Wystawa UTW: Spełnione marzenia

Wystawa UTW: Spełnione marzenia

Wernisaż: 13 czerwca 2011
Zakończenie: 15 września 2011

           Cztery lata temu, we wrześniu 2007 roku Dom Kultury „Zacisze” powołał Uniwersytet Trzeciego Wieku, otwierając szerokie możliwości przed grupą osób zainteresowanych własnym rozwojem i poszerzaniem horyzontów wiedzy. W ofercie zajęć fakultatywnych znalazła się m.in. pracownia rysunku i malarstwa, którą zainteresowało się liczne grono słuchaczy UTW, reprezentujących różne zawody, zamiłowania i doświadczenia.
          Połączyło nas wspólne dążenie do dalszej aktywności i chęć realizacji planów, na które do tej pory, przy czynnym życiu zawodowym, nie mieliśmy czasu. Połączyła nas pasja tworzenia oraz wrażliwość na otaczający świat. Zainteresowanie malarstwem stało się przyjemnym wypełnieniem wolnych chwil i realizacją wcześniejszych tęsknot.
         Nasza pracownia malarstwa zrzesza obecnie ok. 30 osób. Spotykamy się i pracujemy w dwóch grupach pod kierownictwem artystycznym pani Bogusławy Ołowskiej. Znajdujemy wiele przyjemności w obcowaniu ze sztuką, a tworzenie, wyrażanie przeżyć, odczuć oraz rejestracja spostrzeżeń przynosi nam wiele radości. Są pośród nas zarówno nowicjusze, jak i tacy którzy wystawiali już swoje prace, otrzymując nagrody, dyplomy i wyróżnienia.
         Każdy z nas ma swoją ulubioną tematykę, preferuje swój sposób przedstawiania świata za pomocą wybranych technik malarskich. Każdy inaczej posługuje się barwą, kreską, sposobem nakładania farby. Jesteśmy twórcami nieprofesjonalnymi, ale w każdym drzemie prawdziwy artysta, poszukujący własnych środków wyrazu w zależności od wrażliwości, umiejętności obserwacji i indywidualnego temperamentu. Z pasji malowania powstają obrazy przetworzone w naszej wyobraźni i będące lepszym odbiciem rzeczywistości. Są wśród nich urokliwe pejzaże, kolorowe kwiaty, pełne ciepła portrety ludzi i zwierząt.
       Jesteśmy zaszczyceni możliwością zaprezentowania naszej twórczości w galerii Domu Kultury „Zacisze” i z radością przedstawiamy nasze obrazy. Zapraszamy na wystawę prac malarzy amatorów, które powstały w pracowni Uniwersytetu Trzeciego Wieku Domu Kultury „Zacisze”.
       Dyrekcji DK ”Zacisze” oraz opiekunkom UTW i pracowni malarstwa dziękujemy za zorganizowanie wystawy.

Anna Zachwatowicz – studentka UTW Domu Kultury „Zacisze”
 

Na wystawie swoje prace zaprezentowali:
Zofia Bator
Zofia Bohusz
Janina Ceroń
Lidia Cybulska
Danuta Dużyńska
Daniela Maciejewska
Wanda Niewiarowicz
Hanna Owczarek
Bożena Ptaszkowska
Elżbieta Sitarska
Jadwiga Stackiewicz
Anna Zachwatowicz
Stanisław Zdziarski
Elżbieta Maria Zielińska