Pracownia rysunku i malarstwa

Pracownia rysunku i malarstwa
NAGRODY
Grand Prix dla Mariusza Ołowskiego oraz podziękowanie dla Bogusławy Ołowskiej (instruktorki) w Trzecim Międzynarodowym Konkursie Młodych Artystów „Planeta i ludzie: wczoraj, dziś, jutro” zorganizowanym przez Ministerstwo Kultury Republiki Białorusi. Nagrodzona praca i wszystkie biorące udział w konkursie wyeksponowano na wystawach w miastach obwodu Brześć i wielu miastach Białorusi. Gratulujemy!

Zajęcia we wtorek, godz. 19.00-20.30

Instruktor Bożena Wiśniewska

Uczestnicy: młodzież 14+, dorośli

Opłata: 180 zł/m-c, materiały własne, pojedyncze zajęcia 55 zł

„Jeśli usłyszysz w sobie głos, który mówi Nie umiem malować, to maluj za wszelką cenę, a ten głos ucichnie” Vincent van Gogh.

Ludzie malują od niepamiętnych czasów, a chęć malowania wynika z ludzkiej natury. O ważności wyrażania siebie za pośrednictwem sztuki niezmiennie przypominają nam naścienne pradawne malowidła w jaskiniach. Na warsztatach uczestnicy dowiedzą się, jak wykorzystać farbę, by oddać formy, światło, cienie i tony. Wypróbują różne narzędzia i powierzchnie. Odkryją, jak tworzyć wrażenie trójwymiarowości na płaszczyźnie, która ma przecież dwa wymiary. Doświadczą, jak używać kolorów, by przekazać emocje, dawać wrażenie głębi i kontrastu. Ćwiczenia rysunkowe i malarskie pomogą uczestnikom przedstawić trójwymiarową przestrzeń i tworzyć przemyślaną kompozycję, rozwinąć kreatywność i umiejętność obserwowania.

Zajęcia są dla osób, które chcą rozwinąć się artystycznie, poznać podstawy rysunku i malarstwa, zgłębić nowe techniki, przygotować się do egzaminu do szkoły plastycznej lub spróbować swoich sił w tej dziedzinie dla przyjemności. Tematy i poziom zaawansowania dobierane są indywidualnie. Instruktorka zachęca do niezależnego widzenia i myślenia oraz do rozwijania własnego stylu. W programie zapoznanie z różnymi technikami rysunkowymi, malarskimi i graficznymi: ołówek, węgiel, sangwina, tusz, pastele, akwarela, gwasze, akryle lub farby olejne, collage, linoryt, monotypia.

***

Materiały własne na zajęcia:

  • Tektura, brystol A1, A2 lub B2
  • Płótno (jeśli ktoś woli)
  • Ołówki od HB-B8
  • Tłuste i suche pastele
  • Cienkopisy
  • Farby akrylowe (olejne po umówieniu)
  • Akwarele (później)
  • Pędzle
plastyczne plastyka