Taida Załuska

Taida Załuska

Prowadzi od 2009 r. Uniwersytet Trzeciego Wieku DK „Zacisze” i  stronę internetową UTW DK Zacisze  i Facebook UTW Zacisze – dokumentujące poczynania i wspólne przedsięwzięcia  studentów. 

Ukończyła wiele szkoleń przygotowujących do pracy z osobami dorosłymi. Legitymuje się Certyfikatem Akademii Kultury Informacyjnej ukończenia kursu "Organizator szkoleń dla seniorów".

Lubi ludzi z charakterem – nie przypadkiem zatem opiekuje się Kołem Terenowym Związku Sybiraków.  16.07.2013 r. otrzymała Srebrną Odznakę Honorową, 12.12.2017 r. Złotą Odznakę za zasługi dla Związku Sybiraków.

Zadowolona? Szczęśliwa? Spełniona? – Tak, za taką się właśnie uważa. Sądzi, że wówczas łatwiej jest dzielić się z ludźmi szczęściem i obdarzać ich radością. A to z kolei stawia sobie za jeden z głównych celów swojej pracy, którą żyje.  Gromadzi wokół siebie osoby pełne pasji, otwarte, wrażliwe na innych, potrafiące w otaczającym nas świecie dostrzec jego piękno, lubiących wspólnie uczyć się, bawić i wypoczywać. Odczuwa przyjemność (zwłaszcza, gdy uda jej się zaszczepić w kimś bakcyla aktywności) z patrzenia na Wonderful World oczyma innych… Dąży do bliższego „oswojenia” z kulturą wszystkich, którzy mają na to ochotę. Pamięta przy tym, że zgodnie z maksymą Antoine de Saint-Exupéry’ego: Na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to, co oswoiłeś.

Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego (Bibliotekoznawstwo i Informacja Naukowa, Religioznawstwo), Szkoły Głównej Handlowej (Bankowość i Finanse).

Kontakt : utw@zacisze.waw.pl

Nagrody i odznaczenia: