Sekcje

Dorośli

Nitką inspirowane

Nitką inspirowane

Uczestniczki/cy: dzieci, młodzież, dorośli. 

Międzypokoleniowe warsztaty będące okazją do nauki dziergania, haftowania, wymiany doświadczeń. W programie: haft artystyczny, Richelieu, krzyżykowy - haftowane obrusy, serwetki i elementy dekoracyjne.

SZCZEGÓŁY

Pracownia rysunku i malarstwa

Pracownia rysunku i malarstwa

Uczestniczki/cy: młodzież 14+, dorośli.

Tematy i poziom zaawansowania dobierane są indywidualnie. Instruktorka zachęca do niezależnego widzenia i myślenia oraz do rozwijania własnego stylu. W programie zapoznanie z różnymi technikami rysunkowymi, malarskimi i graficznymi: ołówek, węgiel, sangwina, tusz, pastele, akwarela, gwasze, akryle lub farby olejne, collage, linoryt, monotypia.

SZCZEGÓŁY

Sashiko i boro

Trzy prace inspirowane techniką sashiko i boro

NOWOŚĆ!!!

Uczestniczki/cy: dzieci 10+, młodzież, dorośli.

Zajęcia inspirowane japońską sztuką dekoracyjnego haftu z użyciem igły, białych lub czerwonych nici i skrawków różnych tkanin. 

SZCZEGÓŁY

Szydełko czy druty

Szydełkowe prace na konstrukcji z wikliny

NOWOŚĆ!!!

Uczestniczki/cy: dzieci 10+, młodzież, dorośli.

Wzory i techniki dopasowane są do poziomu umiejętności uczestniczek/ów. Na zajęciach powstaną wyjątkowe i niepowtarzalne przedmioty dekoracyjne do domu (np. poduszka, łapacz snów), elementy strojów i inne przedmioty o praktycznym zastosowaniu.

SZCZEGÓŁY

Tkactwo artystyczne

Gobelin z wizerunkiem Marilyn Monroe

Uczestniczki/cy: dorośli. 

Podstawy tkactwa artystycznego, nauka naciągania osnowy, uzyskanie przesmyku z użyciem listwy, poznawanie wszystkich splotów i technik, nauka cieniowania, wykonanie gobelinu wg własnego projektu..

SZCZEGÓŁY