Spotkanie: Rozbudowa Domu Kultury Zacisze

Spotkanie: Rozbudowa Domu Kultury Zacisze

3 czerwca 2019

Pierwsze spotkanie z projektantami, pracownikami DK Zacisze i mieszkańcami Zacisza dotyczące rozbudowy DK Zacisze. Był czas na prezentację koncepcji projektantów, wstępne analizy projektu przygotowane przez pracowników DK Zacisze oraz cenne uwagi i spostrzeżenia mieszkańców, przedstawicieli Młodzieżowej Rady Dzielnicy Targówek. Wśród gości byli również Teresa Gołdowska, architekt IARP, sędzia referent Urząd Dzielnicy Targówek, Katarzyna Górska-Manczenko, Radna Dzielnicy Tagówek, Eugeniusz Nidzgorski, pomysłodawca Szklanej Góry i Zbigniew Darda, dyrektor DK Kadr.  

Przypominamy, że I miejsce w konkursie na opracowanie koncepcji architektoniczno-konstrukcyjno-budowlanej zajął projekt nr 735421 LWS Architekci SP. z o.o., Architekt Łukasz Stępniak, Architekt Krzysztof Łaniewski-Wołłk.

W ocenie sądu konkursowego praca jest bardzo dobrze wkomponowana w istniejący obiekt o ciekawych rozwiązaniach materiałowych na elewacji. Realizacja obiektu nie wymaga ingerencji w istniejący budynek Domu Kultury. Bardzo funkcjonalne rozwiązanie hallu wejściowego z obsługą podstawowych funkcji i czytelną komunikacją na górne kondygnacje oraz wejściem do sali widowiskowej. Obiekt powiązany z terenem zielonym i jednocześnie otwierający się w kierunku ul. Radzymińskiej. Dobrze rozwiązana ewakuacja i obsługa sceny w nowej sali widowiskowej, chociaż scenę należałoby rozbudować o boczne kieszenie. Obiekt zapewnia powstanie dużej ilości sal edukacyjnych nie ingerując zbyt mocno w budynek istniejący. Ciekawą propozycją jest taras od strony terenów sportowych OSiR dostępny z poziomu drugiego piętra.