Sekcje

Manualne i plastyczne

Akwarela

Akwarela

Malowanie w technikach wodnych: akwarela, akryl, tempera, gwasz.
SZCZEGÓŁY

ARCHItekturki

ARCHItekturki

Zamiast kupić – zrób. Zajęcia architektoniczno-plastyczne, których celem jest szersze zainteresowanie dzieci otaczającą je rzeczywistością, światem współczesnym, zwrócenie uwagi na znaczenie edukacji architektonicznej, rozwijanie wrażliwości przestrzennej i ekologicznej.
SZCZEGÓŁY

Bajkowa Sztuka Dziecka

Bajkowa Sztuka Dziecka

Dziecko nauczy się odkrywać świat przez pryzmat bajek, baśni i legend. Wspólnie z bajkowymi bohaterami będzie mogło przeżywać ich przygody, troski, smutki i radości. Rozwinie swoją wrażliwość i empatię. Będzie przebywać w kolorowym, pełnym różnych kształtów i materiałów otoczeniu. Nauczy się posługiwać narzędziami plastycznymi w ramach całego wachlarza proponowanych technik.
SZCZEGÓŁY

Ceramika artystyczna

Ceramika artystyczna

Dzieci poznają różne techniki pracy w glinie: modelowanie z wałków, kulek i płatów, wygniatanie prostych naczyń, tworzenie przedmiotów dekoracyjnych, biżuterii i płaskorzeźb. Praktyczna nauka ręcznego formowania gliny oraz praca na elektrycznym kole garncarskim.
SZCZEGÓŁY

Decoupage

Decoupage

Zajęcia adresowane są do osób, które lubią odnawiać stare rzeczy, postarzać nowe, nadawać przedmiotom nowy charakter. Wszystkie materiały zdobnicze i preparaty wliczone są w cenę. Przedmiot do zdobienia uczestnicy przynoszą ze sobą.
SZCZEGÓŁY

Florystyka

Florystyka

Nauka tworzenia precyzyjnych form, dobierania kolorów, wyważania aranżacji. Powstaną bukiety układane w ręku, kompozycje w naczyniach, ślubne bukiety, biżuteria florystyczna, wianki i wieńce – florystyka sezonowa i okolicznościowa.
SZCZEGÓŁY

Gałgankowy świat

Gałgankowy świat

Jak połączyć tkaninę z wełną, sznurkiem, koralikami? Jak ożywić gałganki? Jak umiejętnie plątać sznurki, by uzyskać artystyczną rzecz. Jak być designerem mody dziecięcej? Makrama, szycie przytulanek z filcu, eksperymenty z tkaniną, robótki ręczne. Gałgankowy świat to połączenie tradycji z nowoczesnością
SZCZEGÓŁY

Kalejdoskop plastyczny

Kalejdoskop plastyczny

Tematy i techniki zmieniają się jak w kalejdoskopie. Różnorodność zagadnień pozwoli uczestnikom poznać bogaty świat sztuk plastycznych i artystycznego rzemiosła. Każde dziecko będzie mogło własnoręcznie wykonać rysunki, obrazy, grafiki, rzeźby, kompozycje przestrzenne lub przedmioty użytkowe inspirowane twórczością znanych artystów, sztuką ludową lub konkretnym dziełem.
SZCZEGÓŁY

Nitką inspirowane

Nitką inspirowane

Haft artystyczny, Richelieu, krzyżykowy - haftowane obrusy, obrazy, serwetki i elementy dekoracyjne.
SZCZEGÓŁY

Otwarta pracownia

Otwarta pracownia

NOWOŚĆ!!! Od A(bstrakcji) do Z(łotego podziału). Zajęcia prowadzone w oparciu o klasyczne techniki plastyczne: monotypia, linoryt, rzeźba, grafika, malarstwo, samodzielne przygotowanie blejtramu. Prace z wyobraźni i z natury, indywidualne i zbiorowe, głównie duże formaty. Młodzi ludzie spróbują tego, co robią dorośli artyści.

SZCZEGÓŁY

Pracownia malarstwa

Zajęcia pod kierunkiem Bogusławy Ołowskiej

W programie nauka rysunku i malarstwa od podstaw. Pastele suche i olejowe, akryle, farby olejne. Istnieje możliwość przyprowadzania dzieci na zajęcia ze Szkoły nr 84.
SZCZEGÓŁY

Rysunek

Rysunek

Program obejmuje naukę rysunku architektonicznego i przybliża zagadnienia takie jak: proporcje, zasady perspektywy i światłocień, rysunek z wyobraźni oraz natury.
SZCZEGÓŁY

Sztuka na horyzoncie

Sztuka na horyzoncie

Warsztaty w pracowni rysunku i malarstwa, których celem jest uwrażliwienie na sztukę. Podczas warsztatów stacjonarnych uczestnicy poznają różne techniki oraz zasady kompozycji i powstawania obrazu. Raz w miesiącu organizowane będą spotkania z artystami, wizyty w ich pracowniach i warsztaty tematyczne prowadzone przez ludzi sztuki.
SZCZEGÓŁY

Szycie na maszynie

Szycie na maszynie

Kurs dla osób, które chciałyby opanować podstawy szycia na maszynie i stworzyć dla siebie coś niepowtarzalnego, jedynego i oryginalnego. Uczestnicy pracują na swoich tkaninach.
SZCZEGÓŁY

Tkactwo artystyczne

Zajęcia w pracowni

Tworzenie gobelinów przy pomocy osnowy i wątku. Materiałem jest wełna. Tkactwo wymaga czasu, cierpliwości i pasji. Kształtuje wyobraźnię artystyczną i daje radość tworzenia. Dla początkujących i zaawansowanych.
SZCZEGÓŁY

Witraż

Witraż

Warsztaty tworzenia witraży z wykorzystaniem taśmy miedzianej. Realizacja własnych projektów.
SZCZEGÓŁY