UTW i Seniorzy

Wydarzyło się

Wielkanocne spotkanie studentów UTW

Wielkanocne spotkanie studentów UTW

14 kwietnia 2014

Wielkanocne spotkanie studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku DK \"Zacisze\" podczas, którego odbyły się przedświąteczne warsztaty zdobienia pisanek. Nasi instruktorzy zaprezentowali różne metody dekorowania pisanek. Każdy mógł ozdobić swoją pisankę wybraną przez siebie techniką, np. decoupage\'ową, malowania jaj farbami lub z wykorzystaniem cebulaku i natki pietruszki.
SZCZEGÓŁY

Gala XIII Festiwalu Chórów, Kabaretów i Zespołów Seniora

Gala XIII Festiwalu Chórów, Kabaretów i Zespołów Seniora

12 kwietnia 2014

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z uroczystego ogłoszenia wyników i rozdania nagród w XIII edycji Festiwalu Chórów, Kabaretów i Zespołów Seniora. Podczas gali usłyszeliśmy mini koncerty najlepszych zespołów biorących udział w tegorocznym Festiwalu. Jury podsumowało festiwalowe prezentacje i udzieliło cennych wskazówek.  

SZCZEGÓŁY

Klub Ludzi Kultury

Klub Ludzi Kultury

10 kwietnia 2014

Klub Ludzi Kultury i Stowarzyszenie na Rzecz Naturalnego Rodzenia i Karmienia zaprezentowali drugie spotkanie z cyklu \"Sacrum narodzin\". Spotkanie poprowadzili: Ewa Nitecka - znana liderka ruchu naturalnego rodzenia i karmienia oraz Bogusław Falicki, moderator. Dorota Osiecka i Urszula Wiśniewska opowiadały o osobistych doświadczeniach i przedstawią swoje refleksje.
SZCZEGÓŁY

Wyjście UTW: Spektakl Rewizor

Wyjście UTW: Spektakl Rewizor

09 kwietnia 2014

Spektakl specjalny jednej z najbardziej znanych komedii Rewizor Mikołaja Gogola w reż. Igora Gorzkowskiego.
SZCZEGÓŁY

Wiosenny koncert

Wiosenny koncert

08 kwietnia 2014

Zapraszamy na wiosenny koncert w wykonaniu Męskiego Zespołu Wokalnego \"Żurawie\". Dyryguje pan Jan Czerwiński.
Koncert uświetni otwarcie wystawy \"Tkactwo artystyczne\".
8 kwietnia, wtorek, godz. 18.00
Miejsce: Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki, ul. Strażacka 5, Ciechanów.
SZCZEGÓŁY

„Usłyszą nas pokolenia” Spotkanie Koła Sybiraków

„Usłyszą nas pokolenia” Spotkanie Koła Sybiraków

26 marca 2014

Spotkanie z przedstawicielem Ośrodka „Karta” w Warszawie.

 

SZCZEGÓŁY

Gimnastyka mózgu, dlaczego warto stosować?

Gimnastyka mózgu, dlaczego warto stosować?

24 marca 2014

Wykład Hanny Kalinowskiej, konsultantki, mediatorki i mentorki, która zdradziła, jakie są mechanizmy uczenia się, jakie drogi prowadzą do pamięci, jak przetwarzają informacje półkule mózgowe, co hamuje proces uczenia się. A także jaka jest rola ćwiczeń integracyjnych i jak gimnastyka mózgu wspiera proces uczenia się.
SZCZEGÓŁY

Wyjście: Muzeum Gazownictwa w Warszawie

Wyjście: Muzeum Gazownictwa w Warszawie

20 marca 2014

Wspólny spacer z przewodnikiem po Muzeum Gazownictwa w Warszawie.
SZCZEGÓŁY

AUTOTERAPIA RELAKSACYJNA

AUTOTERAPIA RELAKSACYJNA

17 marca 2014

Zastosowanie metod relaksacyjnych pozwalających rozpoznać i redukować chroniczne napięcia spoczynkowe, rozluźniać określone grupy mięśni, zlikwidować skutki stresu
SZCZEGÓŁY

Norwegia - najlepszy kraj do życia

Norwegia - najlepszy kraj do życia

17 marca 2014

Norwegia jest przykładem małego kraju, świetnie prosperującego, a w rankingach agend ONZ stale uchodzi za najlepszy kraj do życia. Wykład poprowadziła Barbara Sieradzka - filolog, historyk literatury, dziennikarka prasy, radia i telewizji.
SZCZEGÓŁY

Gratulacje dla naszych sportowców

Gratulacje dla naszych sportowców

15 marca 2014

15 marca 2014 r. odbył się IV Otwarty Turniej Tenisa Stołowego „TARGÓWEK 2014” w Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ul. Łabiszyńskiej 20 w Warszawie. Turniej adresowany był do dzieci od lat 7, młodzieży i dorosłych. Rozgrywany był w kategoriach: dziewczęta i chłopcy oraz panie i panowie. Z naszego uniwersytetu z Klubu Tenisa Stołowego udział wzięli: Ilona Zwolińska-Suwart i Andrzej Marciniak.

II  miejsce zajęła nasza koleżanka Elżbieta Ilona Zwolińską-Suwart, przegrywając z dwukrotnie młodszą zawodniczką, nauczycielką wychowania fizycznego.

Gratulujemy, że mimo dużej różnicy wieku nasi studenci nie bali się rywalizacji, stanęli jak równy z równym i pokazali młodszym zawodnikom swój wysoki poziom, zapał i radość z gry. 

 

SZCZEGÓŁY