UTW i Seniorzy

Sekcje

Klub Zielarski

Zioła w słoikach

Otacza nas świat pełen fascynujących roślin. Wiedza o bogactwie życia form roślinnych pozwala nabrać respektu dla ich możliwości, przywraca należny im szacunek, z jakim pierwotne kultury oraz nasi przodkowie odnosiły się do wszystkich przejawów istnienia. Przez tysiące lat swego istnienia rośliny, użyczając swoich składników dla utrzymania życia, podtrzymania zdrowia i pomocy ludziom, uczestniczyły w historii i sztuce, zawsze obdarzając swym pięknem. Poznając  ich różnorodność i właściwości, możemy je docenić i zaprzyjaźnić się z nimi. Ten zielony świat czeka na ponowne odkrycie i pełne współistnienie na Ziemi.

SZCZEGÓŁY

Pracownia malarstwa UTW

dwie kobiety

Nauka poszczególnych technik malarskich od podstaw: od malarstwa olejnego przez pastele, akwarele, węgiel i ołówek. Indywidualny program nauczania dla początkujących i zaawansowanych.

SZCZEGÓŁY

Taniec integracyjny

Seniorzy tańczą

Tańczyć każdy może, a wręcz każdy powinien. Taniec, jak wykazują najnowsze badania, jest jedną z najbardziej polecanych form ruchowych dla seniorów. Połączenie aktywności ruchowej, ćwiczenie koordynacji oraz nauki coraz to nowych kroków tanecznych korzystnie wpływa na nasze ciało i umysł. To najprzyjemniejszy sposób, aby powstrzymać czas. W programie: tańce integracyjne ze wszystkich stron świata, m.in.: greckie, francuskie, armeńskie czy żydowskie.

SZCZEGÓŁY

Trening pamięci

Trening pamięci

Zajęcia angażujące obie półkule mózgu, podczas których uczestnicy trenują funkcje poznawcze, jakie z wiekiem w największym stopniu ulegają osłabieniu - uwagę i pamięć operacyjną. Uczą się, jak korzystać z technik pamięciowych, zapamiętywać przez skojarzenia, jak radzić sobie z ogromem informacji. Poznają zasady, jak zapamiętywać daty, numery telefonów, a także długie listy zakupów bez wykorzystania kartki.
SZCZEGÓŁY

Warsztaty wokalne Solo Senior

Kobieta śpiewa

Warsztaty wokalne dla solistów przy akompaniamencie pianina. Ćwiczenia oddechowe, nauka prawidłowej emisji głosu, praca z mikrofonem, pomoc w kreacji stylu i doboru repertuaru, przygotowanie do występów scenicznych, udziału w koncertach, konkursach i przeglądach.
SZCZEGÓŁY