Wyjście UTW: Muzeum Sue Ryder - ODWOŁANY

Foto: https://visiton.pl/miejsca-atrakcje-zabytki/muzea/ad/6342-muzeum-sue-ryder.html

15 października 2020, czwartek, godz. 11.00

Wstęp wolny.

Z przykrością informujemy, że wspólne zwiedzanie najmniejszego muzeum w Europie - Muzeum Sue Ryder nie odbędzie się.

Wspólne zwiedzania najmniejszego muzeum w Polsce - Muzeum Sue Ryder, które mieści się w użyczonej przez miasto Rogatce Mokotowskiej na pl. Unii Lubelskiej, odbędzie się w terminie późniejszym.

Muzeum upamiętnia brytyjską filantropkę, która zbudowała w Polsce 30 domów opieki, pięć oddziałów onkologicznych oraz trzy hospicja.Muzeum prowadzi Fundacja Sue Ryder.

"Wśród eksponatów są pamiątki przekazane przez spadkobierców Sue Ryder, gromadzone przez lata w Wielkiej Brytanii. To m.in.: obrazki Matki Boskiej i św. Franciszka wykonane z ziaren i kłosów, ofiarowane przez polskiego ministra kultury, kilimek w żywych kolorach utkany przez Rosjan w Leningradzie podczas strasznego oblężenia, waza z kryształu - dar od pacjentów chorych na raka w jednym z Domów Fundacji, misternie wykonany model piętnastowiecznego galeonu wykonany przez młodego inwalidę i ofiarowany Sue Ryder w Kotarze z okazji nadania jej honorowego obywatelstwa tego miasta. Znalazły się tu również cenne obrazy, biżuteria, książki i albumy - przy czym niektóre z tych rzeczy były jedynym majątkiem ofiarodawcy.