Witraż

Zajęcia we wtorek, godz. 17.00-20.00.

Uczestnicy: dorośli.

Instruktor Katarzyna Tumiłowicz-Piotrowska.

Opłata 150 zł/m-c obejmuje materiały.

Warsztaty tworzenia witraży z wykorzystaniem taśmy miedzianej. Zasady projektowania, nauka cięcia szkła, realizacja witraży wg własnych projektów.

Witraż jest połączeniem elementów z kolorowego szkła. Dla witrażownika jest tym czym dla malarza obraz. Na przestrzeni wieków stosowane były różne techniki wykonywania witraży. Najstarszy udokumentowany witraż powstał w VIII wieku we Francji.

Witraże, które powstają w pracowni wykonywane są metodą Tiffany’ego tzn. przy użyciu taśmy miedzianej. Jest to obecnie najpopularniejsza metoda łączenia szkła. Umożliwia ona tworzenie ze szkła przedmiotów dekoracyjnych: małych witraży o nieregularnych kształtach, form przestrzennych, lampionów i biżuterii. Każdy witraż to wycięte ręcznie z kolorowego szkła elementy, oszlifowane, oklejone taśmą miedzianą, połączone cyną. Jest to zajęcie wymagające cierpliwości i dokładności, ale pozwalające wykorzystać wyobraźnię. Warsztaty w pracowni to nie tylko opanowanie techniki. To pasja, która odrywa nas od codziennych obowiązków. To również możliwość spotkania ludzi o podobnych zainteresowaniach.

RECENZJE:
edukacja plastyczne witraż rękodzieło Tiffany

Zobacz także

Wystawa: Ze szkła i papieru
09 - 27 marca 2014

Wystawa: Ze szkła i papieru

Wystawa pracowni DK Zacisze
25 września - 05 października 2017

Wystawa pracowni DK Zacisze