Sekcje

Edukacja

Język angielski

Język angielski

Uczestnicy: dzieci, młodzież i dorośli. 

Zajęcia na różnych poziomach zaawansowania, rozwijające umiejętności językowe każdej grupy wiekowej. Przygotowanie do egzaminów i matury. Dla dorosłych angielski w komunikacji i sytuacjach codziennych.

SZCZEGÓŁY

Język rosyjski z native speakerem

Język rosyjski z native speakerem

Uczestnicy: dzieci, młodzież i dorośli. 

Praca nad wymową, intonacją, akcentem, prawidłowym ułożeniem zdań. Opowieści o tradycjach, kulturze i muzyce Rosji. Zajęcia w formie dialogów, logicznych zabaw, rozwiązywanie testów, śpiewanie rosyjskich piosenek.

SZCZEGÓŁY

Ortografia na wesoło

Ortografia na wesoło

Uczestnicy: dzieci 7-10 lat. 

NOWOŚĆ!!! Zajęcia w formie zabawy. Narzędziami są m.in. puzzle, gry ortograficzne, skojarzenia, rebusy, rymowanki i wiersze ortograficzne. Ćwiczenia i zabawy znacznie zwiększają skuteczność opanowania przez dzieci poprawnej pisowni.

SZCZEGÓŁY

Pracownia Mikromodelarstwa i Gier Strategicznych „UŁAN”

Pracownia Mikromodelarstwa i Gier Strategicznych „UŁAN”

Uczestnicy: dzieci i młodzieży.

Wykonywanie modeli i figurek oraz rozgrywanie bitew z różnych okresów historycznych. Gry strategiczno-planszowe – nauka i rozgrywanie gier: DBA, lotnictwo z I i II wojny światowej, gry działań lądowych z II wojny światowej.

SZCZEGÓŁY

Robotyka

Robotyka

Uczestnicy: dzieci 9-14 lat. 

Nauka podstaw robotyki, mechaniki, logiki, programowania. Doskonalenie umiejętności pracy w grupach. Rozwijanie zdolności manualnych i dobra zabawa. Wiedza teoretyczna połączona z zajęciami praktycznymi, podczas których uczestnicy budują i programują proste roboty.

SZCZEGÓŁY

Sensowtorki

Sensowtorki

NOWOŚĆ!!! ZAJĘCIA DLA MALUSZKÓW, które wraz z opiekunami oraz instruktorami będą wszystkimi zmysłami badać, jak zmienia się świat na przestrzeni kolejnych miesięcy i pór roku. Zajęcia wspierają kreatywność i rozwój dzieci, są doskonałą zabawą, a instruktorzy dają dzieciom ogromną swobodę w poznawaniu otaczającego świata.

SZCZEGÓŁY

Świat 3D

Świat 3D

Uczestnicy: dzieci i młodzież 8-16 lat. 

Drukowanie i projektowanie 3D jest już dostępne dla każdego. Podczas warsztatów uczestnicy zapoznają się z obsługą drukarki 3D oraz odkryją niesamowity świat projektowania 3D i skanowania 3D. Poznają cały proces powstania przedmiotu, począwszy od własnego pomysłu, aż po wydruk na drukarce 3D.

SZCZEGÓŁY

Trening pamięci i nauka szybkiego czytania

Trening pamięci i nauka szybkiego czytania

Uczestnicy: dzieci 10-14 lat. 

Zajęcia o charakterze warsztatowym. Połączenie teorii z praktycznymi ćwiczeniami indywidualnymi oraz grupowymi. W pierwszym semestrze nauka konkretnych technik szybkiego zapamiętywania oraz koncentrowania się. Ćwiczenie pamięci wzro­kowej i słuchowej. Nauka skutecznego przygotowywania się do spraw­dzianu oraz tworzenia notatek.

SZCZEGÓŁY