Pracownia malarstwa

Martwa natura. Prowadzenie Maria Kiesner.
NAGRODY
Grand Prix dla Mariusza Ołowskiego oraz podziękowanie dla Bogusławy Ołowskiej (instruktorki) w Trzecim Międzynarodowym Konkursie Młodych Artystów „Planeta i ludzie: wczoraj, dziś, jutro” zorganizowanym przez Ministerstwo Kultury Republiki Białorusi. Nagrodzona praca i wszystkie biorące udział w konkursie wyeksponowano na wystawach w miastach obwodu Brześć i wielu miastach Białorusi. Gratulujemy!

Zajęcia:

I grupa w poniedziałek, godz. 14.00-15.30,

II grupa we wtorek, godz. 15.30-17.00,

III grupa w piątek, godz. 14.00-15.30.

Uczestnicy: dzieci 6+, młodzież.  

Instruktor Bogusława Ołowska.

Opłata ryczałtowa 50 zł/m-c, materiały własne. Pojedyncze zajęcia 17 zł.

W programie nauka malowania pejzażu, pejzażu z elementami architektury, martwej natury, kwiatów oraz portretu z uwzględnieniem zasad perspektywy i kompozycji. Poznanie palety barw i zastosowanie jej w poszczególnych tematach. Uczestnicy przyjrzą się strukturze skóry malując portrety, właściwościom szkła podczas malowania wazonów, poznają zasady perspektywy malując obiekty architektoniczne. Istnieje możliwość przypro­wadzania dzieci na zajęcia ze Szkoły nr 84.

Pracownia istnieje od 1998 roku. Skupia osoby o zainteresowaniach malarskich. Uczestnicy warsztatów malują pejzaże, martwe natury, kwiaty, portrety. Powstają prace w różnych technikach: od malarstwa olejnego poprzez pastele, węgiel i ołówek. Nieliczni próbują swych sił w akwareli.

Oprócz zajęć w pracowni organizowane są plenery malarskie - jedno- i kilkudniowe. Ogółem w zajęciach uczestniczy około 130 osób, są to dzieci, młodzież i dorośli. Dla dorosłych artystów-amatorów malarstwo stało się pasją, ciekawą formą spędzania wolnego czasu, oderwaniem od codzienności. Najlepsze prace były wystawiane w wielu galeriach: galeria DK "Zacisze", Teatr Rampa na Targówku, galeria Urzędu Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy, galeria "Aktyn", Centrum Biznesu i Administracji "Irydion", Centrum Handlowe Targówek, galeria "Orla" w Ząbkach, Kino Praha.

plastyczne plastyka