Weekend dla Małych i Dużych

Zrealizowane

Wehikuł sztuki: Makatki ludowe w nowoczesnym wydaniu

Wehikuł sztuki: Makatki ludowe w nowoczesnym wydaniu

06 kwietnia 2019

Przedświąteczny czas lubi odniesienia do tradycji. Wykorzystaliśmy płótno i farby. Powstały oryginalne dzieła.
SZCZEGÓŁY

Wehikuł sztuki: Plakat

Wehikuł sztuki: Plakat

16 marca 2019

Tematem przewodnim warsztatów był plakat.Czym jest plakat, jakie spełnia funkcje i po co się go tworzy. Kluczowym momentem spotkania był udział w wystawie „Plakat teatralny i filmowy z kolekcji Sylwestra Marzocha”, która stała się inspiracją do stworzenia własnych dzieł.
SZCZEGÓŁY

Wehikuł sztuki: Tkanina – artystycznie

Wehikuł sztuki: Tkanina – artystycznie

23 lutego 2019

Wbrew pozorom nie będzie to nauka splotów czy haftów, choć mogą się takie zdarzyć. Temat będzie prowokował do luźnej interpretacji. Powstaną obrazy z tekstyliów. Będziemy ciąć, wiązać, szarpać i łączyć. Zszywać i przyklejać. Tworzyć nowe faktury i odkrywać możliwości, które dają materiały.
SZCZEGÓŁY

Wehikuł sztuki: W świecie figur i kształtów

Wehikuł sztuki: W świecie figur i kształtów

12 stycznia 2019

Historia sztuki dla dzieci! Podczas Wehikułu sztuki powstały skomplikowane, tajemnicze dzieła inspirowane sztuką Wassila Kandinsky'ego. Złożone z rozmaitych kształtów, linii i kolorów, oderwane od naśladowania natury czy przedstawiania rzeczywistości.
SZCZEGÓŁY

Wehikuł sztuki: Mój Anioł

Wehikuł sztuki: Mój Anioł

01 grudnia 2018

Warsztaty MÓJ ANIOŁ na podstawie dzieł Kazimierza Sichulskiego i Józefa Mehoffera. Wykorzystując motyw anioła w malarstwie dzieci stworzyły własną interpretację wizerunku anioła i nadały tytuły swoim dziełom. WEHIKUŁ SZTUKI, czyli historia sztuki dla dzieci.
SZCZEGÓŁY

Wehikuł sztuki: Rysunkowy performance

Wehikuł sztuki: Rysunkowy performance

24 listopada 2018

Niekonwencjonalna, twórcza zabawa przybliżyła dzieciom i młodzieży zjawisko performance w sztuce. Niczym współczesna artystka, performerka i tancerka Heather Hansen z Nowego Orleanu, przenosili własne gesty i zamaszyste, jak w tańcu ruchy bezpośrednio na papier.
SZCZEGÓŁY

Wehikuł sztuki: W przestrzeni Magdaleny Abakanowicz

Wehikuł sztuki: W przestrzeni Magdaleny Abakanowicz

20 października 2018

„Mutanty” czyli przestrzenne kompozycje autorstwa Magdaleny Abakanowicz, które obecnie znajdują się w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, stały się motywem przewodnim zajęć i jednocześnie inspiracją do stworzenia ekspozycji otwartej na terenie DK Zacisze.
SZCZEGÓŁY

Sobotni wehikuł sztuki: Park rzeźby – balonowe drzewa

Sobotni wehikuł sztuki: Park rzeźby – balonowe drzewa

09 czerwca 2018

Na terenie zielonym przy Domu Kultury Zacisze stworzymy przestrzenne dzieło plastyczne, które będzie wizualizacją kolorowego, dziecięcego parku. Zasadzimy tekturowe drzewa, zaaranżujemy przestrzeń. Przychodźcie, twórzcie lub oglądajcie!
SZCZEGÓŁY

Sobotnie podróże wehikułem sztuki: Pop-art z polskim akcentem

Sobotnie podróże wehikułem sztuki: Pop-art z polskim akcentem

12 maja 2018

Stworzymy kontrastowe kompozycje malarsko-rysunkowe, inspirowane stylem kojarzonym przede wszystkim ze sztuką Stanów Zjednoczonych, popkulturą, reklamą i szeroko pojętym konsumpcjonizmem. Zapraszamy na twórcze eksperymentowanie ze sztuką.
SZCZEGÓŁY

Wehikuł sztuki: Czy to jeszcze malarstwo, czy tylko złudzenie? Op-art

Wehikuł sztuki: Czy to jeszcze malarstwo, czy tylko złudzenie? Op-art

07 kwietnia 2018

Podczas warsztatów zmierzyliśmy się z bardzo intrygującym kierunkiem w sztuce zwanym op-artem. Odkryliśmy jego niezwykłe możliwości. Za pomocą linii i kształtów stworzyliśmy dzieła dające geometryczne złudzenia optyczne: drgania, wibrowania lub wciągania nas do swego wnętrza.
SZCZEGÓŁY

Sobotnie podróże wehikułem sztuki: Miniatura w malarstwie

Sobotnie podróże wehikułem sztuki: Miniatura w malarstwie

17 marca 2018

Tematem spotkania była miniatura portretowa. Dzieci dowiedziały się, w jaki sposób ludzie radzili sobie kiedyś bez fotografii. Jak przebiegał proces malowania miniaturowych wizerunków i co było podstawowym materiałem w procesie ich powstawania. W trakcie zajęć dzieci mogły wykonać własną miniaturę portretową używając do tego bardzo, ale to bardzo cieniutkich pędzelków.
SZCZEGÓŁY

Sobotnie podróże wehikułem sztuki: Niezwykła sztuka asamblażu

Sobotnie podróże wehikułem sztuki: Niezwykła sztuka asamblażu

17 lutego 2018

W oparciu o dzieła przedstawicieli sztuki asamblażu każdy z uczestników stworzył swój oryginalny, przestrzenny obraz, wykorzystując dosłownie wszystkie przygotowane materiały: kawałki tkanin, guziki , gazety, niepotrzebne sznurki, kapsle, nakrętki, kamyki, druciki, fragmenty bezużytecznych przedmiotów i wiele innych.
SZCZEGÓŁY

Sobotnie podróże wehikułem sztuki: Dyptyk w sztuce sakralnej

Sobotnie podróże wehikułem sztuki: Dyptyk w sztuce sakralnej

16 grudnia 2017

Na najbliższych zajęciach dzieci zapoznają się z jednym z artystycznych obiektów w sztuce sakralnej: dyptykiem. Malowidła sakralne będą inspiracją do wykonania składanych obrazów nawiązujących tematem do zbliżających się świąt.
SZCZEGÓŁY

Podróże wehikułem sztuki: Portret. Od starożytności do współczesności

Podróże wehikułem sztuki: Portret. Od starożytności do współczesności

25 listopada 2017

Podróże wehikułem sztuki. Historia sztuki dla najmłodszych (7-12 lat).
SZCZEGÓŁY

Sobotnie podróże Wehikułem sztuki: Rysunek jako najstarsza i najpopularniejsza technika artystyczna

Sobotnie podróże Wehikułem sztuki: Rysunek jako najstarsza i najpopularniejsza technika artystyczna

14 października 2017

Rzeźba, malarstwo, grafika, pastel, rysunek, gipsoryt – to techniki, które poznają uczestnicy warsztatów. Wspólnie poszukują artystów, którzy tworzą lub tworzyli w danej technice, podejrzą styl pracy, poznają dzieła i zainspirowani nimi tworzą swoje własne prace.
SZCZEGÓŁY

Skok na sztukę: W pracowni rzeźbiarza – czyli o twórczości Xawerego Dunikowskiego

Skok na sztukę: W pracowni rzeźbiarza – czyli o twórczości Xawerego Dunikowskiego

03 czerwca 2017

W pracowni rzeźbiarza – czyli o twórczości Xawerego Dunikowskiego. Warsztaty odbyły się w formie dwugodzinnych warsztatów rzeźby w glinie. Była to wyjątkowa okazja do poznania twórczości wybitnego polskiego rzeźbiarza, a także do stworzenia formy postaci zainspirowanej takimi dziełami jak: „Tchnienie”. „Macierzyństwo”, „Kobieta brzemienna” i inne.
SZCZEGÓŁY

Skok na sztukę: Wizyta w Muzeum Narodowym

Skok na sztukę: Wizyta w Muzeum Narodowym

10 czerwca 2017

10 czerwca, sobota

Chcąc  podsumować i uroczyście zakończyć tegoroczny sezon „Skoku na Sztukę” wybierzemy się do Muzeum Narodowego. Celem naszej wycieczki będzie Galeria Sztuki XIX Wieku. Dzieci będą miały okazję do pogłębienia i rozszerzenia wiedzy o dziełach i artystach, którzy byli bohaterami naszych weekendowych warsztatów.

SZCZEGÓŁY

Skok na sztukę: W labiryncie Katarzyny Kobro

Skok na sztukę: W labiryncie Katarzyny Kobro

27 maja 2017

27 maja, sobota 2017

„Rzeźba rzeźbi przestrzeń” tak twierdziła Katarzyna Kobro. Artystka stworzyła definicję rzeźby otwartej, będącej częścią przestrzeni, która nas otacza. Dzieci zainspirowane dziełami artystki stworzą kompozycję przestrzenną. Zaproponują także, gdzie ich projekty mogłyby znaleźć swoje miejsce w otaczającej nas przestrzeni.

SZCZEGÓŁY

Skok na sztukę: W pogoni za babim latem - Józef Chełmoński

Skok na sztukę: W pogoni za babim latem - Józef Chełmoński

13 maja 2017

Tym razem motywów do twórczego wyrażenia się dostarczyła nam sztuka Józefa Chełmońskiego, a szczególnie jego niezwykłe, wiejskie pejzaże, będące konsekwencją codziennej obserwacji natury. Łącząc się z przyświecającą malarzowi ideą realizmu dzieci stworzyły własny wiosenno-letni pejzaż.
SZCZEGÓŁY

Skok na sztukę: Nikifor Krynicki

Skok na sztukę: Nikifor Krynicki

08 kwietnia 2017

Sztuka polska. Jaka ona jest? Gdzie się znajduje? Kto ją tworzy? Nikifor Krynicki, artysta reprezentujący sztukę zwaną naiwną. Dzieci poznały jego twórczość. Stworzyły kopię obrazu z widokiem na ukochaną przez malarza Krynicę, a wybrany krajobraz miejski wykonały malując farbami akrylowymi na szkle.
SZCZEGÓŁY