ZIMA W MIEŚCIE 2019: II tydzień

ZIMA W MIEŚCIE 2019: II tydzień

4-8 lutego 2018

Zima w Mieście może być ciekawa i niezwykle dynamiczna. Dzieci w wieku 6+ zapraszamy na Wyprawę do źródeł. Młodzież i dorosłych na warsztaty tańca towarzyskiego, Latino i Salsę.

WYPRAWA DO ŹRÓDEŁ czyli eko-ZIMA na Zaciszu

4-8 lutego, poniedziałek-piątek. Karnet: 260 zł. Obejmuje warsztaty Wyprawa do źródeł w godz. 10.00-15.00 oraz zajęcia świetlicowe w godz. 7.30-10.00 i 15.00-16.30. KUP KARNET, więcej...

Zapraszamy dzieci w wieku 6-12 lat na zimową wyprawę po naszej Ziemi, w głąb naszej Ziemi, i… dookoła naszej Ziemi! Przyjrzymy się drzewom, ptakom, zwierzętom. Zajrzymy do źródeł i dowiemy się czym jest ekologia. Nauczymy się jak piękniej, mądrzej żyć i dorastać w zgodzie z naturą i otaczającym nas światem. Przez tydzień będziemy tworzyć, rysować, malować, tańczyć, eksperymentować, giąć, ciąć, budować, bawić się modą. A to wszystko zrobimy używając tylko materiałów ekologicznych!

PONIEDZIAŁEK 4 lutego

Opowiem wam o owadach! Czy stonoga ma sto nóg? A może straszyki są straszne. Dlaczego owady to nie robaki? Na te oraz inne pytania odpowie Wam Adam Włudarski – znawca owadów. W trakcie warsztatów przedstawi Wam kilka faktów oraz ciekawostek o życiu i zachowaniu tych fascynujących zwierząt. Pojawią się istotne tematy dotyczące utrzymania i hodowli zwierząt egzotycznych w warunkach domowych. Zwieńczeniem naszego spotkania będzie zbudowanie terrarium dla patyczaków bądź straszyków.

Aaaale Cyrk! Podczas warsztatów poznamy podstawy żonglerki piłeczkami, obręczami i maczugami. Nauczymy się kręcić talerzykami, poznamy ekwilibrystykę cyrkową na rola-bola oraz triki diabolo i flowerstick.

Ekologiczny plastik! Warsztaty naukowe. Czy plastik może być ekologiczny? pokażemy Wam jak zrobić plastikowe figurki z mleka, a także poznacie ekologiczny plastik, który w 60 stopniach zamienia się ciągnącą plastelinę, z której zrobicie swoja własną ekologiczną figurkę lego :)

WTOREK 5 lutego

Góra śmieci rośnie! Podczas zajęć zrobimy zabawki: z papieru, sznurka, opakowań oraz tkanin. Zajęcia poświęcone będą problemowi śmieci, będącego efektem nadmiernej konsumpcji oraz ukażą możliwości przeciwdziałania problemowi poprzez stosowanie zasady 3R (reduce, reuse, recycle). Podczas zajęć chcielibyśmy pokazać Wam również jak świetnie i kreatywnie można bawić się wykorzystując najzwyklejsze, dostępne w każdym domu przedmioty.

Capoeira! To ruch z elementami tańca, akrobatyki i muzyki. Na zajęciach poznamy podstawy sztuk walki, wariacji akrobatycznych. Nauczymy się gry na brazylijskich instrumentach oraz spróbujemy nauczyć się piosenek w języku portugalskim.

Pyszne wieżowce! Trzymając się zasady 3R na zajęciach plastycznych za pomocą zwykłych kukurydzianych chrupków sięgniecie chmur. Własnoręcznie wykonacie pyyyyszne konstrukcje najwyższych budowli na świecie.

ŚRODA 6 lutego

Zwierzyniec! Warsztat ma na celu poszerzenie wiedzy o sposobie życia rodzimych gatunków zwierząt oraz uwrażliwienie na los dzikich zwierząt w Polsce. W trakcie zajęć  wykonamy maski zwierząt, by następnie wcielić się w role lisów, saren, zajęcy czy dzików. Przy pomocy ćwiczeń dramowych zastanowimy się wspólnie, co dzieje się ze zwierzętami gdy, w terytorium ich bytowania ingeruje człowiek, jakie niebezpieczeństwa czyhają na zwierzęta i gdzie mogą one się czuć naprawdę bezpiecznie. 

Capoeira! To ruch z elementami tańca, akrobatyki i muzyki. Na zajęciach poznamy podstawy sztuk walki, wariacji akrobatycznych. Nauczymy się gry na brazylijskich instrumentach oraz spróbujemy nauczyć się piosenek w języku portugalskim.

Kolaże-pejzaże! Na zajęciach wykonamy malarskie pejzaże używając wyłącznie naturalnych materiałów takich jak kasze, płatki, nasiona i przyprawy. Spowodujemy, że nasze prace staną się pachnące naturą.

CZWARTEK 7 lutego

Powrót papieru czyli użyteczna makulatura! W czasie warsztatów każdy uczestnik sam zrobi kartkę papieru z makulatury. Przejdziemy cały proces czerpania papieru począwszy od podarcia makulatury, aż po wyczerpanie papieru, który każdy zabierze ze sobą do domu. Papier na miejscu ozdobimy suszonymi roślinami, wycinankami i w ten sposób stworzymy okolicznościową kartkę. Ponadto podczas zajęć poznamy historię papieru, jego rodzaje oraz metody przetwórstwa. Wspólnie zastanowimy się dlaczego i jak oszczędzać papier. 

Taniec współczesny! Nawet podczas nauki tańca Street Jazz można udać się do źródeł J. Podczas warsztatów wytańczymy  choreografię skupioną na zdrowym podejściu do natury oraz szacunku do istot żywych i wszystkiego co nas otacza.

Papier-mâché! Czym jest? Jak go użyć? Na zajęciach zrobimy z niego duże figury zwierząt oraz zagramy sceny z filmów lub spektakli.

PIĄTEK 8 lutego

Eko moda! Czy wiecie, że największym zanieczyszczeniem na świecie są ubrania? Czas na ekologiczny nurt! Pokażemy, jak można zaprojektować ładne, modne rzeczy wykorzystując ekologiczne surowce!

Ubiory-dzikie stwory! Zaprojektujemy i wykonamy przebrania, używając minimalnej ilości środków i maximum Waszej wyobraźni. Do stworzenia kolekcji wykorzystamy szarą tekturę, kartony i sznurki.

Taniec współczesny! Nawet podczas nauki tańca Street Jazz można udać się do źródeł J. Podczas warsztatów wytańczymy  choreografię skupioną na zdrowym podejściu do natury oraz szacunku do istot żywych i wszystkiego co nas otacza.

 

PROPOZYCJE POPOŁUDNIOWE

TANIEC TOWARZYSKI DLA MŁODZIEŻY

4-8 lutego, godz. 17.15-18.30. Karnet: 90zł. Pojedyncze wejście: 20 zł. KUP KARNET, więcej...

TANIEC TOWARZYSKI DLA DOROSŁYCH

4-8 lutego, godz. 18.45-20.15. Karnet: 130zł. Pojedyncze wejście: 40 zł. KUP KARNET, więcej...

LATINO/SALSA

4-8 lutego, godz. 20.15-21.15. Karnet: 90zł. Pojedyncze wejście: 20 zł. KUP KARNET, więcej...

Zajęcia indywidualne zarówno dla pań, jak i panów, którzy chcą czerpać radość z tańca i muzyki. W programie nauka kroków salsy, bachaty i innych tańców latino a także tańców swingowych. Intensywne zajęcia dające możliwość poznania podstaw tańca i panujących w nim zasad. Popracujemy również nad koordynacją ruchową.

Warszawa muzyka taniec edukacja plastyczne młodzież rękodzieło plastyka edukacja kulturalna dzieci warsztaty czas wolny zrób sam (na)dajemy kulturę capoeira latino