UTW i Seniorzy

Wydarzyło się

Potańcówka ukraińska

Potańcówka ukraińska

13 października 2018

Zapraszamy wszystkich polskich i ukraińskich mieszkańców Targówka, Warszawy i okolic na potańcówkę ukraińską z tanecznymi animacjami i poczęstunkiem. Wspólnie poznamy tradycyjne tańce i zabawy z terenów Ukrainy, zarówno wiejskie, jak i miejskie. Zabawę poprowadzą Ewa Karasińska i Patryk Wernio, a do tańca zagra duet Zajceva/Korolov. 

SZCZEGÓŁY

Wykład UTW: Świat z ostatniej chwili

Wykład UTW: Świat z ostatniej chwili

08 października 2018

Zapraszamy na wykład z cyklu „Świat - z ostatniej chwili”, który wygłosi prof. zw. Waldemar Dziak, politolog, specjalista w zakresie stosunków międzynarodowych.

Wstęp wolny dla studentów UTW, pozostali 10 zł.

SZCZEGÓŁY

Śpiewamy dla Seniorów z Mazowsza

Śpiewamy dla Seniorów z Mazowsza

06 - 07 października 2018

Uprzejmie informujemy, że zespół wokalno-estradiowy "Zaciszańska Nuta" zakwalifikował się i weźmie udział w Dwudniowym Przeglądzie Twórczości Osób Starszych w Sterdyni organizowanego przez Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej.

 

SZCZEGÓŁY

Pchli Targ na Zaciszu

Pchli Targ na Zaciszu

06 października 2018

Pchli Targ to nie tylko kupno, wymiana i sprzedaż, ale też atrakcje dla całej rodziny. Wśród nich warsztaty cyrkowe i tworzenia latawców. To okazja dla łowców ciekawych przedmiotów, zabawek, ubrań, rzeczy.
SZCZEGÓŁY

Inauguracja roku akademickiego 2018/2019

Inauguracja roku akademickiego 2018/2019

01 października 2018

Zapraszamy na inaugurację roku akademickiego 2018/2019 Uniwersytetu Trzeciego Wieku Domu Kultury Zacisze. To już dwunasty rok, kiedy z radością witamy wszystkich chętnych seniorów, którzy chcą do nas dołączyć. Poznać nowych przyjaciół, podzielić się swoją pasją.
SZCZEGÓŁY

Koncert Warszawskiej Kapeli z Targówka

Koncert Warszawskiej Kapeli z Targówka

30 września 2018

Koncert Warszawskiej Kapeli z Targówka ze szlagierami Stanisława Grzesiuka, piosenkami R E T R O z lat 20-stych, i 30-stych, repertuarem sceny kabaretowej i teatralnej oraz kompozycjami własnymi utrzymanymi w klimacie folkloru miejskiego.
SZCZEGÓŁY

Konferencja: Bezpieczeństwo z życiu Seniorów

Konferencja: Bezpieczeństwo z życiu Seniorów

28 września 2018

W imieniu organizatorów zapraszamy na konferencję Bezpieczeństwo w życiu Seniorów część II, która odbędzie się 28 września 2018 w Warszawie przy ul. Dewajtis 5.
SZCZEGÓŁY

Dzień Sybiraka -spotkanie Koła Sybiraków

Dzień Sybiraka -spotkanie Koła Sybiraków

26 września 2018

W 8. rocznicę nadania imienia Kołu Św. Arcybiskupa Zygmunta Szczęsnego Felińskiego serdecznie zapraszamy na spotkanie.
SZCZEGÓŁY

Zapisy na Uniwersytet Trzeciego Wieku

Zapisy na Uniwersytet Trzeciego Wieku

24 - 28 września 2018

Zostańcie studentami UTW Domu Kultury Zacisze! W tym roku czekają na Was poniedziałkowe wykłady, warsztaty tematyczne, sekcje poczynając od Gimnastyki, Treningu pamięci, Rekreacji ruchowej, Języka angielskiego i rosyjskiego, po Pracownię malarstwa, Klub Pływacki, Główka pracuje i zespół wokalny Zaciszańska Nuta. UTW to również wspólne spotkania w Klubie Podróżnika i Ludzi Kultury oraz wyjścia na ciekawe wystawy i do miejsc trudno dostępnych. 
SZCZEGÓŁY

Gratulacje dla Bożeny Sikorskiej

Gratulacje dla Bożeny Sikorskiej

23 - 25 września 2018

Z ogromną radością przyjęliśmy wiadomość, że nasza studentka Bożena Sikorska otrzymała w tegorocznej edycji Juwenaliów tytuł Prowadzącej Roku. Gratulujemy.
SZCZEGÓŁY

Wystawa: Sztuka lekarska

Wystawa: Sztuka lekarska

23 września - 10 października 2018

Zapraszamy na otwarcie wystawy malarstwa Krystyny Dowgier, Pawła Symonowicza i Włodzimierza Cerańskiego oraz recital KUBY SIENKIEWICZA.

SZCZEGÓŁY

Koncert Kuby Sienkiewicza

Koncert Kuby Sienkiewicza

23 września 2018

Jesień powitaliśmy koncertem pełnym humoru i zabawnych anegdot dotyczących środowiska lekarskiego i życia. Naszą gwiazdą był Kuba Sienkiewicz, który otworzył wernisaż wystawy Sztuka lekarska.
SZCZEGÓŁY

Koncert Lwowskiego Tria Fortepianowego

Koncert Lwowskiego Tria Fortepianowego

16 września 2018

Jesienny koncert Lwowskiego Tria Fortepianowego w składzie: Kateryna Poteriajewa (skrzypce), Olga Szutko (wiolonczela), Natalia Rewakowicz (fortepian). W programie utworu Józefa Elsnera, Antonina Dworzaka i Michaiła Glinki.
SZCZEGÓŁY

Spartakiada dla seniorów w Parku Bródnowskim

Spartakiada dla seniorów w Parku Bródnowskim

09 września 2018

W imieniu organizatorów: Urzędu Dzielnicy Targówek i Spółdzielni Mieszkaniowej Bródno serdecznie zapraszamy na Spartakiadę dla seniorów, która odbędzie się 9 września 2018 r. w Parku Bródnowskim podczas Dni Targówka.

SZCZEGÓŁY

Otwarta Niedziela Artystyczna

Otwarta Niedziela Artystyczna

09 września 2018

Otwieramy sezon kulturalny 2018/19 z ofertą zajęć i warsztatów. Zaprosiliśmy naszych instruktorów do rozmów stolikowych z Państwem, byście mogli porozmawiać o programie, metodach pracy i tematach zajęć. Warsztaty pokazowe zaprezentowała Otwarta pracownia, Mali Einsteini, Pracownia Malarstwa i Sensowtorki.
SZCZEGÓŁY

Pchli Targ na Zaciszu

Pchli Targ na Zaciszu

08 września 2018

To już ostatnia w tym roku Strefa Wolnego Handlu! Wydarzenie bardzo udane, przyciągnęło blisko 200 osób. Pchli Targ to nie tylko kupko, wymiana i sprzedaż, ale też atrakcje dla całej rodziny. Wśród nich warsztaty cyrkowe i tkanie artystycznego gobelinu.
SZCZEGÓŁY

Terminy rozpoczęcia zajęć w roku akademickim 2018/2019

Terminy rozpoczęcia zajęć w roku akademickim 2018/2019

01 września - 06 października 2018

Serdecznie zapraszamy do udziału w zajęciach Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Domu Kultury "Zacisze".
SZCZEGÓŁY

Warszawska Olimpiada Seniorów 2018

Warszawska Olimpiada Seniorów 2018

01 - 29 września 2018

W imieniu organizatora Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej „Chomiczówka” zapraszamy do udziału w Warszawskiej Olimpiadzie Seniorów, która odbędzie się w dniu 29 września 2018 roku w godz. 11.00-15.00 na obiektach Stołecznego Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA przy ul. Konwiktorskiej 6.
SZCZEGÓŁY

Nasze wygrane projekty w ramach budżetu partycypacyjnego

Nasze wygrane projekty w ramach budżetu partycypacyjnego

12 - 16 lipca 2018

Z radością informujemy, że 12 lipca 2018 r. w Centrum Kreatywności Targowa ogłoszono wyniki stołecznego budżetu obywatelskiego na rok 2019. Była to już piąta edycja budżetu obywatelskiego organizowana w Warszawie. Mieszkańcy wybrali do realizacji 850 projektów, a w tym nasze pomysły.

SZCZEGÓŁY

Tomasz Ratajski odszedł od nas

Tomasz Ratajski odszedł od nas

04 lipca 2018

Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że 4 lipca 2018 r. odszedł od nas nagle nasz, przyjaciel, kolega, student UTW DK Zacisze Tomasz Ratajski.
SZCZEGÓŁY