Ceramika artystyczna

Zajęcia:

  • I grupa (dzieci 9-13 lat) w poniedziałek, godz. 15.30-16.45,
  • II grupa (dzieci 6-8 lat) w poniedziałek, godz. 17.00-18.00,
  • III grupa (dzieci 9-13 lat) w środę, godz. 16.00-17.15,
  • IV grupa (dzieci 6-8 lat) w środę, godz. 17.30-18.30.

Instruktor Magda Jaworska.

Opłata 140 zł/m-c obejmuje materiały i wypalanie.


Chcesz ulepić zwierzaka? Postać z ulubionej gry lub świnkę-skarbonkę? A może filiżankę dla babci i wisiorek dla przyjaciółki? Przyjdź na ceramikę – tu z gliny powstają cuda. Warsztaty ceramiczne mają mnóstwo zalet: kształtują poczucie estetyki, rozwijają wyobraźnię przestrzenną, usprawniają manualnie, poprawiają koordynację wzrokowo-ruchową. Zabawa z gliną wycisza, uczy skupienia i cierpliwości, a przede wszystkim jest wielką frajdą. Dzieci poznają różne techniki pracy w glinie: modelowanie z wałków, kulek i płatów, wygniatanie prostych naczyń, tworzenie przedmiotów dekoracyjnych, biżuterii i płaskorzeźb. Uczą się także szkliwić i malować angobami.

Magda Jaworska: Zapraszam na zajęcia ceramiczne. Będziemy wspólnie lepić zwierzaki, anioły, kubki i miseczki, a także dzwonki, ozdoby świąteczne, upominki dla całej rodziny i co tylko podpowie wyobraźnia!

Warsztaty ceramiczne mają mnóstwo zalet: kształtują poczucie estetyki, rozwijają wyobraźnię przestrzenną, usprawniają manualnie, poprawiają koordynację wzrokowo-ruchową. Zabawa z gliną wycisza, uczy skupienia i cierpliwości, a przede wszystkim jest wielka frajdą!

Podczas zajęć dzieci poznają różne techniki pracy w glinie: modelowanie z wałków, kulek i płatów, wygniatanie prostych naczyń, tworzenie przedmiotów dekoracyjnych, biżuterii i płaskorzeźb, uczą się także szkliwienia i zdobienia wyrobów angobami.
Wszystkie ulepione przez uczestników prace są dwukrotnie wypalane w piecu ceramicznym, dzięki czemu będą trwałe i estetyczne. Po kilku tygodniach (czas potrzebny na wypał i obróbkę) każda praca, bezpiecznie zapakowana, wraca do autora.

Zapewniam bezpieczne, atestowane materiały, a także narzędzia i fartuszki ochronne dla wszystkich uczestników.

Zobacz także

Talerz ceramiczny pokryty niebieskim szkliwem
07 - 23 lipca 2021

Odbiór prac z ceramiki