UTW i Seniorzy

Sekcje

Gimnastyka

Gimnastyka

Zajęcia ruchowe, korekcyjne, wzmacniające.
SZCZEGÓŁY

Główka Pracuje

Główka Pracuje

Zajęcia w formie zabaw intelektualnych, wpływające na koncentrację, spostrzegawczość, pamięć, wyobraźnię, wiedzę. W programie m.in: zabawy logiczne i ruchowe, gry planszowe, kalambury i inne. Różnorodność zajęć inspiruje, bawi, integruje w przyjaznej i miłej atmosferze.

SZCZEGÓŁY

Język angielski

Język angielski

W programie: rozumienie języka mówionego, umiejętność komunikacji oraz zajęcia praktyczne przydatne w kontaktach z obcokrajowcami.

SZCZEGÓŁY

Język francuski

Język francuski

W programie: język życia codziennego, wymowa, intonacja, gramatyka, konwersacje.
SZCZEGÓŁY

Klub Historyczny

Na brązowym tle napis.: W poszukiwaniu własnych korzeni

Spotkania w Klubie Historycznym to propozycja dla osób zainteresowanych poszukiwaniem własnych korzeni. Każdy z nas ma swoją historię, a w łańcuchu pokoleń przewijają się dzieje rodów, z których się wywodzimy, historia kraju, w którym się urodziliśmy lub przyszło nam żyć.

SZCZEGÓŁY

Klub Pływacki

Klub Pływacki

Gimnastyka w wodzie z instruktorem.
SZCZEGÓŁY

Klub Podróżnika

Klub Podróżnika

Spotkania ludzi kochających podróże dalekie i bliskie. Możliwość poznania podróżników, ciekawych świata. Prezentacje, pogadanki, wspólne wyjścia i wyjazdy kulturalno-integracyjne.
SZCZEGÓŁY

Nauczmy się rozmawiać

Nauczmy się rozmawiać

Jak dogadać się z drugim człowiekiem? Jak mówić i słuchać, by nasze słowa miały znaczenie? By przekazywały to, co widzimy, słyszymy i czujemy, kiedy druga osoba z nami rozmawia. Czego potrzebujemy, by być wysłuchanym i zrozumianym. Spotkania z mediatorem rodzinnym z zastosowaniem metody przez Marshalla Rosenberga „Porozumienie bez przemocy” nazywane także „językiem serca”.
SZCZEGÓŁY

Pracownia malarstwa

Pracownia  malarstwa

Nauka poszczególnych technik malarskich od podstaw: od malarstwa olejnego przez pastele, akwarele, węgiel i ołówek. Indywidualny program nauczania dla początkujących i zaawansowanych.

SZCZEGÓŁY

Taniec integracyjny

Taniec integracyjny

Tańczyć każdy może, a wręcz każdy powinien. Taniec, jak wykazują najnowsze badania, jest jedną z najbardziej polecanych form ruchowych dla seniorów. Połączenie aktywności ruchowej, ćwiczenie koordynacji oraz nauki coraz to nowych kroków tanecznych korzystnie wpływa na nasze ciało i umysł. To najprzyjemniejszy sposób, aby powstrzymać czas. W programie: tańce integracyjne ze wszystkich stron świata, m.in.: greckie, francuskie, armeńskie czy żydowskie.

SZCZEGÓŁY

Trening pamięci

Trening pamięci

22 września 2020

Zajęcia angażujące obie półkule mózgu, podczas których trenujemy funkcje poznawcze, jakie z wiekiem w największym stopniu ulegają osłabieniu - uwagę i pamięć operacyjną. Uczymy się, jak korzystać z technik pamięciowych i zapamiętywać przez skojarzenia. Poznajemy zasady, jak zapamiętywać daty, numery telefonów, a także długie listy zakupów bez wykorzystania kartki.
SZCZEGÓŁY

Warsztaty wokalne Seniora

Warsztaty wokalne Seniora

Warsztaty śpiewu dla solistów przy akompaniamencie pianina. Nauka prawidłowej emisji głosu, pomoc w kreacji stylu i doboru repertuaru, przygotowanie do występów scenicznych, udziału w konkursach i przeglądach.
SZCZEGÓŁY

Warsztaty Zdrowy i aktywny Senior

Na blacie stoi szklanka z zielonym napojem obok na talerzu maliny, migdały

Każdy z nas marzy o długim życiu, z zachowaniem pełnej sprawności intelektualnej i fizycznej. Szukamy różnych środków, leków, kosmetyków… Często nie zdajemy sobie sprawy, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie, samopoczucie, poziom energii życiowej i szeroko pojętą jakość życia. Aby jak najdłużej cieszyć się zdrowiem, realizować pasje i marzenia trzeba dbać o siebie. Podstawą jest jedzenie. Żywność może zastąpić niejeden lek, ale żaden lek nie zastąpi żywności.
SZCZEGÓŁY

Warsztaty Zrozumieć Filmy. Fascynująca historia kina

Młoda kobieta tańczy na stole.

Jak oglądać filmy, żeby widzieć w nich więcej niż tylko historie, które przydarzają się bohaterom i bohaterkom? Jak dostrzegać szczegóły, interpretować sceny i umieszczać filmy we właściwych kontekstach?
SZCZEGÓŁY

Zespół teatralno-kabaretowy "Zatarg"

Zespół teatralno-kabaretowy Zatarg

Warsztaty dla osób z pasją, którzy kochają teatr, występy na scenie, chcą spełniać marzenia z dzieciństwa i młodości. Posiadają odrobinę talentu, jak również warunki głosowe. Nie przeraża ich scena, publiczność, jak również krytyka. Chcą się bawić i bawić innych. Są otwarci na wyzwania artystyczne.
SZCZEGÓŁY