Artysta (z) pierwszej klasy

Artysta (z) pierwszej klasy

5 listopada - 4 grudnia 2013

Projekt „Artysta (z) pierwszej klasy” został zrealizowany w Domu Kultury Zacisze w ramach Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej. Jego założeniem jest współpraca placówki kulturalnej i szkoły.

Podczas realizacji projektu „Artysta (z) pierwszej klasy” odbyły się warsztaty plastyczne, w których udział wzięli uczniowie sześciu klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 84. Warsztaty prowadziła Anna Podniesińska-Bartoszek i Bożena Wiśniewska. Zadaniem instruktorów jest wydobycie talentu, wykorzystanie potencjału dzieci i wskazanie im możliwości rozwijania zdolności plastycznych. Ponadto wsparcie warsztatowe czyli wytyczne jak pracować, jakie materiały wykorzystać, żeby zrealizować ciekawe pomysły. Kreatywność i wyobraźnia dzieci jest ogromna.
Drugi moduł zajęć to warsztaty taneczne, w których udział wzięła klasa Id ze Szkoły Podstawowej nr 84. Zajęcia odbywały się przez miesiąc 2x w tygodniu. Prowadziła je Barbara Gmyz.
4 grudnia  2013 odbyła się prezentacja finałowa projektu „Artysta (z) pierwszej klasy”. Wszystkie klasy pierwsze przygotowały krótką prezentację wokalną. Klasa Id zatańczyła dla licznie zgromadzonej publiczności „Tango andrusowskie” przygotowane podczas warsztatów tanecznych oraz zaśpiewała „Polkę ram ciam ciam” z dopasowanym do okoliczności tekstem (początek piosenki to „Tam w Warszawie przy Blokowej w towarzystwie pięknych dam”). Dodatkowym elementem artystycznym był występ zespołu „Abrakadabra” z DK Zacisze, który zaśpiewał trzy piosenki, w tym jedną o pierwszoklasistach. Druga część uroczystości to wystawa prac powstałych podczas realizacji projektu. W galerii DK Zacisze zagościła atmosfera Świąt: ekspozycja obejmuje kartki świąteczne, które robiły wszystkie klasy, ponadto możemy obejrzeć piękne bombki wykonane na dwa sposoby, szyszkowe i kartonowe choinki, anioły oraz skrzaty, które już pomagają Świętemu Mikołajowi w pakowaniu prezentów.
Ogromne gratulacje dla wszystkich młodych artystów. Mam nadzieję, że spodobało Wam się w Domu Kultury Zacisze i będziecie tu częstymi gośćmi.

Katarzyna Tumiłowicz-Piotrowska
Koordynator projektu

RECENZJE:

Prezentacja finałowa projektu, 4.12.13

Artysta (z) pierwszej klasy: działania warsztatowe 5.11-4.12.13

Artysta (z) pierwszej klasy, Platforma Kultury

 

ORGANIZATORZY:

DOFINANSOWANIE:

PARTNERZY: