Warsztaty dla wokalistów

Warsztaty dla wokalistów

10 października 2020

Podczas sobotnich warsztatow wokalnych z Adamem Czaplą młodzi wokalisci dowiedzieli sie jak uwolnic swoj glos i jak swobodnie operowac dzwiekiem. Jak zdrowo i efektywnie pracowac głosem i czerpac z niego jak najwięcej radosci. Kazdy uczestnik mogl wystapic i uslyszec cenne rady na temat swojego warsztatu wokalnego.

Warsztaty odbyły się w ramach projektu Dzieciaki nie płacą.

Adam Czapla o warsztatach: Na warsztatach wokalnych przedstawię jak widzę i rozumiem długofalową pracę z głosem i rozwój wokalny. Opowiem o różnych aspektach działania głosu i logiki pracy z głosem wspierając się wiedzą, budową i działaniem głosu. Będzie to też szersze spojrzenie na głos, jako instrument osadzony w naszym ciele, który podlega wielu czynnikom zarówno fizjologicznym jak i psychologicznym.

Chciałbym w uczestnikach zasiać różne „ziarna”, poruszyć myślenie i świadomość wokalistów. Pokazać, jak wielowymiarowa jest to praca i jak wiele elementów wpływa na nas i nasz głos.  Cały ten proces to poszukiwanie swobodnego, autentycznego głosu, wolnego od zbędnych manipulacji i nakładanych „masek". Gdzie jest ten swobodny, autentyczny głos? „Mój głos”, jak brzmi, jak go czuję i co go blokuje? - mówi Adam Czapla. 

Adam Czapla, wokalista, muzyk, trener wokalny. Kształcił się w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Od wielu lat studiuje i zgłębia działanie ludzkiego głosu. Po kilku latach pracy techniką Mix, obecnie studiuje metodę Physiological Vocal Training (Flow Phonation). Trener wokalny w programach The Voice Kids TVP oraz The Voice Senior. Współpracuje również m.in z Universal Music Polska. Udziela się w charakterze background vocals oraz solo. Na co dzień pracuje i śpiewa z warszawskim chórem Sienna Gospel Choir oraz formacją Sienna Singers, z którą dotarł m.in do półfinału 9-tej edycji programu Mam Talent.

DOFINANSOWANIE: