Rozbudowa Domu Kultury Zacisze

Baner z grafiką przedstawiającą Dom Kultury Zacisze i najbliższe otoczenie utrzymany w czerwono-niebieskiej kolorystyce

Mieszkańcy Zacisza mówią o tym od 20 lat. Były różne próby zrealizowania planów, ale… nawet Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2012 okazały się przeszkodą. To właśnie wtedy środki przewidziane na rozbudowę DK Zacisze (10 mln złotych) zostały przesunięte na realizację sportowego przedsięwzięcia.

Teraz wszystko jest na dobrej drodze. Rok 2019 będzie szczęśliwym rokiem realizacji wieloletnich marzeń i planów mieszkańców, pracowników, współpracowników i moich - mówi Bożenna Dydek, dyrektor DK Zacisze.

Urząd Dzielnicy Targówek ogłosił Konkurs na opracowanie koncepcji projektowej  Domu Kultury „Zacisze”, o dobudowę sali widowiskowej z zapleczem dla artystów, hall wejściowy z małą gastronomią, sanitariatami, szatnią, informacją oraz kilkoma salami zajęć na piętrze. Oczywiście tak to brzmi oficjalnie, ale będzie tam również miejsce spotkań dla naszych aktywnych Mieszkańców. Nowa część będzie oczywiście połączona z obecną.

Nagrodzone prace:

 • I miejsce Praca nr 735421 LWS Architekci SP. z o.o., Architekt Łukasz Stępniak, Architekt Krzysztof Łaniewski-Wołłk
  • Praca bardzo dobrze wkomponowana w istniejący obiekt o ciekawych rozwiązaniach materiałowych na elewacji. Realizacja obiektu nie wymaga ingerencji w istniejący budynek Domu Kultury. Bardzo funkcjonalne rozwiązanie hallu wejściowego z obsługą podstawowych funkcji i czytelną komunikacją na górne kondygnacje oraz wejściem do sali widowiskowej. Obiekt powiązany z terenem zielonym i jednocześnie otwierający się w kierunku ul. Radzymińskiej. Dobrze rozwiązana ewakuacja i obsługa sceny w nowej sali widowiskowej, chociaż scenę należałoby rozbudować o boczne kieszenie. Obiekt zapewnia powstanie dużej ilości sal edukacyjnych nie ingerując zbyt mocno w budynek istniejący. Ciekawą propozycją jest taras od strony terenów sportowych OSiR dostępny z poziomu drugiego piętra.
 • II miejsce Praca nr 283447 Biuro 87 A s.c. Małgorzata Adamowicz-Nowacka, Marek Nowacki
 • III miejsce Praca nr 589354 Agnieszka Gozdek, Joanna Migut, Paweł Migut, Adam Derlatka
 • IV miejsce Praca nr 352103 Pracownia Projektowa Janusz Pachowski, Izabelin

Przewodniczący sądu konkursowego:

 • Teresa Gołdowska, architekt IARP, sędzia referent                     

Zastępca Przewodniczącego sądu konkursowego:

 • Jacek Szymak                   
 • Beata Gorczyca, architekt IARP, architekt                                         
 • Dorota Karpeta, architekt                                        
 • Bożenna Dydek, dyrektor DK Zacisze                             

Sekretarz  sądu konkursowego:

 • Ewa Mioduszewska.

Trzymajmy wspólnie kciuki i kibicujmy rozbudowie Domu Kultury Zacisze na kolejnych jej etapach.

FILMY: