Sekcje

Dorośli

Moda designe - kurs krojenia i szycia

Maszyna do szycia i zbliżenie na igłę

NOWOŚĆ!!!

Uczestnicy: młodzież 12+, dorośli.

Nauka konstrukcji ubrań, składania kolorystycznych kolaży, jak z lumpeksowych strojów zrobić zupełnie nową, niepowtarzalną kreację.

SZCZEGÓŁY

Makrama

Artystyczna makrama w stylu boho zawieszona na drewnianym patyku

Uczestnicy: dzieci 10+, młodzież, dorośli.

Zajęcia makramy obejmują naukę wzorów i kreatywnego ich wykorzystania. Uczestnicy poznają techniki wiązania węzłów i tworzenia wzorów.

SZCZEGÓŁY

Akwarela

Akwarela przedstawiająca kolorowe serduszka

Uczestnicy: dzieci 10+, młodzież i dorośli. 

Malowanie w technikach wodnych: akwarela, akryl, tempera, gwasz.

SZCZEGÓŁY

Nitką inspirowane

Nitką inspirowane

Uczestnicy: dzieci, młodzież, dorośli. 

Międzypokoleniowe warsztaty będące okazją do nauki dziergania, haftowania, wymiany doświadczeń. W programie: haft artystyczny, Richelieu, krzyżykowy - haftowane obrusy, serwetki i elementy dekoracyjne.

SZCZEGÓŁY

Pracownia rysunku i malarstwa

Pracownia rysunku i malarstwa

Uczestnicy: młodzież 14+, dorośli. 

Zajęcia są dla osób, które chcą rozwinąć się artystycznie, poznać podstawy rysunku i malarstwa, zgłębić nowe techniki, przygotować się do egzaminu do szkoły plastycznej lub spróbować swoich sił w tej dziedzinie dla przyjemności. Tematy i poziom zaawansowania dobierane są indywidualnie. Instruktorka zachęca do niezależnego widzenia i myślenia oraz do rozwijania własnego stylu. W programie zapoznanie z różnymi technikami rysunkowymi, malarskimi i graficznymi: ołówek, węgiel, sangwina, tusz, pastele, akwarela, gwasze, akryle lub farby olejne, collage, linoryt, monotypia.

SZCZEGÓŁY

Tkactwo artystyczne

Gobelin z wizerunkiem Marilyn Monroe

Uczestnicy: dorośli. 

Podstawy tkactwa artystycznego, nauka naciągania osnowy, uzyskanie przesmyku z użyciem listwy, poznawanie wszystkich splotów i technik, nauka cieniowania, wykonanie gobelinu wg własnego projektu..

SZCZEGÓŁY