Sekcje

Dzieci

Minecraft

Minecraft

Uczestnicy: dzieci i młodzież 7-15 lat.

Nauka programowania połączona z kursem języka angielskiego. Dzieci poznają pojęcie algorytmu, a następnie języki programowania: Lua, Python, Java. Świat programowania opisywany jest językiem angielskim, w związku z tym młodzi programiści uczą się technicznego języka angielskiego. 

SZCZEGÓŁY

Pracownia Mikromodelarstwa i Gier Strategicznych UŁAN

Pracownia Mikromodelarstwa i Gier Strategicznych UŁAN

Uczestnicy: dzieci i młodzieży.

Wykonywanie modeli i figurek oraz rozgrywanie bitew z różnych okresów historycznych. Gry strategiczno-planszowe – nauka i rozgrywanie gier: DBA, lotnictwo z I i II wojny światowej, gry działań lądowych z II wojny światowej.

SZCZEGÓŁY

Język angielski

Język angielski

Uczestnicy: dzieci, młodzież i dorośli

Zajęcia na różnych poziomach zaawansowania, rozwijające umiejętności językowe każdej grupy wiekowej. Przygotowanie do egzaminów i matury. Dla dorosłych angielski w komunikacji i sytuacjach codziennych.

SZCZEGÓŁY

Robotyka i programowanie

Robotyka i programowanie

Uczestnicy: dzieci i młodzież 6-13 lat.

Techniczno-inżynieryjna przygoda na najnowszych zestawach LEGO®. Dzieci pracują na zestawach robotycznych Lego® WeDO, Lego® WeDo 2.0, Lego® Boost, Lego® Mindstorms EV3, Lego® Maszyny, Lego® Pneumatyka, Lego® Energia Odnawialna. Budują programowalne i sterowane silnikami roboty.

SZCZEGÓŁY

Trening pamięci i nauka szybkiego czytania

Trening pamięci i nauka szybkiego czytania

Uczestnicy: dzieci 10-14 lat. 

Zajęcia o charakterze warsztatowym. Połączenie teorii z praktycznymi ćwiczeniami indywidualnymi oraz grupowymi. W pierwszym semestrze nauka konkretnych technik szybkiego zapamiętywania oraz koncentrowania się. Ćwiczenie pamięci wzro­kowej i słuchowej. Nauka skutecznego przygotowywania się do spraw­dzianu oraz tworzenia notatek.

SZCZEGÓŁY