Koncert: Trebunie-Tutki

Członek zespołu Trebunie-Tutki a w tle członkinie chóru Bez granic

29 grudnia 2021

Koncert kolęd i pastorałek góralskich w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki z nutą białoruską z Zacisza.

TREBUNIE-TUTKI

Zespół, który jest ambasadorem Podhala i polskiej kultury na festiwalach w całej Europie, Azji i Ameryce Północnej, m.in. Wystawach Światowych EXPO w Portugalii i Japonii. Jego rozpoznawalny w Europie styl ukształtowały z jednej strony muzyczne tradycje rodzinne i zamiłowanie do góralszczyzny, z drugiej nowatorstwo i awangardowe podejście do swojego dziedzictwa.

Trebunie-Tutki jako pierwszy zespół z Polski, wielokrotnie znalazł się w pierwszej dziesiątce Listy Muzyki Świata Europejskiej Unii Radiowej.

Twórczość Trebuniów-Tutków została nagrodzona tytułem Honorowy Ambasador Polszczyzny, przyznawanym przez Radę Języka Polskiego. W ostatnich latach zespół koncertował m.in. w wielu krajach europejskich, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Azerbejdżanie, Chinach, USA, Indiach i w Armenii. Trebunie-Tutki chętnie eksperymentują i współpracują z wybitnymi artystami m.in. Adrianem Sherwoodem z Londynu, jamajską grupą Twinkle Brothers, a ostatnio Urmuli Quintet z Gruzji, a także ze znakomitymi polskimi muzykami, m.in. Wojciechem Waglewskim i Voo Voo. Umiłowanie tradycji i wierność góralszczyźnie nie ogranicza twórczości zespołu. Opierając się na tradycyjnym instrumentarium, skali góralskiej, budowie muzycznej i charakterze wykonania, Krzysztof Trebunia-Tutka tworzy Nową Muzykę Góralską.

W dorobku zespołu znalazł sie projekt symfoniczny w orkiestracji Bartłomieja Gliniaka, autorstwa Krzysztofa Trebuni-Tutki - Legenda Tatr. Premiera odbyła się w Filharmonii Łódzkiej im. A. Rubinsteina z udziałem zespołu Trebunie-Tutki oraz Chóru i Orkiestry Filharmonii Łódzkiej.

Niedawno ukazał się album Duch Gór, nagrany z gruzińskim kwintetem Urmuli. Utwory z płyty znalazły się w grudniu i styczniu na liście Top Twenty ogólnoświatowej Transglobal World Music Chart i na antenach radiowych w USA, Australii, w Niemczech, Luxemburgu, Estonii, Francji i we Włoszech.

Zasady udziału w wydarzeniu: 

Ze względu na bezpieczeństwo Uczestników wydarzeń oraz Pracowników DK Zacisze ustala się szczególne zasady udziału w wydarzeniach, odbywających się w zamkniętych pomieszczeniach DK.

Warunkiem wzięcia udziału w wydarzeniach jest posiadanie przez uczestnika wydarzenia Unijnego Certyfikatu Covid dokumentującego zaszczepienie, statusu ozdrowieńca lub aktualnego negatywnego wyniku testu na obecność wirusa (lub innych dokumentów potwierdzających powyżej określone stany). Z tego względu przy wejściu wszyscy uczestnicy w wieku powyżej 12 roku życia będą sprawdzani pod kątem posiadania powyższych dokumentów.

Osoba posługująca się biletem/wejściówką dla osoby zaszczepionej będzie musiała przed wstępem na wydarzenie okazać zaświadczenie o zaszczepieniu w formie papierowej lub QR. W sytuacji, kiedy osoba posługująca się biletem dla Osoby zaszczepionej nie okaże przy wstępie na Wydarzenie zaświadczenia o zaszczepieniu wydanego dla siebie, nie będzie ona mogła uczestniczyć w wydarzeniu, a uczestnik, który dokonał rezerwacji biletu/wejściówki nie będzie miał prawa do żądania zwrotu środków za niewykorzystany bilet, a organizator zwolniony jest z jakiejkolwiek odpowiedzialności z tego tytułu.