Szklana Góra

Szklana Góra - Miejsce Mieszkańców

 

Szklana Góra - Miejsce Mieszkańców

Szklana Góra liczbą 382 głosów została wybrana jako jeden z trzech projektów, które miały zostać zrealizowane w 2017 r. z budżetu partycypacyjnego m.st. Warszawy. Niestety ze względu na unieważnienie przetargów nieograniczonych z dn. 19 lipca 2017 i 6 października 2017, środki zostały przesunięte na rok 2018. 

Szklana góra to nazwa przeszklonego pomieszczenia, które zostanie dobudowane do Domu Kultury Zacisze. Wielofunkcyjna przestrzeń będzie dostępna dla wszystkich mieszkańców przez cały rok. Każdy będzie mógł w komfortowych warunkach zagrać w dostępne na miejscu gry, wymienić się książkami, napić się herbaty, czy miło spędzić czas ze znajomymi.

Do pomieszczenia będzie można wejść zarówno od strony DK Zacisze, jak i od strony placu zabaw. Wnioskowana kwota wystarczy na wybudowanie obiektu. Wyposażenie w pufy, stoliki, krzesła, półki, książki i gry zostanie sfinansowane ze środków drugiego projektu - Miejsca Mieszkańców. Mimo braku fizycznej przestrzeni - od stycznia 2018 roku - działała  animatorka Pamela Leończyk, do której zadań należy:

  • nawiązywanie kontaktów i współpraca z sąsiadami, mieszkańcami, organizacjami pozarządowymi,
  • społecznymi, instytucjami publicznymi; 
  • wspieranie mieszkańców w realizacji pomysłów, inicjatyw sąsiedzkich
  • prowadzenie kalendarza działań w domu sąsiedzkim (Szklanej Górze - Miejscu Mieszkańców);

Animator do momentu powstania domu sąsiedzkiego będzie budował społeczność lokalną wokół Miejsca Mieszkańców poza budynkiem lub w przestrzeni Domu Kultury Zacisze. 

Kontakt:
animator@zacisze.waw.pl 
tel. 724 508 879