UTW i Seniorzy

Wydarzyło się

Wspieramy akcję #Żonkile

Żółty kwiat żonkil na tle budynku Domu Kultury Zacisze

19 kwietnia 2021

78 lat temu, 19 kwietnia 1943 roku, wybuchło powstanie w getcie warszawskim. Akcja społeczno-edukacyjna Żonkile #polinmuseum symbolizuje pamięć o tych wydarzeniach. Przypnijmy dzisiaj żonkil i pokażmy, że #ŁączyNasPamięć – stwórzmy po raz kolejny sieć pamięci w przestrzeni internetu.
SZCZEGÓŁY

Spotkanie historyczne UTW online: Dziecko Pawiaka

Spotkanie historyczne UTW online: Dziecko Pawiaka

15 kwietnia 2021

Zapraszamy na kolejne spotkanie historyczne online z cyklu "W poszukiwaniu własnych korzeni". O losach swoich rodziców Marii Borowej i Leonie Wanacie opowie Stanisław Leon Wanat, student UTW DK Zacisze.
SZCZEGÓŁY

Wykład online: Spotkanie z lekarzem

Wykład online: Spotkanie z lekarzem

15 kwietnia 2021

W imieniu Zakładu Gerontologii, Zdrowia Publicznego i Dydaktyki Narodowego Instytutu Geriatrii Reumatologii i Rehabilitacji zapraszamy na "Czwartkowe spotkania z geriatrią, reumatologią i rehabilitacją" organizowane tradycyjnie od lat przez Zakład.

Z uwagi na pandemię spotkanie odbędzie się wirtualnie w sieci.

SZCZEGÓŁY

Salonik Literacki: Wiersze w mieście

Logo projektu na czewonym tle po lewej stronie białe kontury stalówki obok po prawej stronie napis wiersze w mieście

15 kwietnia - 15 maja 2021

Zapraszamy do zapoznania się z 5 edycją międzynarodowej akcji "Wiersze w mieście". Współorganizatorem akcji jest Miasto Stołeczne Warszawa. W tym roku w akcji wzięli udział poeci z Austrii, Czech, Estonii, Flandrii, Francja, Hiszpanii, Irlandii, Litwy, Luksemburga, Malty, Mołdawii, Niemiec, Polski, Portugalii, Rumunii, Słowacji, Szwecji, Turcji, Ukrainy oraz Włoch.

SZCZEGÓŁY

Wystawa UTW online: Rysunek i malarstwo

Plakat wystawy. pięć żonkili na tle fragmentu ramy okiennej. Za nią niebieskie niebo

12 kwietnia 2021

Genowefa Pogłud - artystka o pięknej wrażliwości na sztukę. Maluje, rysuje, zakochana w malarstwie Amedeo Modiglianiego - studentka UTW DK Zacisze.
SZCZEGÓŁY

Wyjście UTW online: Muzeum Więzienia Pawiak

Fragment muru z napisem Pawiak

08 kwietnia 2021

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania informacji o Pawiaku - największym niemieckim więzieniu politycznym na terytorium okupowanej Polski.
SZCZEGÓŁY

Przegląd prasy w kwietniu

Okładka kwietniowego miesięcznika Gazety Senior. Uśmiechnięte twarze seniorów: kobiety i mężczyzny

06 kwietnia 2021

Zapraszamy do lektury kwietniowego wydania miesięcznika Gazety Senior.
SZCZEGÓŁY

Wystawa fotograficzna UTW online: Kartka świąteczna

Foto: Agnieszka Kazała

04 kwietnia 2021

Wystawa kartek i dekoracji świątecznych wykonanych przez studentów UTW, ich bliskich i znajomych. Piękne malowanki, wyklejanki z papieru, włóczki, plasteliny...
SZCZEGÓŁY

Salonik Literacki: Zmartwychwstanie

Salonik Literacki: Zmartwychwstanie

04 kwietnia 2021

Wiersze, które powstawały w okresie poniewierki, na zesłaniu w łagrze, w więzieniu na Syberii znane są często tylko niewielkiemu gronu miłośników poezji.

Tym razem z okazji Świąt Wielkanocnych w Saloniku Literackim prezentujemy poezję zesłańców.

SZCZEGÓŁY

Akcja: Pisanka-Dzierganka

Akcja: Pisanka-Dzierganka

27 marca 2021

Jajo XXL na Zaciszu w wykonaniu Doroty Koch i Mieszkańców! Macie ochotę się włączyć? Przygotujemy pod kierunkiem Doroty Koch dużą przestrzenną pisankę – ażurową, wiklinową. Każdy, kto ma ochotę przyłączyć się do wspólnego projektu, zrobi swój kolorowy kawałek.
SZCZEGÓŁY

Spotkanie historyczne UTW online: Portret rodzinny

Spotkanie historyczne UTW online: Portret rodzinny

25 marca 2021

Zapraszamy na pierwsze spotkanie online z cyklu "W poszukiwaniu własnych korzeni". Spotkanie poprowadzi Hanna Ciesielska, studentka UTW DK Zacisze.

SZCZEGÓŁY

Warszawskie śniadanie wielkanocne z dostawą

Warszawskie śniadanie wielkanocne z dostawą

25 marca 2021

Święta Wielkanocne w polskiej tradycji to szczególny czas wspólnego, rodzinnego biesiadowania. W obecnej sytuacji epidemicznej jest ono niemożliwe. Nie wszyscy będziemy mogli spędzić święta razem, ale ciągle możemy pomóc innym, sprawić, by ich Święta były piękniejsze. Dlatego Urząd Miasta Warszawa we współpracy z Fundacją Wolne Miejsce już po raz drugi przygotował dla mieszkańców stolicy świąteczną akcję „Warszawskie śniadanie wielkanocne z dostawą”.
SZCZEGÓŁY

Maseczki dla mieszkańców

Maseczki dla mieszkańców

25 - 26 marca 2021

W związku z sytuacją epidemiczną każdy mieszkaniec otrzyma 4 maseczki ochronne. Maseczki chirurgiczne, przekazane Warszawie przez Agencję Rezerw Strategicznych, można odbierać również w Domu Kultury Zacisze od czwartku, 25 marca 2021.
SZCZEGÓŁY

Przegląd prasy: Pokolenia

Uśmiechnięta rudowłosa seniorka na niebieskim. Okładka lutowego miesięcznika Pokolenia

24 marca 2021

Zapraszamy do przeczytania ciekawych artykułów, które zostały zamieszczone w lutowej Warszawskim Miesięczniku Seniorów "Pokolenia".
SZCZEGÓŁY

Bezpłatny dowóz na szczepienia

Foto: UTW SGH

22 marca 2021

W ramach mikroprojektu Akademii Liderów 60+, Ogólnopolskie Porozumienie  UTW wraz z pozyskanym sponsorem Firmą Uber, zaprasza  do odbioru kodów na bezpłatny dojazd taksówkami  do punktów szczepień  Covid -19.

SZCZEGÓŁY

Salonik Literacki: Przyszła wiosna

Salonik Literacki: Przyszła wiosna

21 marca 2021

No i przyszła wiosna. Śniegiem posypała. Przykryła białym puchem przebijające się przez zmarzniętą zimę pierwsze zielone listki.

Zapraszamy na spotkanie z poezją Elżbiety Bednarz, studentki UTW DK Zacisze.

SZCZEGÓŁY

Wieczór online w Teatrze Młyn

Wieczór online w Teatrze Młyn

19 marca 2021

Teatr MŁYN zaprasza na pokaz online spektaklu „NIEDZIELNE POPOŁUDNIE” z napisami dla osób niesłyszących. Spektakl będzie można obejrzeć na kanale YouTube i Facebooku Teatru MŁYN w piątek (19.03) o godz. 21:00.
SZCZEGÓŁY

ODWOŁANY- Klub Podróżnika online: Słowacja - w krainie Janosika

ODWOŁANY- Klub Podróżnika online: Słowacja - w krainie Janosika

18 marca 2021

Zapraszamy wszystkich miłośników przygód na kolejną wyprawę z naszą studentką UTW DK Zacisze Barbarą Ślebodą. Tym razem odkryjemy piękne miejsce na Słowacji Juraja Janosika pomiędzy wodami Liptowskiej Mary i dostojnym masywem Krywania.
SZCZEGÓŁY

Z kroniki Zaciszańskiej Nuty - początki współpracy z UTW w Mariampolu

Z kroniki Zaciszańskiej Nuty  - początki współpracy z UTW w Mariampolu

17 marca 2021

Jedna ze stron w Kronice zespołu poświęcona jest początkom współpracy i przyjaźni między studentami naszego UTW i UTW w Mariampolu na Litwie.

SZCZEGÓŁY

Koncert: Tango – Piazzolla

Koncert: Tango – Piazzolla

11 marca 2021

Zapraszamy na koncert z okazji 100. rocznicy urodzin Astora Piazzolli w wykonaniu zespołu „Sentido” w składzie: Piotr Kopietz – bandoneon, aranżacje, Adam Woch – gitara. Podczas koncertu muzycy wykonają najpiękniejsze kompozycje Astora Piazzolli, w tym Bordel 1900, Cafe 1930, Nightclub 1960, Libertango, Oblivion, Revirado, Chiquilin de Bachin.
SZCZEGÓŁY