UTW i Seniorzy

Sekcje

Gimnastyka

Gimnastyka

Zajęcia ruchowe, korekcyjne, wzmacniające.
SZCZEGÓŁY

Główka Pracuje

Główka Pracuje

Zajęcia w formie zabaw intelektualnych, wpływające na koncentrację, spostrzegawczość, pamięć, wyobraźnię, wiedzę. W programie m.in: zabawy logiczne i ruchowe, gry planszowe, kalambury i inne. Różnorodność zajęć inspiruje, bawi, integruje w przyjaznej i miłej atmosferze.

SZCZEGÓŁY

Język angielski

Język angielski

W programie: rozumienie języka mówionego, umiejętność komunikacji oraz zajęcia praktyczne przydatne w kontaktach z obcokrajowcami.

SZCZEGÓŁY

Język francuski

Język francuski

W programie: język życia codziennego, wymowa, intonacja, gramatyka, konwersacje.
SZCZEGÓŁY

Klub Historyczny

Na brązowym tle napis.: W poszukiwaniu własnych korzeni

Spotkania w Klubie Historycznym to propozycja dla osób zainteresowanych poszukiwaniem własnych korzeni. Każdy z nas ma swoją historię, a w łańcuchu pokoleń przewijają się dzieje rodów, z których się wywodzimy, historia kraju, w którym się urodziliśmy lub przyszło nam żyć.

SZCZEGÓŁY

Klub Pływacki

Klub Pływacki

Gimnastyka w wodzie z instruktorem.
SZCZEGÓŁY

Klub Podróżnika

Klub Podróżnika

Spotkania ludzi kochających podróże dalekie i bliskie. Możliwość poznania podróżników, ciekawych świata. Prezentacje, pogadanki, wspólne wyjścia i wyjazdy kulturalno-integracyjne.
SZCZEGÓŁY

Nauczmy się rozmawiać

Nauczmy się rozmawiać

Jak dogadać się z drugim człowiekiem? Jak mówić i słuchać, by nasze słowa miały znaczenie? By przekazywały to, co widzimy, słyszymy i czujemy, kiedy druga osoba z nami rozmawia. Czego potrzebujemy, by być wysłuchanym i zrozumianym. Spotkania z mediatorem rodzinnym z zastosowaniem metody przez Marshalla Rosenberga „Porozumienie bez przemocy” nazywane także „językiem serca”.
SZCZEGÓŁY

Pracownia malarstwa UTW

Pracownia malarstwa UTW

Nauka poszczególnych technik malarskich od podstaw: od malarstwa olejnego przez pastele, akwarele, węgiel i ołówek. Indywidualny program nauczania dla początkujących i zaawansowanych.

SZCZEGÓŁY

Taniec integracyjny

Taniec integracyjny

Tańczyć każdy może, a wręcz każdy powinien. Taniec, jak wykazują najnowsze badania, jest jedną z najbardziej polecanych form ruchowych dla seniorów. Połączenie aktywności ruchowej, ćwiczenie koordynacji oraz nauki coraz to nowych kroków tanecznych korzystnie wpływa na nasze ciało i umysł. To najprzyjemniejszy sposób, aby powstrzymać czas. W programie: tańce integracyjne ze wszystkich stron świata, m.in.: greckie, francuskie, armeńskie czy żydowskie.

SZCZEGÓŁY

Trening pamięci

Trening pamięci

22 września 2020

Zajęcia angażujące obie półkule mózgu, podczas których trenujemy funkcje poznawcze, jakie z wiekiem w największym stopniu ulegają osłabieniu - uwagę i pamięć operacyjną. Uczymy się, jak korzystać z technik pamięciowych i zapamiętywać przez skojarzenia. Poznajemy zasady, jak zapamiętywać daty, numery telefonów, a także długie listy zakupów bez wykorzystania kartki.
SZCZEGÓŁY

Warsztaty wokalne Seniora

Warsztaty wokalne Seniora

Warsztaty śpiewu dla solistów przy akompaniamencie pianina. Nauka prawidłowej emisji głosu, pomoc w kreacji stylu i doboru repertuaru, przygotowanie do występów scenicznych, udziału w konkursach i przeglądach.
SZCZEGÓŁY

Zdrowy i aktywny Senior

Na blacie stoi szklanka z zielonym napojem obok na talerzu maliny, migdały

Każdy z nas marzy o długim życiu, z zachowaniem pełnej sprawności intelektualnej i fizycznej. Szukamy różnych środków, leków, kosmetyków… Często nie zdajemy sobie sprawy, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie, samopoczucie, poziom energii życiowej i szeroko pojętą jakość życia. Aby jak najdłużej cieszyć się zdrowiem, realizować pasje i marzenia trzeba dbać o siebie. Podstawą jest jedzenie. Żywność może zastąpić niejeden lek, ale żaden lek nie zastąpi żywności.
SZCZEGÓŁY

Zespół teatralno-kabaretowy "Zatarg"

Zespół teatralno-kabaretowy Zatarg

Warsztaty dla osób z pasją, którzy kochają teatr, występy na scenie, chcą spełniać marzenia z dzieciństwa i młodości. Posiadają odrobinę talentu, jak również warunki głosowe. Nie przeraża ich scena, publiczność, jak również krytyka. Chcą się bawić i bawić innych. Są otwarci na wyzwania artystyczne.
SZCZEGÓŁY

Zrozumieć Filmy. Fascynująca historia kina

Młoda kobieta tańczy na stole.

Jak oglądać filmy, żeby widzieć w nich więcej niż tylko historie, które przydarzają się bohaterom i bohaterkom? Jak dostrzegać szczegóły, interpretować sceny i umieszczać filmy we właściwych kontekstach?
SZCZEGÓŁY