Weekend dla Małych i Dużych

Zrealizowane

Warsztaty: Malowany prezent

Warsztaty: Malowany prezent

11 maja 2019

Cykl czterech warsztatów, podczas których powstały prace od projektu do gotowego efektu. Teresa Ledzińska przekazała wiedzę dotyczącą tajników malarstwa, instruktaż pracy w akrylu, twórczą atmosferę w małej grupie.
SZCZEGÓŁY

Akwarela: Gra odcieni

Akwarela: Gra odcieni

29 września 2018

Dla większości uczestników była to okazja do namalowania pierwszego obrazu monochromatycznego i zabawę w grę odcieni. Najłatwiejszym sposobem na zdobycie doświadczeń w malowaniu farbami akwarelowymi było użycie tylko jednego koloru. Tym kolorem była sepia.
SZCZEGÓŁY

Akwarela: W oczekiwaniu na wiosnę

Akwarela: W oczekiwaniu na wiosnę

10 marca 2018

Czy tęsknicie już za wiosną, za śpiewem ptaków i rozkwitającymi nieśmiało kwiatami łąk? Jeśli tak to na pewno warsztaty sprawiły Wam przyjemność. Kwiaty można było namalować na wiele sposobów - od bardzo swobodnego delikatnego szkicowania po wierne odzwierciedlenie każdego detalu.
SZCZEGÓŁY

Akwarela: Sikorki i inne zimujące u nas ptaki

Akwarela: Sikorki i inne zimujące u nas ptaki

10 lutego 2018

Tematem warsztatów były ptaki, które pozostają w naszym kraju na zimę. Sikorki, gile i jemiołuszki to piękne, barwne ptaki często ucztujące w naszych karmnikach.
SZCZEGÓŁY

AKWARELA: Biel i błękit czyli pejzaż zimowy w akwareli

AKWARELA: Biel i błękit czyli pejzaż zimowy w akwareli

13 stycznia 2018

Pejzaż zimowy to doskonały temat, by zmierzyć się z malarstwem monochromatycznym. W technice tej używa się jednej barwy, ale w wielu odcieniach. Błękit jest tym kolorem, który wielokrotnie rozcieńczany wodą utworzy nam całą paletę tonów od ciemnego do coraz jaśniejszych.
SZCZEGÓŁY

ABC Akwareli: Pejzaż miejski

ABC Akwareli: Pejzaż miejski

18 listopada 2017

Akwarelowe ABC to warsztaty, na których uczymy używania farb wodnych. Jak łączyć techniki, jakich trików użyć, aby uchwycić naturę w całym jej blasku i subtelności. Pejzaż miejski był okazją, żeby eksperymentować z tuszem i barwnymi plamami farby.
SZCZEGÓŁY

ABC Akwareli: Słoneczne jesienne niebo

ABC Akwareli: Słoneczne jesienne niebo

28 października 2017

Uczestnicy poznali podstawowe techniki: lawowania, mokrej akwareli i suchego pędzla oraz użyteczne rady, które pomogły stworzyć nastrój osnutego słońcem jesiennego dnia.
SZCZEGÓŁY

Warsztaty akwareli: Zapachniało latem czyli kwiaty w akwareli

Warsztaty akwareli: Zapachniało latem czyli kwiaty w akwareli

06 maja 2017

Maj to miesiąc wielkiego kwitnienia. Zachwyca tysiącem kolorów, pięknymi zapachami oraz brzęczeniem pracowitych pszczół. Czas rozpocząć malowanie. Na warsztatach oprócz podstawowych informacji o materiałach do malowania akwareli, farbach i sposobach ich mieszania, uczestnicy poznali podstawowe techniki.
SZCZEGÓŁY

Warsztaty akwareli: Wesołe miasteczko

Warsztaty akwareli: Wesołe miasteczko

22 kwietnia 2017

Akwarelowe ABC czyli warsztaty dla dzieci 7+. Tym razem eksperymentowaliśmy z tuszem i barwnymi plamami farby. Rysunek tuszem podkreślił elementy architektury, a farba pozwoliła wyczarować nastrój Wesołego miasteczka. Warsztaty były dobrą zabawą i eksperymentem z farbami wodnymi, a jednocześnie źródłem wiedzy o materiałach, technikach, farbach i sposobie ich mieszania.
SZCZEGÓŁY

Bezpłatne warsztaty: Akwarelowe kartki świąteczne

Bezpłatne warsztaty: Akwarelowe kartki świąteczne

03 grudnia 2016

Warsztaty tworzenia akwarelowych kartek świątecznych. Akwarela to technika wodna, która wymaga cierpliwości i planowego działania. Nieprzewidywalność i element przypadkowości sprawia często miłe niespodzianki.
SZCZEGÓŁY

Akwarela da się lubić

Akwarela da się lubić

10 kwietnia 2010

Warsztaty tworzenia dzieł unikalnych i niepowtarzalnych przy wykorzystaniu techniki akwarelowej. Tematem były delikatne, wiosenne kwiaty i malownicze nastrojowe pejzaże.
SZCZEGÓŁY

Akwarela da się lubić

Akwarela da się lubić

23 stycznia 2010

Warsztaty dla młodzieży i dorosłych, którzy chcieli rozpocząć artystyczną przygodę z akwarelą, jak również tych, którzy ją kontynuują i rozwijają.
SZCZEGÓŁY

„Akwarela da się lubić”

„Akwarela da się lubić”

10 października 2009

Warsztaty dla początkujących. Zapraszamy młodzież i dorosłych do poznania technik malowania akwarelą i próby stworzenia własnej pracy.
SZCZEGÓŁY