Projekty

Zakończone

Boogie Rock na World Dance Week

Boogie Rock na  World Dance Week

11 - 13 grudnia 2015

World Dance Week organizowany pod patronatem International Dance Organization oraz Polskiej Federacji Tańca jest jedną z największych imprez tanecznych na świecie. Zlokalizowany w Hotelu Gołębiewski w Mikołajkach, jest imprezą odbywającą się nieprzerwanie od piętnastu lat. Członkowie Klubu Boogie Rock wystartują w dwóch kategoriach dzieci i juniorzy.

SZCZEGÓŁY

VII Rajd Szlakiem Hymnu „Dla Ojczyzny ratowania, wrócim się przez morze”

VII Rajd Szlakiem Hymnu „Dla Ojczyzny ratowania, wrócim się przez morze”

07 grudnia 2015

VII Rajd Szlakiem Hymnu „Dla Ojczyzny ratowania, wrócim się przez morze” upamiętnia polskiego bohatera narodowego hetmana Stefana Czarnieckiego oraz najważniejsze wydarzenia historyczne związane z Jego osobą. Do panteonu narodowego wszedł jako wzór patriotyzmu, uczestnik wielu bitew i potyczek, siedmiokrotnie ranny podczas walk z wrogami Polski.

SZCZEGÓŁY

Wystawa: Mikroobrazy Warszawskie

Wystawa: Mikroobrazy Warszawskie

08 - 12 listopada 2015

Niezwykła opowieść o Targówku ukazana w pracach dzieci z pracowni rysunku i malarstwa DK Zacisze. Prace powstawały podczas czterech spotkań na przestrzeni pięciu miesięcy. Przedstawiają najbliższe otoczenie, osiedle, dzielnicę, miasto. Wykonane są metodą kolażu. Prace powstawały pod kierunkiem Katarzyny Rowskiej podczas realizacji projektu „Mikroobrazy Warszawskie”.

SZCZEGÓŁY

Dance for peace

Dance for peace

23 - 31 października 2015

Na Łotwie trwa projekt „Dance for peace”, w którym biorą udział nasi młodzi tancerze z Klubu Boogie Rock Warszawa. Projekt realizowany jest z młodzieżą z Hiszpanii, Szwecji i Łotwy. Efektem ich pracy będzie video rejestrujące happening, publikacja zawierająca zbiór kreatywnych metod wykorzystywanych podczas projektu oraz cztery cyfrowe opowieści stworzone przez grupy z 4 krajów.

SZCZEGÓŁY

Projekt: Wspieramy miejsce, w którym mieszkamy

Projekt: Wspieramy miejsce, w którym mieszkamy

19 października - 04 listopada 2015

Pracownicy DK Zacisze biorą udział w spotkaniach coachingowych i mentorskich dla ludzi, którzy swoją pracą sprawiają, że życie innych jest weselsze i pełniejsze. Sesje mają na celu rozwój zawodowy i wsparcie działalności instytucji. Spotkania prowadzą: Paulina Labes i Viola Jakubowska.

SZCZEGÓŁY

European Dance Choreography

European Dance Choreography

18 - 25 października 2015

Bboys i bgirls z Zacisza w piątek, 23.10.15 wystartowali w L'Autre Canal Nancy, w wydarzeniu tanecznym we Francji. Zaprezentowali tam najnowsze układy choreograficzne, które trenowali przez kilka ostatnich dni pod okiem doświadczonych tancerzy i kolegów z Francji, Włoch i Chorwacji.

SZCZEGÓŁY

Jesienne spotkania filmowe

Jesienne spotkania filmowe

12 października - 21 grudnia 2015

Seniorów UTW Zacisze oraz wszystkie osoby zainteresowane sztuką filmową zapraszamy do udziału w warsztatach filmowych. Podczas zajęć uczestnicy poznają tajniki filmowania i tworzą własny film. Premiera planowana jest na 21 grudnia 2015 r. Warsztaty prowadzi Łukasz Szewczyk, Prezes Stowarzyszenia, twórca filmowy, scenarzysta, producent.

SZCZEGÓŁY

Warsztaty wokalne, taneczne i teatralne dla zespołu Abrakadabra

Warsztaty wokalne, taneczne i teatralne dla zespołu Abrakadabra

01 października - 12 grudnia 2015

Weekendowe warsztaty muzyczno-teatralno-taneczne mają na celu rozwijanie umiejętności wokalnych, tanecznych i aktorskich dzieci, przygotowanie wokalne, teatralne i taneczne do konkursów i przeglądów. Projekt realizowany ze środków warszawskiego Funduszu Animacji Kultury.

SZCZEGÓŁY

Spektakl muzyczny: Faust

Spektakl muzyczny: Faust

28 września 2015

Spektakl teatralny na podstawie dramatu J.W. Goethego w wykonaniu grupy teatralnej Punkt. Scenariusz i reżyseria Dorota Gołaszewska. Muzyka A. Gołaszewski. Spektakl wystawiono z okazji zakończenia młodzieżowego projektu Voluntheatre.

SZCZEGÓŁY

Praktykantki z Akademii Pedagogiki Specjalnej

Praktykantki z Akademii Pedagogiki Specjalnej

07 - 14 września 2015

W pierwszym tygodniu września dwie studentki Pedagogiki Kreatywności na APS odbyły praktyki w DK Zacisze. Oto jakie miały wrażenia.

SZCZEGÓŁY

Szkolenie-Staż-(Samo)zatrudnienie

Szkolenie-Staż-(Samo)zatrudnienie

01 września - 30 listopada 2015

Dom Kultury „Zacisze” włączył się do realizacji projektu „Szkolenie-Staż-(Samo)zatrudnienie”.
SZCZEGÓŁY

Mikroobrazy warszawskie

Mikroobrazy warszawskie

24 czerwca - 12 listopada 2015

Przeglądanie, wybieranie, cięcie i klejenie. Jak się okazuje mówienie o naszej dzielnicy nie jest łatwe, zwłaszcza, gdy chcemy ukazać jej wyjątkowość, zawrzeć wspomnienia i historie związane z nami lub bliskimi. Wczoraj dzieci z pracowni malarstwa tworzyły kolaże, które w przyszłości staną się pocztówkami. Nad całością czuwała Katarzyna Rowska.

SZCZEGÓŁY

Teatr na straży

Teatr na straży

13 kwietnia - 22 czerwca 2015

„Teatr na straży” zaprezentował spektakl profilaktyczny, który porusza problematykę związaną z bezpieczeństwem w Internecie, radzenia sobie z trudnymi sytuacjami, jakie dzieci mogą napotkać w wirtualnym świecie. Uczy umiejętności informowania zaufanych dorosłych oraz odpowiednich służb o zagrożeniach w przypadku doświadczania cyberprzemocy.

SZCZEGÓŁY

Pomysłodawca projektu "Szlakiem Hymnu" wyróżniony przez Arcybiskupa

Pomysłodawca projektu Szlakiem Hymnu wyróżniony przez Arcybiskupa

26 marca 2015

Abp. Andrzej Dzięga ustanowił ks. Jana Zalewskiego kanonikiem gremialnym kapituły konkatedralnej w Kamieniu Pomorskiem. Uroczystość odbyła się w czwartek 26 marca 2015 r. Serdecznie gratulujemy!

SZCZEGÓŁY

Niepełnosprawni też są ważni!

Niepełnosprawni też są ważni!

16 lutego - 30 czerwca 2015

Dorota Goszczyńska: Dzięki projektowi „Niepełnosprawni też są ważni!!!” miałam możliwość odbycia szkolenia zawodowego na pracownika administracyjno-biurowego z obsługą komputera. Następnie odbyłam praktyki zawodowe w Domu Kultury „Zacisze”, dzięki którym dostałam duże możliwości poszerzenia swojej wiedzy i zainteresowań związanych z pracą w administracji.

SZCZEGÓŁY

Szkolenie kontaktowe w Maladze: Contact Making Seminar of Youth Exchanges

Szkolenie kontaktowe w Maladze: Contact Making Seminar of Youth Exchanges

21 - 25 stycznia 2015

Trzydziestu czterech uczestników z 18 krajów i niezliczona liczba pomysłów na przyszłe młodzieżowe wymiany realizowane w ramach unijnego programu Erasmus+, to efekt szkolenia zorganizowanego w  dn. 21-25 stycznia 2015, w Maladze.

SZCZEGÓŁY