Miejsce Przyjazne Seniorom

Miejsce Przyjazne Seniorom

 

Dom Kultury Zacisze został „Miejscem Przyjaznym Seniorom w latach 2019-2021” wybranym przez Warszawską Radę Seniorów, Urząd m.st. Warszawy i dzielnicowe rady seniorów.

Doceniono nasze liczne działania, które wzbogacają warszawską ofertę skierowaną do osób 60+, m.in.:

Gala wręczenia certyfikatów „Miejsca Przyjaznego Seniorom" odbyła się 5 kwietnia 2019. Wystąpili na niej nasi soliści: Alicja Mieszało, Waldemar Mieleszczuk, Krzysztof Hołymczuk. Akompaniament Zbigniew Patej.

Certyfikat „Miejsca Przyjaznego Seniorom" odebrała Taida Załuska, koordynatorka UTW Domu Kultury Zacisze.

Konkurs „Miejsce Przyjazne Seniorom” promuje instytucje zainteresowane potrzebami osób starszych. Jest jednym z założeń Programu „Warszawa Przyjazna Seniorom na lata 2013-2020”.

Głównym celem akcji jest wyróżnienie i promowanie: instytucji, przedsiębiorstw, organizacji oraz wydarzeń cyklicznych realizowanych na terenie m.st. Warszawy, które są otwarte na potrzeby osób starszych. Promujemy miejsca bez barier architektonicznych, oferujące atrakcyjne i praktyczne dla seniorów zniżki oraz ulgi. Jakość świadczonych usług (płatnych i bezpłatnych) wychodzi poza standardową komunikację z konsumentem i opiera się na zrozumieniu potrzeb osób starszych. Potencjalni laureaci to przede wszystkim miejsca, gdzie senior jest traktowany godnie, z należytym dla jego wieku szacunkiem oraz wyrozumiałością. Ważne jest aby personel był przeszkolony i poinformowany o tym jak komunikować się z seniorami. Uprzejmość i chęć rozwiazywania problemów, choćby poprzez udzielanie prawdziwych i szczegółowych informacji jest kluczowa.

Ideą konkursu jest zmienianie świadomości społeczeństwa, instytucji i biznesu poprzez promowanie pozytywnego pro-seniorskiego podejścia, poprzez wyróżnianie tych placówek, które w swojej działalności spełniają wymienione kryteria.

 

 

Zobacz także