Warsztaty sobotnie

Zrealizowane warsztaty

Mali Einsteini: Jak działają nasze nosy i po co nam nosowe włosy?

Mali Einsteini: Jak działają nasze nosy i po co nam nosowe włosy?

23 maja 2015

Dzieci poznawały działanie zmysłu węchu, okrywały jego możliwości i tworzyły bajeczne perfumy z naturalnych olejków eterycznych. Większość zapachów komponowana była z myślą o mamach i ich święcie.
SZCZEGÓŁY

Rodzinne warsztaty w pracowni: Ceramika i garncarstwo

Rodzinne warsztaty w pracowni: Ceramika i garncarstwo

16 maja 2015

Warsztatowe adresowane do rodzin z nauką ręcznego formowania gliny podstawowymi technikami: z plastra, z wałeczków, z bryły, wyciskane w gipsowych formach lub toczone na elektrycznym kole garncarskim.
SZCZEGÓŁY

Mali Einsteini: Robot rysujący własnej roboty!

Mali Einsteini: Robot rysujący własnej roboty!

16 maja 2015

16 maja, sobota

Po sukcesie pierwszych zajęć z robotyki czas na następnego robota – tym razem rysującego!! Warsztaty dla początkujących i kontynuujących nasze spotkania z robotyką. Mali Einsteini to doświadczenia i eksperymenty dla dzieci w wieku 4-9 lat, na których wykonuje się własnoręcznie eksperymenty, efekty zabierane są do domu, a zdobyta wiedza wykorzystywana w przyszłości.

SZCZEGÓŁY

Wehikuł sztuki: W magicznym ogrodzie Claude Moneta

Wehikuł sztuki: W magicznym ogrodzie Claude Moneta

09 maja 2015

Dziś nasi mali historycy sztuki poznali malarstwo Claude Monet i kilka ciekawostek z jego życia. Mistrz kazał wybudować ogród, który teraz możemy podziwiać na jego pracach. Gdy nie udało mu się dokończyć jednej z prac, którą rozpoczął, kiedy ogród był jeszcze uśpiony wydał polecenie, by zerwano z drzew wszystkie liście.
SZCZEGÓŁY

Warsztaty taneczne z Santi Bello

Warsztaty taneczne z Santi Bello

09 maja 2015

9 maja, sobota

W programie Contemporary / Jazz i biodance. To już drugie warsztaty, które poprowadzi Santi Bello. Wielokrotnie mogliśmy podziwiać go w roli tancerza i choreografa w Teatrze Rampa w musicalach „Rent\", „Broadway Street”, czy „MusicaLove”. Nauki pobierał u Orlando Salgado w Madrycie, Anatola Janowsky’ego i Carmen Robles w Las Palmas.

SZCZEGÓŁY

Mali Einsteini: Być jak Gutenberg

Mali Einsteini: Być jak Gutenberg

09 maja 2015

Na zajęciach rozmawialiśmy o pierwszych czcionkach i prasie drukarskiej jaką po raz pierwszy stworzył Johannes Gutenberg. Wydrukowaliśmy wiosenny wzór graficzny na płóciennej torbie wykorzystując metodę sitodruku. To była zabawa w prawdziwą drukarnię. Torba z pewnością przyda się na majowe wycieczki.
SZCZEGÓŁY

Sutasz: Kolczyki

Sutasz: Kolczyki

09 maja 2015

Sutasz to rodzaj haftu, do wykonania którego wykorzystuje się wiskozowe lub jedwabne sznurki zwane sutaszami. Haft sutaszowy rozwija wyobraźnię, wyrabia cierpliwość, a przede wszystkim przynosi satysfakcję z tworzenia biżuterii. Na wiosnę proponujemy warsztaty handmadowe, na których stworzymy oryginalne kolczyki.
SZCZEGÓŁY

LEGO Twórcze Budowanie: Angry Birds

LEGO Twórcze Budowanie: Angry Birds

25 kwietnia 2015

Nasze warsztaty z klockami Lego zabrały uczestników w świat sympatycznych ptaszków i zielonych świnek o okrągłych kształtach czyli Angry Birds. Rozmawialiśmy o przygodach rozgniewanych ptaków, które chronią swoje jajka przed żarłocznymi świnkami, o tym czym się różnią, jakie mają zdolności oraz jak można je wybudować z klocków Lego.
SZCZEGÓŁY

Wehikuł sztuki: W złotym świecie Gustava Klimta

Wehikuł sztuki: W złotym świecie Gustava Klimta

25 kwietnia 2015

Blask szlachetnego metalu, przepych, bogata ornamentyka to charakterystyczne środki wyrazu artystycznego w twórczości Gustava Klimta. Zafascynowani jego \"błyskotliwą sztuką\" stworzyliśmy fantazyjne, biżuteryjne obrazy. Zobaczcie sami.
SZCZEGÓŁY

Mali Einsteini: Naukowo o Australii

Mali Einsteini: Naukowo o Australii

25 kwietnia 2015

Mali Einsteni wybrali się na wyprawę do Australii. Dowiedziały się, co to jest antropologia i czym się zajmuje. Prześledziły wynalazki aborygenów, a nawet zrobiły własny bezpieczny bumerang, który wraca do właściciela nawet w ciasnym pokoju! 
SZCZEGÓŁY

Wehikuł sztuki: Tajemnica odciętego ucha

Wehikuł sztuki: Tajemnica odciętego ucha

18 kwietnia 2015

Poruszające spotkanie z artystą, który w swoich obrazach uwiecznił targające nim uczucia. Niezwykła historia życia i twórczości Vincenta van Gogha zainspirowała nas do stworzenia pełnych ekspresji i emocji obrazów. „Wehikuł sztuki” to fascynująca podróż do świata sztuki, od rysunków na ścianach jaskiń, po wybitne dzieła współczesnych artystów.
SZCZEGÓŁY

Warsztaty taneczne z Santi Bello

Warsztaty taneczne z Santi Bello

18 kwietnia 2015

Wielokrotnie mogliśmy podziwiać go w roli tancerza i choreografa w Teatrze Rampa w musicalach „Rent\", „Broadway Street”, czy „MusicaLove”. W DK Zacisze poprowadził warsztaty baletu, contemporary / Jazz i biodance w ramach cyklu „Sobota dla Małych i Dużych. Mowa oczywiście o Santi Bello.
SZCZEGÓŁY

Mali Einsteini: Cytrynowa bateria

Mali Einsteini: Cytrynowa bateria

18 kwietnia 2015

Prąd i jego dalsze tajemnice. Tym razem robiliśmy cytrynową baterię! Dzieci dowiedziały się jak działa i czy można do niej podłączyć telewizor. Cytrynową baterię zabrały ze sobą do domu. Mali Einsteini to doświadczenia i eksperymenty dla dzieci w wieku 4-9 lat. 
SZCZEGÓŁY

Mali Einsteini: Sekrety ciała człowieka

Mali Einsteini: Sekrety ciała człowieka

11 kwietnia 2015

Jak działają mięśnie i do czego służą nam kości? I czy dzieci mają więcej kości niż dorośli? Dlaczego tak ważny w diecie dzieci jest nabiał? Dzieci zbudowały szkielet człowieka, dowiedziały się jak działają mięśnie i wykonały własny model elastycznych mięśni z drewna.
SZCZEGÓŁY

Warsztaty samoobrony dla kobiet: Obroń się po babsku

Warsztaty samoobrony dla kobiet: Obroń się po babsku

11 kwietnia 2015

Warsztaty adresowane były do wszystkich kobiet od 14 roku życia. W programie: prezentacja sposobów wykorzystania przedmiotów codziennego użytku w samoobronie, nauka prawidłowego zamykania pięści oraz sposobów przyjmowania i trzymania gardy.
SZCZEGÓŁY

Mali Einsteini: Robot własnej roboty

Mali Einsteini: Robot własnej roboty

28 marca 2015

Sobotnim zadaniem Małych Einsteinów było stworzenie robotów własnej roboty. I udało się. Na rozgrzewkę bez lutowania, bez skomplikowanych operacji i w prosty sposób budowali mini elektroniczne urządzenia z wykorzystaniem pracy silników, przełączników i źródeł dźwięku oraz światła.
SZCZEGÓŁY

Wehikuł sztuki: Giacometti oraz postacie o małych głowach i długich nogach

Wehikuł sztuki: Giacometti oraz postacie o małych głowach i długich nogach

28 marca 2015

Dziś rzeźbiarze nie wahają się używać rozmaitych materiałów do stworzenia bardzo oryginalnych rzeźb. Zainspirowani twórczością Giacomettiego, dzieci tworzyły niezwykłe postacie o małych głowach i długich nogach.
SZCZEGÓŁY

Warsztaty ceramiki i garncarstwa

Warsztaty ceramiki i garncarstwa

21 marca 2015

Warsztaty dla młodszych i starszych, dla dzieci, rodziców oraz singli. W programie nauka ręcznego formowania gliny podstawowymi technikami: z plastra, z wałeczków, z bryły, wyciskane w gipsowych formach oraz toczone na elektrycznym kole garncarskim.
SZCZEGÓŁY

Mali Einsteini: Lubicie meduzy?

Mali Einsteini: Lubicie meduzy?

21 marca 2015

Macki, galaretki, parzydełka… czy lubicie meduzy? Po naszych warsztatach chyba wszystkie dzieci je pokochały. Dowiedziały się, jak żyją meduzy, czy potrafią świecić własnym światłem. I poznały meduzę, która jest jedynym nieśmiertelnym stworzeniem na ziemi!
SZCZEGÓŁY

Mali Einsteini: Wszystko o powietrzu

Mali Einsteini: Wszystko o powietrzu

14 marca 2015

Czy powietrze waży? Czy można je odchudzić i nim się pobawić? Dzieci wykonały ogromne latające balony na ciepłe powietrze. Dowiedziały się także, co to jest wiatr, jak się porusza i jak można wykorzystywać go do straszenia i do innych niewinnych psotek. Jak zwykle wszystkie nasze teorie zostały potwierdzone eksperymentami.
SZCZEGÓŁY