UTW i Seniorzy

Wydarzyło się

Bal Sylwestrowy 2014

Bal Sylwestrowy 2014

31 grudnia 2014

31 grudnia, środa

Sylwestrowa Noc coraz bliżej! Czas pomyśleć o miejscu, w którym powitamy Nowy Rok w gronie bliskich i nowo poznanych. Nasza propozycja to szalona zabawa na parkiecie, a w przerwach pyszne menu. Bliskość sztuki doda niepowtarzalnej atmosfery, którą będziemy wspominać przez cały następny rok. Powitajmy Nowy Rok tak, aby był najwspanialszy w naszym życiu!

SZCZEGÓŁY

Opłatkowe spotkanie studentów UTW Zacisze

Opłatkowe spotkanie studentów UTW Zacisze

22 grudnia 2014

Opłatkowe spotkanie studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku Domu Kultury „Zacisze” w przyjacielskiej atmosferze i z domowym poczęstunkiem przygotowanym przez Zacisze Cafe. W programie: koncert zespołu Jugonostalgia, śpiewanie kolęd, wspólne przygotowywanie ozdób choinkowych i poczęstunek.
SZCZEGÓŁY

Szopki i ikony oraz polskie kolędy w wykonaniu zaprzyjaźnionych artystów

Szopki i ikony oraz polskie kolędy w wykonaniu zaprzyjaźnionych artystów

19 grudnia 2014

Przedświąteczne spotkanie Klubu Ludzi Kultury. Słowo duszpasterskie wygłosił Ks. Proboszcz Andrzej Mazański z parafii Świętej Rodziny na Zaciszu. Najpiękniejsze polskie kolędy wykonali Alicja Mieszało, Krystyna Sulżycka, Teresa Witanowska i Aleksander Dubrawski. Szopki Bożonarodzeniowe zaprezentował Eugeniusz Węgiełek.
SZCZEGÓŁY

Bożenarodzeniowe spotkanie u Sybiraków

Bożenarodzeniowe spotkanie u Sybiraków

17 grudnia 2014

17 grudnia, środa

Zapraszamy na Bożonarodzeniowe spotkanie Koła Sybiraków.

SZCZEGÓŁY

Artystyczne ploteczki na kanapie z Beatą Sasinowską

Artystyczne ploteczki na kanapie z Beatą Sasinowską

16 grudnia 2014

Gościem czwartego spotkania z „Artystycznymi ploteczkami” była Beata Sasinowska autorka wystawy  \"Skrzydlata sztuka\". „Artystyczne ploteczki” to nowy cykl spotkań studentów UTW Zacisze z ciekawymi gośćmi i historiami związanymi z kulturą.
SZCZEGÓŁY

Wykład: "Bezsenność"

Wykład: Bezsenność

15 grudnia 2014

Spotkanie nt. bezsenności i trudności ze snem w starszym wieku oraz sposobów radzenia sobie z tymi problemami. Podczas spotkania studenci mogli poznać praktyczne porady na temat zapobiegania zaburzeniom snu i porozmawiać z lekarzem.
SZCZEGÓŁY

Koncert w 33. rocznicę wprowadzenia Stanu Wojennego

Koncert w 33. rocznicę wprowadzenia Stanu Wojennego

12 grudnia 2014

12 grudnia, piątek

W imieniu przewodniczącego Rady Dzielnicy Targówek i Burmistrza Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy zapraszamy na koncert. Śpiewać będzie Mateusz Nagórski. Miejsce: Urząd Dzielnicy, sala konferencyjna. 

SZCZEGÓŁY

Wyjście UTW: Teatr Wielki za kulisami

Wyjście UTW: Teatr Wielki za kulisami

11 grudnia 2014

Wspólne wyjście kulturalno-integracyjne z Klubem Podróżnika za kulisy Teatru Wielkiego w Warszawie.
SZCZEGÓŁY

Artystyczne ploteczki na kanapie z Dorotą Kozielską

Artystyczne ploteczki na kanapie  z Dorotą Kozielską

09 grudnia 2014

Gościem trzeciego spotkania z „Artystycznymi ploteczkami” była Dorota Kozielska, b. wiceburmistrz Urzędu Dzielnicy Targówek w Warszawie. „Artystyczne ploteczki” to nowy cykl spotkań studentów UTW Zacisze z ciekawymi gośćmi i historiami związanymi z kulturą.
SZCZEGÓŁY

Gratulacje dla p. Jana Czerwińskiego

Gratulacje dla p. Jana Czerwińskiego

08 grudnia 2014

 Z przyjemnością informujemy, że pan Jan Czerwiński kierownik artystyczny zespołów wokalnych "Zaciszańska Nuta" i "Żurawie" otrzymał nagrodę za pasję i zaangażowanie w animację muzyczną w IX Konkursie polskich pieśni i piosenek o tematyce patriotycznej", w którym oba zespoły brały udział.

Konkurs pt. "Gdzie są kwiaty z tamtych lat" odbył się 1 grudnia 2014 r. w Służewskim Domu Kultury  przy ul. J. S. Bacha 15 w  Warszawie.

SZCZEGÓŁY

Gratulujemy!

Gratulujemy!

08 grudnia 2014

8 grudnia, poniedziałek

Z przyjemnością informujemy, że nasze zespoły \"Zaciszańska Nuta\" i \"Żurawie\" w IX Konkursie polskich pieśni i piosenek o tematyce patriotycznej\" w kategorii open zostały przez jury wyróżnione. \"Zaciszańska Nuta\" otrzymała wyróżnienie za wzruszające wykonanie pieśni \"Rozkwitały pąki białych róż\" a \"Żurawie\" za brzmienie.

Konkurs pt. \"Gdzie są kwiaty z tamtych lat\" odbył się 1 grudnia 2014 r. w Służewskim Domu Kultury  przy ul. J. S. Bacha 15 w  Warszawie.

 

SZCZEGÓŁY

Wykład: Tajemnice Biblii i nie tylko

Wykład: Tajemnice Biblii i nie tylko

08 grudnia 2014

Wykład „Tajemnica Biblii i nie tylko” wygłosił Zenon Ziółkowski, pisarz, członek Stowarzyszenia Biblistów Polskich.
SZCZEGÓŁY

Wczoraj milczenie, dzisiaj szept, jutro będzie mowa

Wczoraj milczenie, dzisiaj szept, jutro będzie mowa

05 grudnia 2014

5 grudnia, piątek

Zapraszamy na niezwykłe spotkanie Klubu Ludzi Kultury z Jarosławem Dłużniakiem i Przyjaciółmi. On autor, Oni admiratorzy jego sztuki i artyści w swoich dziedzinach.

SZCZEGÓŁY

Klub Męski: Grudniowy Wieczór Osobowości

Klub Męski: Grudniowy Wieczór Osobowości

03 grudnia 2014

Ostanie w tym roku spotkanie Klubu Męskiego z Janem Tomaszewskim, posłem do Semu RP, bramkarzem reprezentacji Polski; Jerzym Halbersztadtem, b. dyrektorem Muzeum Historii Żydów Polskich, b. dyrektorem Programu Polskiego Muzeum Holocaustu w Waszyngtonie i Małgorzatą Kadysz, trenerką NLP, Rozwoju Osobistego, Radykalnego Wybaczania.
SZCZEGÓŁY

Artystyczne ploteczki na kanapie z Jerzym Muzyczką-Matwiejczukiem

Artystyczne ploteczki na kanapie  z Jerzym Muzyczką-Matwiejczukiem

02 grudnia 2014

Spotkanie na kanapie przy kawie i herbacie z Jerzym Muzyczką-Matwiejczukiem, studentem UTW Zacisze, który dzielił się z nami swoimi pasjami, artystycznymi spotkaniami, ciekawostkami i historiami z życia wziętymi.
SZCZEGÓŁY

Wykład: Chiny wobec konfliktów na Wschodzie

Wykład: Chiny wobec konfliktów na Wschodzie

01 grudnia 2014

1 grudnia, poniedziałek

Zapraszamy na spotkanie z prof. zw. Waldemarem Dziakiem - politologiem, dziennikarzem, pisarzem, specjalistą w zakresie stosunków międzynarodowych.

Wstęp wolny dla studentów UTW, pozostali 10 zł.

SZCZEGÓŁY

Alicjo gratulujemy!

Alicjo gratulujemy!

28 listopada 2014

30 listopada, niedziela

Z przyjemnością informujemy, że nasza koleżanka Alicja Mieszało, studentka UTW, w Ogólnopolskim Przeglądzie Amatorskiej Twórczości  Artystycznej Seniorów  \"Teraz My\" wyśpiewała II nagrodę w kategorii Piosenka,  Soliści - Wokaliści i Duety Wokalne. Alicja zachwyciła jury wykonaniem piosenki z repertuaru Anny German \"Odnaleźć świat\".

SZCZEGÓŁY

Klub Ludzi Kultury: Benefis Andrzeja Kowalczyka

Klub Ludzi Kultury: Benefis Andrzeja Kowalczyka

28 listopada 2014

Andrzej Kowalczyk: wokalista, muzyk, animator, dusza towarzystwa i muzyczno-tanecznego życia klubowego seniorów Stolicy. Specjalne wystąpienia dla bohatera benefisu przygotował krąg autorów, wykonawców, twórców literackich, talentów muzycznych i wokalnych.
SZCZEGÓŁY

Patriotyczno-muzyczne spotkanie Sybiraków

Patriotyczno-muzyczne spotkanie Sybiraków

26 listopada 2014

26 listopada, środa

Zapraszamy na spotkanie patriotyczno-muzyczne. Przed Państwem wystąpią soliści Domu Kultury \"Zacisze\". Wśród gości specjalnych będą się żołnierze armii generała Władysława Andersa  mjr Antoni Łapiński i Tadeusz Kurtyk.

SZCZEGÓŁY

Artystyczne ploteczki na kanapie w samo południe

Artystyczne ploteczki na kanapie  w samo południe

25 listopada 2014

25 listopada, wtorek

Zapraszamy na kolejne spotkanie na kanapie, podczas których przy kawie i herbacie podzielimy się swoimi pasjami, artystycznymi historiami. Gospodarzem spotkania będzie pani Bożena Sikorska.

SZCZEGÓŁY