Ceramika artystyczna

Ceramika artystyczna

Zajęcia:

  • I grupa (dzieci 8-12 lat) w poniedziałek, godz. 16.30-17.45,
  • II grupa (dzieci 9-12 lat) w środę, godz. 16.00-17.15,
  • III grupa (dzieci 5-8 lat) w środę, godz. 17.30-18.30.

Instruktor Magda Jaworska.

Opłata 120 zł/m-c obejmuje materiały i wypalanie.

Zajęcia z ceramiki kształtują poczucie estetyki, rozwijają wyobraź­nię przestrzenną, usprawniają manualnie, poprawiają koordynację wzrokowo-ruchową. Zabawa z gliną wycisza, uczy skupienia i cier­pliwości, a przede wszystkim jest wielką frajdą. Dzieci poznają różne techniki pracy w glinie: modelowanie z wałków, kulek i płatów, wygniatanie prostych naczyń, tworzenie przedmiotów dekoracyj­nych, biżuterii i płaskorzeźb.

Magda Jaworska: Zapraszam na zajęcia ceramiczne. Będziemy wspólnie lepić zwierzaki, anioły, kubki i miseczki, a także dzwonki, ozdoby świąteczne, upominki dla całej rodziny i co tylko podpowie wyobraźnia!

Warsztaty ceramiczne mają mnóstwo zalet: kształtują poczucie estetyki, rozwijają wyobraźnię przestrzenną, usprawniają manualnie, poprawiają koordynację wzrokowo-ruchową. Zabawa z gliną wycisza, uczy skupienia i cierpliwości, a przede wszystkim jest wielka frajdą!

Podczas zajęć dzieci poznają różne techniki pracy w glinie: modelowanie z wałków, kulek i płatów, wygniatanie prostych naczyń, tworzenie przedmiotów dekoracyjnych, biżuterii i płaskorzeźb, uczą się także szkliwienia i zdobienia wyrobów angobami.
Wszystkie ulepione przez uczestników prace są dwukrotnie wypalane w piecu ceramicznym, dzięki czemu będą trwałe i estetyczne. Po kilku tygodniach (czas potrzebny na wypał i obróbkę) każda praca, bezpiecznie zapakowana, wraca do autora.

Zapewniam bezpieczne, atestowane materiały, a także narzędzia i fartuszki ochronne dla wszystkich uczestników.