Sekcje

Edukacja

Język angielski

Język angielski

Uczestnicy: dzieci, młodzież i dorośli. 

Zajęcia na różnych poziomach zaawansowania, rozwijające umiejętności językowe każdej grupy wiekowej. Przygotowanie do egzaminów i matury. Dla dorosłych angielski w komunikacji i sytuacjach codziennych.

SZCZEGÓŁY

Język rosyjski dla dorosłych

Język rosyjski dla dorosłych

Uczestnicy: dorośli.

Nauka rozumienia i posługiwania się językiem ze szczególnym uwzględnieniem wymowy, intonacji, akcentowania i prawidłowej budowy zdań. W programie również rozmowy o rosyjskich tradycjach, kulturze, literaturze i muzyce. Zajęcia prowadzone w formie dialogów i aktywnego udziału słuchaczy.

SZCZEGÓŁY

Język rosyjski dla dzieci

Język rosyjski dla dzieci

Uczestnicy: dzieci, młodzież. 

Praca nad wymową, intonacją, akcentem, prawidłowym ułożeniem zdań. Opowieści o tradycjach, kulturze i muzyce Rosji. Zajęcia w formie dialogów, logicznych zabaw, rozwiązywanie testów, śpiewanie rosyjskich piosenek.

SZCZEGÓŁY

Minecraft

Minecraft

NOWOŚĆ!!!

Uczestnicy: dzieci i młodzież 7-15 lat.

Nauka programowania połączona z kursem języka angielskiego. Dzieci poznają pojęcie algorytmu, a następnie języki programowania: Lua, Python, Java. Świat programowania opisywany jest językiem angielskim, w związku z tym młodzi programiści uczą się technicznego języka angielskiego. 

SZCZEGÓŁY

Pracownia Mikromodelarstwa i Gier Strategicznych „UŁAN”

Pracownia Mikromodelarstwa i Gier Strategicznych „UŁAN”

Uczestnicy: dzieci i młodzieży.

Wykonywanie modeli i figurek oraz rozgrywanie bitew z różnych okresów historycznych. Gry strategiczno-planszowe – nauka i rozgrywanie gier: DBA, lotnictwo z I i II wojny światowej, gry działań lądowych z II wojny światowej.

SZCZEGÓŁY

Robotyka i programowanie

Robotyka i programowanie

NOWOŚĆ!!!

Uczestnicy: dzieci 6-13 lat.

Techniczno-inżynieryjna przygoda na najnowszych zestawach LEGO®. Dzieci pracują na zestawach robotycznych Lego® WeDO, Lego® WeDo 2.0, Lego® Boost, Lego® Mindstorms EV3, Lego® Maszyny, Lego® Pneumatyka, Lego® Energia Odnawialna. Budują programowalne i sterowane silnikami roboty.

SZCZEGÓŁY

Sensowtorki

Sensowtorki

Uczestnicy: dzieci 6-36 miesięcy oraz ich opiekunowie.

Dzieci wszystkimi zmysłami badają, jak zmienia się świat na przestrzeni kolejnych miesięcy i pór roku. Zajęcia wspierają ich kreatywność i rozwój, są doskonałą zabawą, a instruktorzy dają dzieciom ogromną swobodę w poznawaniu otaczającego je świata.

SZCZEGÓŁY

Świat 3D

Świat 3D

Uczestnicy: dzieci i młodzież 8-16 lat. 

Drukowanie i projektowanie 3D jest już dostępne dla każdego. Podczas warsztatów uczestnicy zapoznają się z obsługą drukarki 3D oraz odkryją niesamowity świat projektowania 3D i skanowania 3D. Poznają cały proces powstania przedmiotu, począwszy od własnego pomysłu, aż po wydruk na drukarce 3D.

SZCZEGÓŁY

Trening pamięci i nauka szybkiego czytania

Trening pamięci i nauka szybkiego czytania

Uczestnicy: dzieci 10-14 lat. 

Zajęcia o charakterze warsztatowym. Połączenie teorii z praktycznymi ćwiczeniami indywidualnymi oraz grupowymi. W pierwszym semestrze nauka konkretnych technik szybkiego zapamiętywania oraz koncentrowania się. Ćwiczenie pamięci wzro­kowej i słuchowej. Nauka skutecznego przygotowywania się do spraw­dzianu oraz tworzenia notatek.

SZCZEGÓŁY