Voice of Zacisze: warsztaty muzyczno-wokalne

Plakat

Terminy warsztatów: 27 X,  24 XI, 1 XII, 8 XII, 15 XII 2016

Warsztaty wokalne prowadzone przez wybitnych pedagogów i gwiazdy polskiej sceny muzycznej:

27 X 2016 Sound'n'Grace: Anna Żaczek-Biderman oraz Kamil Mokrzycki
założyciele zespołu nominowanego do nagrody MTV Europe Music Awards

Anna Żaczek-Biderman i Kamil Mokrzycki wytworzyli niesamowitą atmosferę podczas warsztatów. Zachwycili młodzież profesjonalizmem, niezwykłą otwartością i dużym dystansem do swojego zawodu. W pierwszej części warsztatów zachęcili młodzież do opowiedzenia o sobie i swojej przygodzie z muzyką. W części praktycznej znalazły się ćwiczenia rozluźniające ciało, rozgrzewające aparat mowy i ćwiczenia oddechowe. Następnie przeprowadzono grupowe ćwiczenia emisyjne poczynając od delikatnie rozgrzewających głos, po ćwiczenia harmoniczne w trójgłosie i elementy improwizacji rytmicznej i dźwiękowej. 

Obecnie zespół Voice of Zacisze pracuje nad utworem „Happy” Williamsa Pharrella. Ten utwór wykorzystano również na warsztatach.  Anna Żaczek-Biderman i Kamil Mokrzycki wskazywali prawidłowe ustawienie samogłosek, rytm, frazowanie, a także prawidłową interpretację tekstu. Próbowano też śpiewu w trójgłosowym chórku. 
Anna Żaczek-Biderman i Kamil Mokrzycki pokusili się o podsumowanie poziomu wokalnego uczestników, co było cenną wskazówką dla młodzieży. Na zakończenie w luźnej atmosferze artyści zdradzili kilka anegdot dotyczących koncertów, prób i pracy w studiu.

Ania i Kamil to naprawdę świetni nauczyciele. Niesamowicie znają się na swoim zawodzie. Ich rady i opinia dodały mi większej pewności siebie. Teraz jeszcze bardziej będę dążyła do spełnienia swoich marzeń i kariery piosenkarki. Mam nadzieję, że spotkam ich jeszcze raz i usłyszę na żywo.
Weronika Piskor

Ania i Kamil potrafią zachęcić młodych wokalistów do większego otwarcia się, pokazać dobre strony, jak i wytknąć błędy.
Gabriela Bazoberry Ordonez

Na warsztatach nauczyłam się, jak prawidłowo prowadzić głos i jak zachować się na scenie.
Julia Jadczyszyn

Moim zdaniem takie warsztaty powinny się zdarzać częściej!
Amelia Tratkiewicz

24 XI 2016 Elżbieta Zapendowska
nauczycielka śpiewu m.in. Edyty Górniak, Meli Koteluk czy Katarzyny Groniec; jurorka w programie Must Be the Music

 

Warsztaty z Elżbietą Zapendowską przypominały telewizyjny talent show, jeden z najpopularniejszych programów telewizyjnych w Polsce Must Be the Music. Były emocje i cała seria cennych wskazówek dotyczących ustawienia dźwięków, głosek, ale też zachowania na scenie, trzymania mikrofonu i wykorzystania statywu. 

Zaskoczyła mnie ta duża ilość pochwał. Naprawdę się tego nie spodziewałam. Pani Elżbieta była bardzo miła, ale i szczera. Nauczyłam się lepszej pracy z mikrofonem, a także wzbogaciłam swoją wiedzę o nowe ćwiczenia do rozśpiewania głosu. Pani Elżbieta zwracał nam uwagę na strój sceniczny i dobrą dykcję. Z tych warsztatów wyniosłam naprawdę dużo wiedzy. Na pewno poleciłabym warsztat z p. Elżbietą, ponieważ jest ona bardzo szczera, mówi o popełnionych błędzie i daje wskazówki jak go naprawić. Oczywiście za to co było dobre pochwali.
Karolina Kucharska

Najbardziej podobało mi się to, że Pani Elżbieta poświęciła uwagę każdemu uczestnikowi oddzielnie. Każdemu poleciłabym zajęcia z nią, ponieważ jest to doświadczony i znany nauczyciel emisji głosu.
Pola Deptuła

Podczas warsztatów nauczyłam się wielu rzeczy na przykład jak korzystać ze statywu.
Ewa Rogowska

Warsztaty były zdecydowanie za krótkie, ale poleciłabym je ze względu na to, że prowadząca wyraża bardzo szczerą, profesjonalną opinię, dzięki której można inaczej spojrzeć na swój śpiew.
Gabriela Bazoberry Ordonez

1 XII 2016 Andrzej Głowacki
reżyser, aktor, autor piosenek śpiewanych przez wielu czołowych piosenkarzy

Andrzej Głowacki, współzałożyciel Szkoły Piosenki Elżbiety Zapendowskiej, poprowadził w DK Zacisze warsztat z interpretacji. Zaczął od krótkiego wprowadzenia do tekstu z Króla Leara, a potem repertuar Voice of Zacisze oraz piosenki indywidualne. Andrzej Głowacki dawał wskazówki po każdym wykonie, zwracał uwagę na to, o czym jest piosenka i do kogo wykonawca ją śpiewa. Mówił o budowaniu napięcia, tworzeniu historii i wpływie na odbiorców. Jest zdania, że jeśli wykonawca nie chce wstrząsnąć publicznością lub wywrzeć na niej wpływu to nie powinien wychodzić na scenę.
Andrzej Głowacki, to trener, który błyskawicznie przełamuje bariery, nie tworzy dystansu. Jest szalonym ekstrawertykiem. Cieszy nas, że chce do nas powrócić i popracować z młodzieżą nad ciałem, bo jak mówi …oczy, ręce, twarz, też śpiewają.

Podczas warsztatów Pan Andrzej zwracał uwagę na to, o czym jest piosenka i do kogo wykonawca ją śpiewa. Mówił o budowaniu napięcia, nawiązywaniu rozmowy z odbiorcą. Podkreślał, że ta "rozmowa" musi zrobić naszemu słuchaczowi jakąś "krzywdę", aby nim w jakiś sposób wstrząsnęła. Najbardziej podobało mi się profesjonalne i osobne podejście do każdej z nas i interpretacja z tekstem "Króla Leara".
Karolina Kucharska 

Nie znałam wcześniej Pana Andrzeja Głowackiego, ale na warsztatach wprowadził super atmosferę. Ma osobowość! Cieszę się, że miałam możliwość poznać opinię profesjonalisty i popracować nad opanowaniem ciała na scenie.
Aleksandra Wójcik

Najfajniesza na warsztatach była swobodna atmosfera. Podobało mi się poczucie humoru i urok osobisty prowadzącego.
Emilia Nieborek

8 XII 2016 Krystyna Prońko
gwiazda polskiej piosenki znana z przeboju „Jesteś lekiem na całe zło”

Zaskoczyło mnie to, że Pani Krystynie spodobało się moje wykonanie utworu. Zdecydowanie poleciłabym innym warsztaty z Krystyną Prońko, ponieważ przekazywała ona każdemu cenne uwagi dotyczące jego śpiewu oraz dawała potrzebne wskazówki dotyczące np. prawidłowego oddychania lub dykcji.

Julia Wiśniewska

Najcenniejsze było spotkanie ze znaną artystką.
Pola Deptuła

15 XII 2016 Lidia Sycz
warsztaty scenicze

ORGANIZATORZY:

DOFINANSOWANIE:

muzyka młodzież warsztaty