Projekty

Zakończone

Stół do ping-ponga

Stół do ping-ponga

12 maja 2018

Uroczyste przekazanie stołu do ping ponga mieszkańcom Zacisza nastąpiło 12 maja o godz. 12.00

SZCZEGÓŁY

Bezpieczeństwo seniorów

Bezpieczeństwo seniorów

08 maja - 19 czerwca 2018

Cykl warsztatów dla seniorów połączony z z treningiem asertywności.

SZCZEGÓŁY

Praktykantka APS w DK Zacisze

Praktykantka APS w DK Zacisze

30 kwietnia - 28 maja 2018

W trakcie praktyk miałam możliwość uczestniczyć w Festiwalu Dzieci i Młodzieży Artystyczny Targówek oraz Europejskim Dniu Sąsiada. W trakcie tych wydarzeń dowiedziałam się, jak pracuje się z dziećmi i dorosłymi. Umożliwiło mi to poznanie pracy organizatorów festiwali i innych wydarzeń kulturalnych. Mimo pracowicie spędzonego czasu, świetnie się bawiłam i wiele się nauczyłam. Zdobyłam cenne doświadczenie.
SZCZEGÓŁY

Kabaret dla sąsiadów i nie tylko

Kabaret dla sąsiadów i nie tylko

30 stycznia - 08 maja 2018

Sąsiedzki kabaret działający w ramach Inicjatywy Lokalnej.

SZCZEGÓŁY

Praktykantka Kulturoznawstwa UW

Praktykantka Kulturoznawstwa UW

02 stycznia - 09 marca 2018

Małgorzata Bożym od stycznia do marca odbywała praktyki w Domu Kultury Zacisze.
SZCZEGÓŁY

Fokus na Targówek

Fokus na Targówek

18 grudnia 2017

Skąd czerpiemy informacje o ofercie kulturalnej Targówka? Jak często chodzimy do kina, teatru czy na koncert? Jakie zajęcia powinny być prowadzone przez domy kultury? To tylko niektóre pytania, na które szukamy odpowiedzi w ramach projektu "Fokus na Targówek". Wesprzyj nas w naszych działaniach wypełniając krótką ankietę.

SZCZEGÓŁY

Abra - Clip - Art

Abra - Clip - Art

07 grudnia 2017

Finał projektu "Abra - Clip - Art", którego rezultatem jest teledysk do piosenki "Ogień".

SZCZEGÓŁY

Świat musicalu bis

Świat musicalu bis

25 listopada 2017

Wielki finał projektu na scenie Teatru Rampa. W wykonaniu uczestników projektu usłyszeliśmy piosenki z musicali: "Grease", "Dźwięki muzyki" i "Mamma Mia!'.

SZCZEGÓŁY

O wiarusach, Legionach, Piłsudskim i Mazurku Dąbrowskiego

O wiarusach, Legionach, Piłsudskim i Mazurku Dąbrowskiego

20 listopada 2017

Spektakl teatralny dla dzieci w baśniowej konwencji.

SZCZEGÓŁY

Praga Gada Wiechem

Praga Gada Wiechem

19 listopada 2017

Praga Gada Wiechem – słuchowisko na żywo połączone z pokazem komiksu z serii „Praga Gada” na dużym ekranie oraz prezentacją o Stefanie „Wiechu” Wiecheckim. 

SZCZEGÓŁY

Główka Pracuje

Główka Pracuje

16 października - 20 listopada 2017

Gry i zabawy intelektualne dla seniorów w każdy poniedziałek po wykładzie UTW.

SZCZEGÓŁY

Akcja: Zieleń

Akcja: Zieleń

23 września 2017

Fudancja alter eko zaprasza do wzięcia udziału w akcji: zieleń. Mieszkańcy będą mogli zagospodarować kawałek terenu zielonego przy DK Zacisze (obok placu zabaw). Wspólne sadzenie roślin poprzedzi spotkanie przygotowawcze (15 września, godz. 12.00) z architektem krajobrazu. Wstęp wolny.

SZCZEGÓŁY

Warsztaty animacji poklatkowej

Warsztaty animacji poklatkowej

09 września 2017

Animowany świat krasnali tworzą uczestnicy warsztatów animacji poklatkowej. Międzypokoleniowa grupa pod kierunkiem Magdaleny Bryll przygotuje postacie, tło oraz dźwięk. Inspiracją do produkcji mającej na celu uświetnienie 50. jubileuszu  DK Zacisze są prace Andrzeja Kościukiewicza, artysty związanego z Zaciszem. 

SZCZEGÓŁY

MST na MOŚCIE

MST na MOŚCIE

26 - 28 czerwca 2017

Pierwszy raz zaprezentowali się na VIII Ogólnopolskim Festiwalu Teatralnym MOST i wywalczyli Nagrodę Specjalną za artystyczne ujęcie pacyfistycznego przesłania w spektaklu "War is over". Naszym młodym aktorom z Młodzieżowego Studia Teatralnego i Magdalena Mróz należą się zasłużone GRATULACJE!
SZCZEGÓŁY

Praga Gada Gwarą

Praga Gada Gwarą

19 czerwca 2017

Międzypokoleniowy warsztat przybliżający mieszkańcom Warszawy język stolicy sprzed lat. Projekt polega na rejestracji opowieści seniorów z Pragi i ich adaptacji przez artystów w formie komiksu. Tegoroczna edycja projektu przebiega pod nazwą „Praga Gada Gwarą” i w ramach niej wraz ze Stowarzyszeniem Gwara Warszawska prowadzony jest cykl warsztatów gwary warszawskiej.

SZCZEGÓŁY

Warsztat Młoda Warszawa: Dom sąsiedzki w lokalnej sieci

Warsztat Młoda Warszawa: Dom sąsiedzki w lokalnej sieci

13 czerwca 2017

Domy sąsiedzkie to otwarte dla wszystkich miejsca tworzone przez i dla mieszkańców. Czym różni się ta przestrzeń od innych dostępnych publicznie i czym może być wsparcie pracy z młodzieżą? Warsztat dla nauczycieli i pracowników instytucji publicznych przybliżył idee domów sąsiedzkich, wskazał obszary wspólne i korzyści płynące ze współpracy.
SZCZEGÓŁY

Młodzież z Zacisza o projekcie „Spring of sport” w Radiu RDC

Młodzież z Zacisza o projekcie „Spring of sport” w Radiu RDC

26 maja 2017

Gośćmi audycji „Poranek w RDC” będzie Adam Biedrzycki, nauczyciel z CII Liceum Ogólnokształcącego i młodzież z Zacisza. Opowiedzą o swoich wrażeniach z wyjazdu do Włoch i międzynarodowego projektu „Spring of sport”. Wspominać będą niebywałe emocje z historycznego 100. wyścigu Giro d'Italia na zboczach Etny, warsztaty nurkowania i kręgli.

SZCZEGÓŁY

Słucham, czuję, akceptuję... warsztaty z improwizacji teatralnej

Słucham, czuję, akceptuję... warsztaty z improwizacji teatralnej

22 maja - 19 czerwca 2017

Fundacja „Szafa Kultury" i Dom Kultury Zacisze zaproponowały młodzieży z Teatru „Pinokio" zajęcia z improwizacji teatralnej. Uczestnicy rozwijali kreatywność i abstrakcyjne myślenie, poprawiali umiejętności komunikacji i pracy w grupie, uczyli się akceptować pomysły swoje i innych, a także pomysłowo rozwiązywać problemy.

SZCZEGÓŁY

Spring of Sport

Spring of Sport

11 kwietnia - 16 maja 2017

Międzynarodowa wymiana młodzieży z Polski, Włoch, Czech, Słowenii, Rumunii i Bułgarii we włoskim mieście Molfetta. DK Zacisze oraz dzielnicę Targówek reprezentują uczniowie CII LO.

SZCZEGÓŁY

Kultura bez barier

Kultura bez barier

28 marca 2017

Szkolenia z zakresu obsługi widza niepełnosprawnego dla pracowników i współpracowników Domu Kultury Zacisze. W programie: mity i stereotypy dotyczące osób z niepełnosprawnością, analiza problemów, z którymi spotykają się osoby z niepełnosprawnością, savoir - vivre wobec osoby z niepełnosprawnością, widz niepełnosprawny w instytucji kultury i bariery w kulturze i sposoby udostępniania kultury.
SZCZEGÓŁY