Projekty

Zakończone

Prezentacja finałowa projektu Artysta (z) pierwszej klasy

Prezentacja finałowa projektu Artysta (z) pierwszej klasy

04 grudnia 2013

Finałowa prezentacja projektu „Artysta (z) pierwszej klasy” realizowanego w ramach Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej z udziałem sześciu klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej nr 84. W programie: pokaz taneczny „tanga andrusowskiego” i „polki”, prezentacje wokalne oraz wystawa kartek świątecznych i wybranych prac powstałych podczas realizacji projektu.

SZCZEGÓŁY

Artysta (z) pierwszej klasy

Artysta (z) pierwszej klasy

05 listopada - 31 grudnia 2013

Warsztaty artystyczne adresowane do dzieci z SP nr 84. Podczas listopadowych spotkań uczestnicy poznawali warsztat plastyka i pod okiem specjalisty tworzyli ozdoby i kartki świąteczne. Jedna z klas poznawała folklor warszawski i ćwiczyła warsztat taneczny. Efekty miesięcznej pracy zobaczyli nauczyciele i najbliżsi podczas grudniowej wystawy oraz prezentacji wokalno-muzycznej. Projekt realizowany był w ramach Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej.

SZCZEGÓŁY

Projekt ARTlab+

Projekt ARTlab+

01 - 08 lipca 2013

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej Program "Młodzież w działaniu". Liczba uczestników: 36. Lider Projektu: Dom Kultury Zacisze w Warszawie, partnerzy: Zespół Szkół nr 13 w Kamieńcu Podolskim (Ukraina) oraz Polski Związek Kulturalno-Oświatowy w Republice Czeskiej.

SZCZEGÓŁY

e-Kultura

e-Kultura

22 - 28 czerwca 2013

Projekt nominowany w konkursie EDUinspiracje 2014. Młodzież z Warszawy i Kłajpedy zmierzyła się z tematem: „Nowe technologie i artystyczne umiejętności – jako platforma wypowiedzi młodzieży”. W ciągu sześciu dni w Olecku grupa polsko-litewska dyskutowała o wolności, tolerancji i demokracji. A wszystko po to, by promować dialog międzynarodowy i wartości europejskie.

SZCZEGÓŁY

V Rajd Szlakiem Hymnu „Dał nam przykład Bonaparte"

V Rajd Szlakiem Hymnu „Dał nam przykład Bonaparte

13 - 25 maja 2013

Dom Kultury Zacisze po raz drugi był realizatorem Rajdu Szlakiem Hymnu „Dał nam przykład Bonaparte" w dniach 10-25 maja 2013. Jak mówi Bożenna Dydek, dyrektor DK Zacisze: Przejechaliśmy 9150 kilometrów. Byliśmy we Francji, Hiszpanii i Portugalii. Dzięki Rajdowi poznawaliśmy dziejową walkę Polaków, którzy wstępowali do Legionów Polskich Napoleona Bonaparte, by walczyć o wolną i niepodległą Polskę.

SZCZEGÓŁY