Gala XIII Festiwalu Chórów, Kabaretów i Zespołów Seniora

Gala XIII Festiwalu Chórów, Kabaretów i Zespołów Seniora

12 kwietnia 2014

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z uroczystego ogłoszenia wyników i rozdania nagród w XIII edycji Festiwalu Chórów, Kabaretów i Zespołów Seniora. Najlepszy w tym roku okazał się zespół Gija z Litwy zdobywając Grand Prix. Laureatom zostały wręczone statuetki, kosze słodkości ufundowane przez DK Zacisze oraz upominki od Narodowego Centrum Kultury i portalu Superstarsi.pl. Podczas gali usłyszeliśmy mini koncerty najlepszych zespołów biorących udział w tegorocznym Festiwalu. Jury podsumowało festiwalowe prezentacje i udzieliło cennych wskazówek.  

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, jurorom i publiczności. Do zobaczenia za rok. Niech zachętą do udziału w kolejnej edycji będzie relacja z festiwalowych dni do obejrzenia na stronie: www.zacisze.waw.pl

I jeszcze cenna inforamcja o zwycięzcach! Jury w składzie

przyznało następujące nagrody: 

GRAND PRIX FESTIWALU: 

 • Zespół wokalny Gija, UTW, Mariampol –  Litwa: Moteru vokalinis ansamblis ,, Gija”-  ???, Marijampoles trečiojo amžiaus universitetas, Mariampol- Litwa  (29 pkt.)

Żeński zespół wokalny „Gija” istnieje już ponad 10 lat. W roku 2011 wszystkie członkinie zespołu rozpoczęły naukę na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Mariampolu na Litwie.  Kierownikiem zespołu jest Danguole   Borkertiene , instruktorem Ona Sakalauskiene. Od tego czasu na Uniwersytecie działają dwa zespoły wokalne. Pierwszy zespół „Echo młodości” (instruktor: Ona Sakalauskiene,  akompaniator: Janina Junduliene ) otrzymał w 2010 r. Grand Prix w kategorii Zespoły  na  IX Festiwalu Chórów, Kabaretów i Zespołów Seniorów. Zespół „Gija” aktywnie uczestniczy w życiu codziennym Uniwersytetu, występuje w innych uniwersytetach trzeciego wieku na Litwie, bierze udział w festiwalach lokalnych. Zespół występował też w polskich miastach Puńsk i Sejny.

W wykonaniu zespołu usłyszeliśmy:

 • „Matczyna Miłość”, polska piosenka ludowa
 • „Litwa” muzyka:  Halina Sawinienes, tekst: Justynas Marcynkewiczaus
 • „Gołąbka” muzyka: Sebastian Iradje, litewski tekst:  Nijole  Szcziukaites

w kategorii CHÓRY:

 • I miejsce: La Musica, Dom Kultury Śródmieście w Warszawie, dyr. Barbara Wasilewska (25 pkt.)
 • II miejsce: Chór Ursynowskiego UTW „Ursynovia cantabile” w Warszawa, dyr. Krystyna Kowalska- Wojucka  (24 pkt.)
 • III miejsce: Chór Cantate Deo, Stowarzyszenie Kulturalne „Carmen” Parafia św. Józefa Oblubieńca NMP w  Warszawie, dyr. Dorota Męckowska  (18 pkt.)

w kategorii KABARETY:

 • I miejsceEko-Kabaret-Urle, Stowarzyszenie Miłośników Urli w Urlach (17 pkt.)
 • II miejsce: KakaduS, UTW przy Ośrodku Kultury i Sportu w Nowym Miasteczku  (16 pkt.)
 • III miejsce: ex aequo AGAT, Ośrodek Edukacji Kulturalnej Spółdzielni Budowlano-Mieszkaniowej Grenadierów w Warszawie (14 pkt.) i Szalom, Teatr Żydowski i Centrum Kultury Jidysz w Warszawa  (14 pkt.)

w kategorii ZESPOŁY WOKALNE:

 • I miejsce: Wyżyny, Natoliński Ośrodek Kultury w Warszawie (26 pkt.)  
 • II miejsce: Zgrana Paka, Miejski Ośrodek Kultury w Kobyłce  (24 pkt.)
 • III miejsce: Radosna, Centrum Kultury Wilanów w Warszawie (18 pkt.)

w kategorii ZESPOŁY FOLKLORYSTYCZNE:

 • I miejsce: Zespół Pieśni i Tańca "Komes", Stowarzyszenie Zespół Pieśni i Tańca "Komes" w  Kędzierzynie Koźle (25 pkt.)
 • II miejsce: Zespół Pieśni i Tańca "Oberek", Wyszkowski Ośrodek Kultury "Hutnik"  w Wyszkowie (24 pkt.)
 • III miejsce: Zespół Śpiewaczy Tęcza, Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli  (22 pkt.)

Wyróżnienie specjalne:

 • Dla pan Grzegorza Toporowskiego za twórczy i efektywny kontakt z zespołem oraz wysoką kulturę  akompaniamentu na akordeonie.

Pan Grzegorz Toporowski akompaniował  Zespołowi Śpiewaczemu "Tęcza" z Gminnego Ośrodka Kultury w Lesznowoli i zespołowi wokalnemu "Radosna" z Centrum Kultury Wilanów w Warszawie.

Jury wyraziło podziękowanie członkom chóru „Zacisze”, zespołu wokalno-estradowego „Zaciszańska Nuta” i  Męskiego Zespołu Wokalnego „Żurawie”  za sprawną organizację i profesjonalne prowadzenie przesłuchań konkursowych.

Dodajmy, że w XIII edycji Festiwalu wzięło udział 10 chórów,10 kabaretów, 23 zespoły wokalne i 10  zespołów folklorystycznych.

Koordynatotem XIII Festiwalu była Taida ZAłuska.

 

PATRONAT:

Patronat honorowy

 

Patroni medialni

          

  

muzyka czas wolny