UTW i Seniorzy

Wydarzyło się

Złóżmy sobie życzenia

Foto: Ewa Tkaczuk

17 grudnia 2020

Święta Bożego Narodzenia to święta pełne radości, wiary, okazywania sobie wzajemnej troski i miłości. Święta 2020 będą wyjątkowe.
SZCZEGÓŁY

ODWOŁANE! Spotkanie Bożonarodzeniowe Sybiraków

Obraz Św. Arcybiskupa Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, umieszczony za stroikiem

16 grudnia 2020

Z powodu wprowadzenia strefy czerwonej w Warszawie wszystkie spotkania seniorów w Domu Kultury Zacisze zostają zawieszone.

Informujemy, że coroczne Spotkanie Bożonarodzeniowe Koła Terenowego Związku Sybiraków Warszawa Praga Północ imienia Św. Arcybiskupa Zygmunta Szczęsnego Felińskiego w tym roku w Domu Kultury Zacisze nie odbędzie się.

SZCZEGÓŁY

Seniorze! Nie jesteś sam

Seniorze! Nie jesteś sam

16 grudnia 2020

Miło jest nam poinformować, że jak zawsze Urząd Dzielnicy Targówek nie zapomina o seniorów.

Prosimy o przekazywanie informacji osobom, które nie korzystają z Internetu.

 

Warszawska Wigilia z Dostawą

Plakat promujący warszawską akcję wigilijną. W lewym rogu grafika postaci w zimowym stroju.

16 - 20 grudnia 2020

Informujemy, że ruszyła akcja "Warszawska Wigilia z Dostawą". Celem akcji jest dostarczenie paczek z tradycyjnymi bożonarodzeniowymi potrawami w dniu 24 grudnia prosto do osób, które z powodu pandemii spędzą święta samotnie. Udział może wziąć każdą osoba, która z powodu sytuacji życiowej, materialnej, rodzinnej, nie może pozwolić sobie na spędzenie Wigilii w gronie najbliższych. Akcja jest organizowana przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy we współpracy z Fundacją Wolne Miejsce.
SZCZEGÓŁY

Wystawa UTW online: Zdjęcie ze św. Mikołajem: ja, on, my

Wystawa UTW online: Zdjęcie ze św. Mikołajem: ja, on, my

14 grudnia 2020

Zapraszamy do kolejnej wspólnej zabawy. Jeżeli macie zdjęcia swoje, brata, siostry, bliskich z okresu dzieciństwa lub młodości ze św. Mikołajem, pokażcie koleżankom i kolegom z naszego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
SZCZEGÓŁY

Salonik Literacki: Obudźmy wspomnienia

Salonik Literacki: Obudźmy wspomnienia

11 grudnia 2020

Wczoraj spadł pierwszy tej zimy śnieg. Świat wokół nas zrobił się taki czysty, taki piękny. Przez chwilę zapomnieliśmy o naszej trudnej rzeczywistość. Wróciły wspomnienia: Jak było w tamtym roku, jak było dziesięć, dwadzieścia ... pięćdziesiąt lat temu.
SZCZEGÓŁY

Salonik Literacki: Miłość

Salonik Literacki: Miłość

10 grudnia 2020

Rok temu, o tej porze świat obiegła informacja, że pojawiła się w Chinach nieznana dotychczas choroba, która jak się okazało, zmieniła i zmienia nasze życie.
SZCZEGÓŁY

Nowoczesny Senior - przewodnik po cyfrowym świecie

Nowoczesny Senior - przewodnik po cyfrowym świecie

08 grudnia 2020

Zapraszamy do zapoznania się z wyjątkowy całkowicie darmową książką "Nowoczesny Senior – przewodnik po cyfrowym świecie", opracowaną przez Fundacji Digital Poland.

SZCZEGÓŁY

Grudzień z prasą dla seniora

Grudzień z prasą dla seniora

05 grudnia 2020

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z najnowszym miesięcznikami adresowanymi do seniorów.
SZCZEGÓŁY

Warszawskie Spotkania Teatralne online

Warszawskie Spotkania Teatralne online

05 grudnia 2020

W imieniu Teatru Dramatycznego m.st. Warszawy zapraszamy na jubileuszową edycję 40. Warszawskich Spotkań Teatralnych. Będzie miała ona szczególny charakter, gdyż po raz pierwszy, ze względu na obecną sytuację, odbędzie się wyłącznie online. Spektakle zostaną zagrane na scenach macierzystych teatrów i bezpośrednio stamtąd będą transmitowane na żywo (z wyjątkiem spektaklu „I że cię nie opuszczę”, który zostanie udostępniony jako VOD). Transmisje będą dostępne wyłącznie w trakcie trwania spektaklu poprzez stronę warszawskie.org.
SZCZEGÓŁY

Wieczór w Teatrze Młyn online

Foto: https://www.nocowanie.pl/spektakl-gabinet-w-teatrze-mlyn-w-warszawie-3.html

04 grudnia 2020

W imieniu Teatru MŁYN mamy ogromną przyjemność zaprosić Państwa na wyjątkowe wydarzenie: premierę online spektaklu "GABINET" w reż. Natalii Fijewskiej-Zdanowskiej 4 grudnia (piątek) godz. 21:00. Filmowo-teatralna reinterpretacja spektaklu została przygotowana 10 lat po premierze spektaklu na deskach Teatru MŁYN - taki mały jubileusz. Udział w premierze jest bezpłatny.

SZCZEGÓŁY

Telewizja Pokolenia

Telewizja Pokolenia

01 grudnia 2020

Fundacja Zaczyn uruchomiła nową, wspaniałą inicjatywę, tj. Telewizję Pokolenia. Wyjątkowe miejsce w sieci stworzone przez seniorów dla seniorów. Serdecznie zapraszamy do oglądania.

SZCZEGÓŁY

Dzień Otwarty Notariatu 2020

Plakat promujący wydarzenie Chroń majątek. Informacje w artykule.

28 listopada 2020

Pilnuj swoich spraw. Chroń majątek. Porozmawiaj o tym z notariuszem – to temat przewodni 11. edycji Dnia Otwartego Notariatu. W sobotę 28 listopada br. w godzinach 10-16 notariusze będą udzielać bezpłatnych informacji prawnych pozwalających lepiej chronić majątek – zarówno telefonicznie, mailowo, jak i za pośrednictwem mediów społecznościowych.
SZCZEGÓŁY

ODWOŁANY! Klub Podróżnika: Japonia w kolorach jesieni

Zielone liście klonu palmowego z czerwonymi brzegami

26 listopada 2020

Informujemy, że spotkanie z naszą podróżniczką Barbarą Ślebodą, która rok temu o tej porze odbyła niezwykłą podróż do Japonii, odbędzie się w terminie późniejszym.
SZCZEGÓŁY

Bożenna Komorowska - odeszła

Bożenna Komorowska - odeszła

25 listopada 2020

Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy o śmierci naszej serdecznej koleżanki Bożenny Komorowskiej z chóru "Zacisze" i zespołu wokalno-estradowego "Zaciszańska Nuta".
SZCZEGÓŁY

ODWOŁANE! Spotkanie patriotyczno-muzyczne Sybiraków

Wystawa obrazu Św. Arcybiskupa Zygmunta Szczęsnego Felińskiego. Obraz stoi za stolikiem przykrtym czarnym materiałem. Obok czerwony sztandar.

25 listopada 2020

Informujemy, że spotkanie patriotyczno-muzyczne dla Sybiraków z Koła Terenowego Związku Sybiraków Warszawa Praga Północ imienia Św. Arcybiskupa Zygmunta Szczęsnego Felińskiego zostaje odwołane.
SZCZEGÓŁY

Zajęcia: Gimnastyka dla seniorów

Zajęcia: Gimnastyka dla seniorów

25 listopada - 04 grudnia 2020

Drodzy Państwo, 

od 7 listopada 2020 do 27 grudnia 2020 Dom Kultury Zacisze będzie zamknięty dla publiczności w związku z decyzją Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego i rosnącą falą pandemii COVID-19. 

Uprzejmie informujemy, że zajęcia "Gimnastyka" w ramach programu „Zajęcia gimnastyki dla seniorów zamieszkujących Dzielnicę Targówek m.st. Warszawy, które odbywały się w Domu Kultury Zacisze, są zawieszone.

Uczestnicy zajęć mogą skorzystać z zajęć organizowanych na terenie OSiR Targówek przy ul. Łabiszyńskiej 20.

SZCZEGÓŁY

Wykład UTW online: Krótka historia naukowa globalnego ocieplenia

Wykład UTW online: Krótka historia naukowa globalnego ocieplenia

23 listopada 2020

Zapraszamy do wysłuchania wykładu "Krótka historia naukowa globalnego ocieplenia", który wygłosił prof. dr. hab. Szymon P. Malinowski w ramach XVI Festiwalu Nauki w Warszawie. Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, 22 września 2012 r.
SZCZEGÓŁY

Wykład UTW online: Bezpieczeństwo w sieci w okresie pandemii

Wykład UTW online: Bezpieczeństwo w sieci w okresie pandemii

19 listopada 2020

Zapraszamy do wysłuchania wykładu prowadzonego na żywo, który dotyczy bezpieczeństwa w sieci w okresie pandemii.
SZCZEGÓŁY

Komunikat - Koło nr 5

Komunikat -  Koło nr 5

18 listopada 2020

Z powodu z wprowadzeniem czerwonej strefy w Warszawie spotkanie Koła nr 5 - Zacisze, planowane na 21 października zostaje odwołane.
SZCZEGÓŁY