Sekcje

Sztuki plastyczne

Akwarela

Akwarela

Malowanie w technikach wodnych: akwarela, akryl, tempera, gwasz.
SZCZEGÓŁY

ARCHItekturki

ARCHItekturki

Z lotu ptaka i żabiej perspektywy. Zamiast kupić – zrób. Zajęcia architektoniczno-plastyczne, których celem jest szersze zainteresowanie dzieci otaczającą je rzeczywistością, światem współczesnym, zwrócenie uwagi na znaczenie edukacji architektonicznej, rozwijanie wraż­liwości przestrzennej i ekologicznej, zapoznanie dzieci z cechami krajobrazu, street art od strony sztuki i kreatywnego działania.
SZCZEGÓŁY

Bajkowa Sztuka Dziecka

Bajkowa Sztuka Dziecka

Dziecko nauczy się odkrywać świat przez pryzmat bajek, baśni i legend. Wspólnie z bajkowymi bohaterami będzie mogło przeżywać ich przygody, troski, smutki i radości. Rozwinie swoją wrażliwość i empatię. Będzie przebywać w kolorowym, pełnym różnych kształtów i materiałów otoczeniu. Nauczy się posługiwać narzędziami plastycznymi w ramach całego wachlarza proponowanych technik.
SZCZEGÓŁY

Ceramika artystyczna

Ceramika artystyczna

Zajęcia z ceramiki kształtują poczucie estetyki, rozwijają wyobraź­nię przestrzenną, usprawniają manualnie, poprawiają koordynację wzrokowo-ruchową. Zabawa z gliną wycisza, uczy skupienia i cier­pliwości, a przede wszystkim jest wielką frajdą. Dzieci poznają różne techniki pracy w glinie: modelowanie z wałków, kulek i płatów, wygniatanie prostych naczyń, tworzenie przedmiotów dekoracyj­nych, biżuterii i płaskorzeźb.
SZCZEGÓŁY

Gałgankowy świat

Gałgankowy świat

Jak połączyć tkaninę z wełną, sznurkiem, koralikami? Jak ożywić gałganki? Jak umiejętnie plątać sznurki, by uzyskać artystyczną rzecz. Jak być designerem mody dziecięcej? Makrama, szycie, eksperymenty z tkaniną, naszywanie aplikacji, koralików i kieszonek, robótki ręczne. Gałgankowy świat to połączenie tradycji z nowoczesnością.
SZCZEGÓŁY

Kalejdoskop plastyczny

Kalejdoskop plastyczny

Tematy i techniki zmieniają się jak w kalejdoskopie. Różnorodność zagadnień pozwoli uczestnikom poznać bogaty świat sztuk plastycznych i artystycznego rzemiosła. Każde dziecko będzie mogło własnoręcznie wykonać rysunki, obrazy, grafiki, rzeźby, kompozycje przestrzenne lub przedmioty użytkowe inspirowane twórczością znanych artystów, sztuką ludową lub konkretnym dziełem.
SZCZEGÓŁY

Malarstwo

Malarstwo

NOWOŚĆ!!! Podczas zajęć uczestnicy pracują w technikach takich jak pastel, akryl, olej. Eksperymentują z paletą barw i uczą się kolorystyki, poznają zasady kompozycji i perspektywy. Indywidualne podejście do każdego uczestnika, uwzględniające predyspozycje i wiek, zapewnia komfort i sprzyja twórczej pracy. Warsztaty w pracowni przygotowują przyszłych adeptów szkół artystycznych.

SZCZEGÓŁY

Nitką inspirowane

Nitką inspirowane

Haft artystyczny, Richelieu, krzyżykowy - haftowane obrusy, obrazy, serwetki i elementy dekoracyjne.
SZCZEGÓŁY

Otwarta pracownia

Otwarta pracownia

Od A(bstrakcji) do Z(łotego podziału). Zajęcia prowadzone w oparciu o klasyczne techniki plastyczne: monotypia, linoryt, rzeźba, grafika, malarstwo, samodzielne przygotowanie blejtramu. Prace z wyobraźni i z natury, indywidualne i zbiorowe, głównie duże formaty. Młodzi ludzie spróbują tego, co robią dorośli artyści.

SZCZEGÓŁY

Pracownia malarstwa

Martwa natura. Prowadzenie Maria Kiesner.

W programie nauka rysunku i malarstwa od podstaw. Pastele suche i olejowe, akryle, farby olejne. Istnieje możliwość przyprowadzania dzieci na zajęcia ze Szkoły nr 84.
SZCZEGÓŁY

Rysunek

Rysunek

NOWOŚĆ!!! Na warsztatach uczestnicy zapoznają się z różnymi technikami, bo rysunek to nie tylko ołówek. Będzie też węgiel, pastel, sangwina, tusz i inne media. W programie kreślenie linii i znaków, wykorzystywanie światła i cienia, nadawanie formy, przedstawianie trójwymiarowych przedmiotów na płaskiej powierzchni, ukazanie ruchu, stosowanie wzorów i faktur.

SZCZEGÓŁY

Rysunek architektoniczny

Rysunek architektoniczny

Program obejmuje naukę rysunku architektonicznego oraz główne założenia perspektywy, światłocień, rysunek z wyobraźni oraz natury, postacie, zwierzęta, urządzenia techniczne i mechaniczne (np. samochody), zagadnienia proporcjonalności oraz podziałów w naturze. Uczestnicy zapoznają się z budową rysowanych obiektów oraz kształtują swoją wyobraźnię, aby tworzyć coraz bardziej skomplikowane konstrukcje.
SZCZEGÓŁY

Szycie na maszynie

Szycie na maszynie

Kurs dla osób, które chciałyby opanować podstawy szycia na maszynie i stworzyć dla siebie coś niepowtarzalnego, jedynego i oryginalnego. Uczestnicy pracują na swoich tkaninach.
SZCZEGÓŁY

Tkactwo artystyczne

Zajęcia w pracowni tkactwa artystycznego

Tworzenie gobelinów przy pomocy osnowy i wątku. Materiałem jest wełna. Tkactwo wymaga czasu, cierpliwości i pasji. Kształtuje wyobraźnię artystyczną i daje radość tworzenia. Dla początkujących i zaawansowanych.
SZCZEGÓŁY

Witraż

Witraż

Warsztaty tworzenia witraży z wykorzystaniem taśmy miedzianej. Zasady projektowania, nauka cięcia szkła, realizacja witraży wg własnych projektów.
SZCZEGÓŁY