Dance tools for inclusion

Dance tools for inclusion

Termin realizacji szkolenia: 28.10-4.11.2016
Miejsce realizacji szkolenia: Zagrzeb (Chorwacja)
Uczestnicy: 30 instruktorów tańca w wieku powyżej 18 roku życia
Lider projektu: Urbana mladež (Chorwacja)
Partnerzy: Dom Kultury Zacisze (Polska), Gor (Słowenia), Associació Pirineus Creatius (Hiszpania), Fondazione Teatro della Città di Livorno Carlo Goldoni (Włochy), Obshtinski Mladejki Dom (Bułgaria), Asociacija Apkabink Europa (Litwa), Hellasforus (Grecja), Asociatia Umanitara FAM (Rumunia), Tmelník z.s. (Czechy), SYTEV (Słowacja)

Taniec to uniwersalna forma sztuki, która pomaga ludziom wyrazić siebie, bez względu na ich wiek, edukację czy kontekst kulturowy. Poprzez taniec stajemy się sprawniejsi, rozwijamy inteligencję ruchową, redukujemy stres i wyrażamy swoje emocje. Tańcząc rozwijamy kreatywność i naszą wyobraźnię. Występy publiczne sprawiają, że młodzi ludzie stają się bardziej pewni siebie, co pomaga im w wielu innych codziennych sytuacjach.

Osoby uczące młodzież tańca często nie mają wykształcenia kierunkowego. Dzielą się swoją pasją intuicyjnie. Szkolenie w Zagrzebiu pozwoliło im poznać metody pracy, doskonalić swoje umiejętności, co wpłynęło na poprawę jakości prowadzonych przez nich zajęć tanecznych. Celem projektu było zapoznanie uczestników z nowymi rozwiązaniami, metodami i narzędziami w nauczaniu tańca.
Podczas ośmiu dni (28.10 – 4.11.2016) uczestnicy szkolenia wzięli udział w warsztatach tanecznych, dzielili się swoimi doświadczeniami w pracy z młodzieżą, poznali dobre praktyki stosowane przez nauczycieli tańca z całego świata, a przede wszystkim dowiedzieli się, jak tą wiedzę wykorzystać i przekazać młodym ludziom.  

Dobre praktyki zostały zebrane w Guide Dance tools for inclusion                                                       

Szczegółowe cele projektu:

  • Odkrycie potrzeb pracowników młodzieżowych uczących tańca.
  • Dzielenie się wiedzą, doświadczeniem i dobrymi praktykami w procesie nauczania tańca.
  • Zaznajomienie uczestników z innowacyjnymi metodami i narzędziami podnoszącymi jakość uczenia.
  • Budowanie współpracy międzynarodowej pomiędzy organizacjami młodzieżowymi z Europy.
  • Podniesienie świadomości i znaczenia tańca, jako ważnego czynnika wpływającego na rozwój fizyczny, społeczny i psychiczny młodych ludzi.

Dom Kultury Zacisze na szkoleniu w Zagrzebiu reprezentowały:

  • Paulina Borusińska
  • Małgorzata Konat
  • Patrycja Kuczyńska 
ORGANIZATORZY:

DOFINANSOWANIE:

PARTNERZY: