Projekty

Projekty

DAJ SIĘ WKRĘCIĆ projektowo

Realizacja projektów to możliwość dodatkowych działań dzięki zewnętrznym źródłom finansowania. To wydarzenia i warsztaty dla mieszkańców, które poszerzają naszą ofertę. Dzięki Waszym projektom realizujemy w ramach Budżetu Partycypacyjnego 2019 kilka ciekawych przedsięwzięć: warsztaty z artystami dla dzieci, warsztaty kabaretowe dla dorosłych, artystyczne gotowanie dla trzech pokoleń, sąsiedzkie śpiewanie podczas wspólnych spotkań tematycznych, eko-impreza plenerowa czyli garden party.

Mamy nadzieję, że również rok 2020 będzie obfitował w ciekawe wydarzenia artystyczne. Jeśli zrealizuje się optymistyczny scenariusz, to spotkamy się na „Koncertach Gwiazd” w Domu Kultury Zacisze.

Projekty finansowane ze źródeł zewnętrznych, współpraca instytucjonalna 
inicjatywy sąsiedzkie, działania społeczne i oddolne 

Kontakt Magdalena Turska: wspolpraca@zacisze.waw.pl

Zespół teatralno-kabaretowy

Zespół teatralno-kabaretowy

10 stycznia - 31 grudnia 2019

Zapraszamy na cotygodniowe, bezpłatne warsztaty teatralno-kabaretowe z instruktorem i akompaniatorem. Projekt obejmuje warsztaty dźwięku, rytmu i tańca.

SZCZEGÓŁY

Rozśpiewane Zacisze

Rozśpiewane Zacisze

13 stycznia - 31 grudnia 2019

Zapraszamy mieszkańców Zacisza i okolic do wspólnego śpiewania w ramach Projektu Rozśpiewane Zacisze. Projekt obejmuje 5 spotkań tematycznych ze wspólnym śpiewem, do których wydane zostaną specjalne śpiewniki: Kolędy, W karnawałowym nastroju, Szlagiery starej Warszawy, Biesiada w plenerze i Piosenki patriotyczne.
SZCZEGÓŁY

Dzieciaki nie płacą

Dzieciaki nie płacą

01 lutego - 22 grudnia 2019

W ramach projektu ponad 900 dzieci w wieku od 4 do 13 roku życia będą mogły bezpłatnie korzystać z oferty kulturalnej, w kreatywny, mądry sposób spędzić czas, poszerzyć artystyczne horyzonty i uczyć się wyrażać siebie poprzez sztukę.
SZCZEGÓŁY

GOTOWAnaKULTURA

GOTOWAnaKULTURA

20 sierpnia - 31 października 2019

Cykl warsztatów kulinarnych dla młodzieży, dorosłych i seniorów w Praskiej Światotece. Spotkania będą okazją do pogłębienia wiedzy na temat sztuki kulinarnej, poznania ciekawostek związanych z gotowaniem i zdrowym żywieniem.
SZCZEGÓŁY

Garden Party

Garden Party

01 - 30 września 2019

Rodzinny piknik na Zaciszu w konwencji garden party, czyli eko-impreza na świeżym powietrzu z atrakcjami skierowanymi zarówno do dzieci jak i dorosłych.
SZCZEGÓŁY

Projekt dla młodzieży: # WŁASNYM GŁOSEM

Projekt dla młodzieży: # WŁASNYM GŁOSEM

28 października 2019

Zapraszamy na pokaz etiud będących efektem naszej dwumiesięcznej pracy. Na wydarzenie #WŁASNYM GŁOSEM przygotujemy sceny teatralne, indywidualne bądź zbiorowe, na wybrany przez nas temat. Wspólnym mianownikiem wszystkich scen będzie zabieranie głosu i skupienie się na sobie jako nośniku treści, które warte są przekazania i usłyszenia przez innych.
SZCZEGÓŁY