UTW i Seniorzy

Wydarzyło się

Klub Męski

Klub Męski

29 kwietnia 2014

Aktualne i różnorodne tematy, zacni goście i wspaniała publiczność. Poseł Marcin Święcicki, wysłannik Prezydenta Bronisława Komorowskiego na Ukrainę komentował aktualną sytuację. Marcin Wolski, wybitny satyryk i felietonista prezentował książkę \"7.27 do Smoleńska\", a dr Jan Parys, rektor Toruńskiej Szkoły Wyższej, były minister obrony opowiadał o \"Dramacie Ukrainy: między Europą a Azją\".
SZCZEGÓŁY

Parlament Europejski: czy to także nasz parlament?

Parlament Europejski: czy to także nasz parlament?

28 kwietnia 2014

28 kwietnia, poniedziałek

Wykład Barbary Sieradzkiej, filologa, historyka literatury, dziennikarki prasy, radia i telewizji, poświęcony Parlamentowi Europejskiemu. Wspólnie zastanowimy się co może znaczyć polski głos w tym parlamencie? W których obszarach aktywność polskich europosłów jest największa? I w końcu dlaczego powinniśmy uczestniczyć w tych wyborach i jakich ludzi wybierać do PE?

SZCZEGÓŁY

Klub Ludzi Kultury

Klub Ludzi Kultury

25 kwietnia 2014

Gośćmi spotkania byli członkowie Klubu Literackiego \"Nasza Twórczość\" o bogatej kilkunastoletniej historii z siedzibą w Stowarzyszeniu \"Wspólnota Polska\". W programie: promocja almanachu \"Miłosteńki\", Jan Rychner - prezes Klubu opowiadał o twórczym dorobku, własne utwory zaprezentowali: Maria Bednarek, Irena Szymańska, Grażyna Kowalska, Jolanta Grotte, Andrzej Rodys.
SZCZEGÓŁY

XXVIII Giełda Osobowości i Inicjatyw Artystycznych

XXVIII Giełda Osobowości i Inicjatyw Artystycznych

23 kwietnia 2014

Giełdę otworzył Marcin Święcicki, poseł na Sejm RP, przewodniczący Komitetu Budowy Muzeum Historii Żydów Polskich. W programie: Jan Karski (1914-2000) – bohater Polski, Izraela i USA: rozmowy, prezentacje książek oraz wystawa fotografii; \"Wieczór Krakowski\", czyli Piwnica pod Baranami, Jama Michalikowa i ich artyści.
SZCZEGÓŁY

Czwartkowe Spotkania z Filmem w kwietniu

Czwartkowe Spotkania z Filmem w kwietniu

20 kwietnia 2014

W kwietniu wspólnie wybierzemy się do kina.
10 i 24 kwietnia (czwartek) 2014 r., godz. 11.00
miejsce: Kino Praha, Warszawa ul. Jagiellońska 26.
Cena biletu dla studentów UTW 10 zł.
Cena biletu w ramach Filmowego Klubu Seniora„Praha” w Kinie Praha  (pokaz filmowy+ warsztaty) 12 zł

 

SZCZEGÓŁY

Wyjście UTW: Aleksander Gierymski

Wyjście UTW: Aleksander Gierymski

17 kwietnia 2014

Zapraszamy na wspólne zwiedzanie z przewodnikiem wystawy pt. \"Aleksander Gierymski 1850–1901\".
17 kwietnia (czwartek) 2014 r.
miejsce: Muzeum Narodowe w Warszawie.
Spotykamy sie przed kasami o godz. 10.45.
SZCZEGÓŁY

Wielkanocne spotkanie Koła Sybiraków

Wielkanocne spotkanie Koła Sybiraków

16 kwietnia 2014

Wielkanocne spotkanie Koła Terenowego Związku Sybiraków Warszawa Praga Północ imienia Św. Arcybiskupa Zygmunta Szczęsnego Felińskiego  

16 kwietnia (środa) 2014 r., godz. 14.00

SZCZEGÓŁY

Wielkanocne spotkanie studentów UTW

Wielkanocne spotkanie studentów UTW

14 kwietnia 2014

Wielkanocne spotkanie studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku DK \"Zacisze\" podczas, którego odbyły się przedświąteczne warsztaty zdobienia pisanek. Nasi instruktorzy zaprezentowali różne metody dekorowania pisanek. Każdy mógł ozdobić swoją pisankę wybraną przez siebie techniką, np. decoupage\'ową, malowania jaj farbami lub z wykorzystaniem cebulaku i natki pietruszki.
SZCZEGÓŁY

Koncert galowy XIII Festiwalu Chórów, Kabaretów i Zespołów Seniora

Koncert galowy XIII Festiwalu Chórów, Kabaretów i Zespołów Seniora

12 kwietnia 2014

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z uroczystego ogłoszenia wyników i rozdania nagród w XIII edycji Festiwalu Chórów, Kabaretów i Zespołów Seniora. Podczas gali usłyszeliśmy mini koncerty najlepszych zespołów biorących udział w tegorocznym Festiwalu. Jury podsumowało festiwalowe prezentacje i udzieliło cennych wskazówek.  
SZCZEGÓŁY

Klub Ludzi Kultury

Klub Ludzi Kultury

10 kwietnia 2014

Klub Ludzi Kultury i Stowarzyszenie na Rzecz Naturalnego Rodzenia i Karmienia zaprezentowali drugie spotkanie z cyklu \"Sacrum narodzin\". Spotkanie poprowadzili: Ewa Nitecka - znana liderka ruchu naturalnego rodzenia i karmienia oraz Bogusław Falicki, moderator. Dorota Osiecka i Urszula Wiśniewska opowiadały o osobistych doświadczeniach i przedstawią swoje refleksje.
SZCZEGÓŁY

Spektakl: "Rewizor" w samo południe

Spektakl: Rewizor w samo południe

09 kwietnia 2014

Teatr Powszechny w Warszawie zaprasza na spektakl specjalny jednej z najbardziej znanych komedii \"Rewizor\" Mikołaja Gogola w reż. Igora Gorzkowskiego.
9 kwietnia o godz. 12.00.
Miejsce: Teatr Powszechny w Warszawie ul. Jana Zamoyskiego 20.
Bilety w cenie 30 zł.
SZCZEGÓŁY

Wiosenny koncert

Wiosenny koncert

08 kwietnia 2014

Zapraszamy na wiosenny koncert w wykonaniu Męskiego Zespołu Wokalnego \"Żurawie\". Dyryguje pan Jan Czerwiński.
Koncert uświetni otwarcie wystawy \"Tkactwo artystyczne\".
8 kwietnia, wtorek, godz. 18.00
Miejsce: Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki, ul. Strażacka 5, Ciechanów.
SZCZEGÓŁY

Wystawa w Ciechanowie: Tkactwo artystyczne

Wystawa w Ciechanowie: Tkactwo artystyczne

08 kwietnia - 04 maja 2014

8 kwietnia-7 maja, Ciechanów

Tkając gobeliny poszukujemy coraz doskonalszej formy, coraz pełniejszego wyrazu. Bywa, że 1 m2 gobelinu jest tkany przez okres około dwóch lat. Może dlatego to bardzo mozolne i pracochłonne zajęcie daje w efekcie ogromną radość i relaks, a w konsekwencji satysfakcję.

SZCZEGÓŁY

Śladami Zygmunta Krasińskiego po Mazowszu

Śladami Zygmunta Krasińskiego po Mazowszu

08 kwietnia 2014

Wyjazd kulturalno-integracyjny, podczas którego zwiedziliśmy Zamek Książąt Mazowieckich w Ciechanowie, a w Opinogórze - Muzeum Romantyzmu im. Zygmunta Krasińskiego. Wzięliśmy udział w wernisażu „Tkactwo artystyczne” pracowni tkactwa z DK Zacisze w Galerii im. B. Biegasa w Ciechanowie i koncercie Męskiego Zespołu Wokalnego „Żurawie”. 
SZCZEGÓŁY

Dobre maniery przy stole

Dobre maniery przy stole

07 kwietnia 2014

Po raz drugi spotkaliśmy się z Andrzejem Żorem, byłym ambasadorem RP w Malezji, by rozmawiać o dobrych manierach przy stole. Co się za tym kryje? Andrzej Żor opowiadał o zasadzie wzajemności, zaproszeniach, eleganckiej korespondencji, o wpływie dyplomacji na codzienne zachowania ludzi oraz udzielił kilku rad dotyczących zbliżających się świąt Wielkiej Nocy.
SZCZEGÓŁY

Koncert Chóru Warszawskiego

Koncert Chóru Warszawskiego

06 kwietnia 2014

Wspaniały koncert pod dyrekcją Richarda Berkeley’a otworzył wystawę malarstwa „Krajobrazy Szkocji” autorstwa Jonathana Webera i jego przyjaciół. W programie koncertu wykonania 4 utworów z „Mesjasza” Jerzego Fryderyka Haendla, „Virginum Custos” Romualda Twardowskiego, fragmenty „Requiem” Stanisława Moryta, „Marsz turecki” Wolfganga Amadeusza Mozarta oraz „Śmierć anioła” Astora Piazzoli.
SZCZEGÓŁY

Wystawa: Krajobrazy Szkocji

Jonathan Weber, Widok z Invercaimbe na wyspę Eigg

06 kwietnia - 14 maja 2014

Jonathan Weber z grupą przyjaciół zaprezentował wystawę malarstwa podsumowującą ich wspólną wyprawę do Szkocji. W sumie dwa dni w Glasgow, tydzień nad morzem w górzystej północno-wschodniej Szkocji, w rejonie West Highlands. Wspólne szkicowanie i malowanie, którym towarzyszyły niezapomniane górskie krajobrazy. Wernisaż uświetnił koncert Chóru Warszawskiego.
SZCZEGÓŁY

Klub Męski: Wspominamy Jacka Kuronia

Klub Męski: Wspominamy Jacka Kuronia

01 kwietnia 2014

Spotkanie poświęcone wspomnieniom o Jacku Kuroniu, opozycjoniście, więźniu politycznym, historyku i ministrze, w 80 rocznicę urodzin. Gościem specjalnym był Andrzej Kuroń, brat Jacka Kuronia i prezes Stowarzyszenia Gai i Jacka Kuroniów. Wśród panelistów: prof. historii Andrzej Friszke, Andrzej Wielowieyski, Witold Sielewicz. Projekcja filmu „Pojednanie”.
SZCZEGÓŁY

Zabójstwo w teatrze {Abraham Lincoln}

Zabójstwo w teatrze {Abraham Lincoln}

31 marca 2014

Wykład „Zabójstwo w teatrze {Abraham Lincoln}\" z cyklu „Historie zamachów na prezydentów USA\" poprowadził prof. Longin Pastusiak, polityk i historyk.
SZCZEGÓŁY

XIII Festiwal Chórów, Kabaretów i Zespołów Seniora

XIII Festiwal Chórów, Kabaretów i Zespołów Seniora

29 - 30 marca 2014

Weekend w DK Zacisze należał do osób 50+. Na scenie zaprezentowały się 53 zespoły, chóry i kabarety z Ełku, Elbląga, Chełmży, Mariampola, a także Rząśnika, Stanisławowa Drugiego, czy Wiśniewa i Prudnika. GRAND PRIX Festiwalu zdobył zespół wokalny Gija z Mariampola z Litwy. Honorowy patronat nad Festiwalem objęło Narodowe Centrum Kultury. Zapraszamy do zapoznania się listą laureatów i obejrzenia fotorelacji.
SZCZEGÓŁY