Projekty

Zakończone

Późne debiuty na Zaciszu

Późne debiuty na Zaciszu

10 grudnia 2016

Warszawscy seniorzy po raz kolejny udowodnili, że na debiut reżyserski nigdy nie jest za późno. Dwa krótkometrażowe filmy ich autorstwa będzie można zobaczyć podczas grudniowej premiery w Domu Kultury Zacisze. Wstęp wolny! Projekt stanowi piątą odsłonę cyklu Późne debiuty Stowarzyszenia Pracownia Filmowa „Cotopaxi".
SZCZEGÓŁY

Świat musicalu

Świat musicalu

03 grudnia 2016

Młodzi zdolni odkrywali w sobie talent wokalny, taneczny i graficzny u boku najlepszych specjalistów! Wcielali się w rolę Demona, Erwina, bądź Królowej w „Rapsodii z Demonem” i zaśpiewali „Don’t Stop Me Now” grupy Queen z Jakubem Wocialem, aktorem musicalowym Teatru Rampa. Zatańczyli balet, hip-hop i klasyczny jazz z Santiego Bello. I wreszcie, stworzyli własny plakat z Mariuszem Ołowskim.
SZCZEGÓŁY

Bezpłatne zajęcia artystyczne dla dzieci na Zaciszu

Bezpłatne zajęcia artystyczne dla dzieci na Zaciszu

03 grudnia 2016

Cykl 45 godzin zajęć artystycznych dla dzieci w wieku 5-12 lat, rozwijających ich zainteresowania i kształtujących postawy aktywnego uczestnictwa w kulturze od najmłodszych lat. Kierowany jest do wszystkich dzieci z Zacisza. Projekt będzie realizowanych w ramach środków z budżetu partycypacyjnego.

SZCZEGÓŁY

Dance tools for inclusion

Dance tools for inclusion

28 października - 05 listopada 2016

Szkolenie w Chorwacji dla instruktorów tańca. Projekt w Zagrzebiu pozwoli im poznać metody pracy, doskonalić swoje umiejętności i jakość prowadzonych zajęć tanecznych. Podczas ośmiu dni uczestnicy wezmą udział w warsztatach tanecznych, podzielą się swoimi doświadczeniami w pracy z młodzieżą, poznają dobre praktyki występów w przestrzeni publicznej i otwartych warsztatów tanecznych.

SZCZEGÓŁY

Voice of Zacisze: warsztaty muzyczno-wokalne

Plakat

27 października - 15 grudnia 2016

Młodzież z zespołu Voice of Zacisze stanęła przed ogromnym wyzwaniem. Szkoli warsztat i zdobywa cenne wskazówki od wybitnych pedagogów i gwiazd polskiej sceny muzycznej. Do tej pory spotkała się z założycielami Sound'n'Grace: Anną Żaczek-Biderman i Kamilem Mokrzyckim oraz z Elżbietą Zapendowską, Andrzejem Głowackim i Krystyną Prońko. Ostatnie warsztaty poprowadziła Lidia Sycz.

SZCZEGÓŁY

Niezapomniane przeboje... czyli z polską piosenką rozrywkową przez XX wiek

Niezapomniane przeboje... czyli z polską piosenką rozrywkową przez XX wiek

23 października - 27 listopada 2016

Trzy wydarzenia: Koncert Piosenek Dwudziestolecia Międzywojennego, Koncert Przebojów z lat 50., 60. i 70. i Koncert Przebojów z lat 80. i 90. Projekt Stowarzyszenia na rzecz Warszawy, Edukacji, Studentów i Tolerancji WEST z udziałem wykonawców z zespołu "Dur-Moll".
SZCZEGÓŁY

Plac zabaw

Plac zabaw

12 października 2016

Przy DK Zacisze w 2016 r. powstał nowoczesny, bezpieczny i funkcjonalny plac zabaw - miejsce rekreacji, zabawy i integracji na Zaciszu, przestrzeń w której każde dziecko znajdzie dla siebie różnorodne atrakcje stymulujące jego rozwój motoryczny.

SZCZEGÓŁY

Be sporty. Be happy

Be sporty. Be happy

22 września - 30 października 2016

Międzynarodowa wymiana młodzieży na Łotwie.

SZCZEGÓŁY

Śpiewające Żurawie

Śpiewające Żurawie

15 września - 27 października 2016

Warsztaty wokalne dla członków Męskiego Zespołu Wokalnego "Żurawie", prowadzone przez prof. Krzysztofa Kusiela-Moroza. Projekt realizowany jest ze środków Funduszu im. Staszka Jonczyka „Śpiewaj” prowadzonego przez Fundację im. Stefana Batorego.

SZCZEGÓŁY

Łączy nas śpiew i taniec

Łączy nas śpiew i taniec

13 września - 17 grudnia 2016

Bezpłatne warsztaty taneczne i wokalne dla dorosłych. Projekt jest finansowany ze środków Funduszu Animacji Kultury WPEK (zadanie III - projekty rewitalizacyjne).

SZCZEGÓŁY

Laboratorium Edukacji Kulturalnej

Laboratorium Edukacji Kulturalnej

07 - 08 czerwca 2016

Laboratorium Edukacji Kulturalnej to stołeczny program szkoleń dla pracowników domów kultury, realizowany w latach 2016-2018.
SZCZEGÓŁY

Nasi tancerze w Radiu Kampus

Nasi tancerze w Radiu Kampus

03 czerwca 2016

Zapraszamy do słuchania Radia Kampus. Prosto ze Szwecji nasi tancerze z Klubu Boogie Rock opowiadać będą o projekcie „Peace”. Transmisja na żywo z miasteczka Viksjöfors! Przez 8 dni formą dialogu będzie taniec, video, scenki, rozmowy o ruchach migracyjnych, pokoju i wolności. 

SZCZEGÓŁY

Peace!

Peace!

02 - 10 czerwca 2016

Projekt wymiany tanecznej realizowanej w Szwecji, przy współpracy młodzieży z Polski i Łotwy.

SZCZEGÓŁY

Theatre of Europe

Theatre of Europe

20 maja - 06 czerwca 2016

Projekt wymiany realizowanej na Łotwie, przy współpracy młodzieży z Polski, Słowacji, Rumunii i Włoch.

SZCZEGÓŁY

Teatr na straży

Teatr na straży

18 kwietnia - 06 czerwca 2016

"Teatr na straży" to projekt interaktywnego teatru profilaktycznego skierowany do uczniów warszawskich placówek oświatowych. Spektakl "Florka w sieci" zagości na deskach sceny DK Zacisze.

SZCZEGÓŁY

Praktykantki w Akademii Malucha

Praktykantki w Akademii Malucha

01 - 21 marca 2016

Studentki Uniwersyteckiego Kolegium Kształcenia Nauczycieli Języka Angielskiego w Akademii Malucha.

SZCZEGÓŁY

Kabaret dla Seniorów

Kabaret dla Seniorów

08 lutego - 19 grudnia 2016

Spotkania z żartem, śmiechem i piosenką dla miłośników teatru i kabaretu. Ćwiczenia i zabawy z tekstem. Przygotowanie autorskich przedstawień kabaretowych.

SZCZEGÓŁY

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Folklorystycznej Seniorów w Mariampolu

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Folklorystycznej Seniorów w Mariampolu

01 lutego - 16 października 2016

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Folklorystycznej Seniorów w Mariampolu (Litwa) to muzyczne wydarzenie skupiające śpiewających seniorów z całej Europy. DK Zacisze reprezentował Zespół wokalno-estradowy „Zaciszańska Nuta” oraz Męski Zespół Wokalny „Żurawie”.

SZCZEGÓŁY

The Heart of Art

The Heart of Art

01 - 05 lutego 2016

The Heart of Art to cykl artystycznych warsztatów prowadzonych przez wolontariuszy z Malezji i Kirgizji.

SZCZEGÓŁY