UTW i Seniorzy

Wydarzyło się

Studenci UTW Zacisze w TVP2

Logo TVP2

29 lipca 2020

Zapraszamy do obejrzenia programu Bądźmy razem. Studio lato w TVP2 poświęconego seniorom i ich aktywnościom. W programie widzowie poznają studentów UTW Zacisze, a dokładnie grupę teatralno-kabaretową i ich miłość do kabaretu.
SZCZEGÓŁY

Spotkanie sąsiedzkie: Odkrywamy Zacisze

Budynek Domu Kultury Zacisze sprzed lat

26 lipca 2020

Znasz ciekawe historie o Zaciszu? Masz w swoim albumie zdjęcia z sąsiedztwa? Chcesz współtworzyć geocachingową ścieżkę spacerową? Przyjdź na sąsiedzkie spotkanie i włącz się tworzenie subiektywnej ścieżki spacerowej po miejscach ważnych i ciekawych na Zaciszu.
SZCZEGÓŁY

Rodzinne warsztaty muzyczne: wyGRAmy

Dzieci i dorośli siedzą w okręgu i uczą się gry na instrumentach

21 - 23 lipca 2020

Odkryjcie z nami oblicza muzyki! Na warsztaty zapraszamy całe rodziny z Targówka i Warszawy. Zagramy na perkusji, bębnach afrykańskich i gitarach! Jeśli macie swoje ulubione instrumenty zabierzcie je na warsztaty. Finałem warsztatów będzie wspólny koncert!
SZCZEGÓŁY

O wakacyjnych propozycjach w Radiu RDC

Logo Polskiego Radia RDC

19 lipca 2020

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy poświęconej wakacyjnym propozycjom DK Zacisze. Opowiemy o koncertach plenerowych, Tygodniu z kulturą brazylijską i Wyprawie z kolorami.
SZCZEGÓŁY

Kalendarz akademicki 2019/2020

Grupa seniorów słucha na siedząco wykładu

15 lipca 2020

W roku akademickim 2019/2020 odbyły się następujące wydarzenia.
SZCZEGÓŁY

Wykład UTW online: Zmiana w codziennym życiu cz.2

Wykład UTW online: Zmiana w codziennym życiu cz.2

10 lipca 2020

Zapraszamy na kolejny wykład z mini-cyklu "Zmiana w codziennym życiu cz.2". Katarzyna Daniek z firmy Euforia opowie nam, jak proste usprawnienia w codziennym poruszaniu się pozwolą utrzymać sprawność ciała i umysłu przez długie lata.

SZCZEGÓŁY

Prawa Pacjenta- szkolenie

Prawa Pacjenta- szkolenie

08 lipca 2020

W związku z ogłoszonym w tym roku przez Rzecznika Praw Pacjenta „Rokiem Seniora” w imieniu  Bartłomieja Chmielowca zapraszamy osoby starsze na bezpłatne szkolenia dotyczące praw pacjenta.

SZCZEGÓŁY

Sanatorium miłości - casting

Sanatorium miłości - casting

06 - 10 lipca 2020

TVP zaprasza na casting do programu „Sanatorium miłości”. To program, w którym udowodniono, że emerytura to nowy i przede wszystkim aktywny rozdział życia. Sześć pań i sześciu panów wyrusza w niezwykłą, pełną emocji i wrażeń podróż. Program prowadzi Marta Manowska. 

SZCZEGÓŁY

Kurs online: Język angielski "Komunikatywny Senior"

Kurs online: Język angielski Komunikatywny Senior

03 lipca 2020

W imieniu Uniwersytetu Warszawskiego zapraszamy na bezpłatny kurs on-line z języka angielskiego dla Mazowsza w ramach projektu pt. "Trzecia Misja Wydziału Neofilologii Uniwersytetu Warszawskiego".

SZCZEGÓŁY

Dzień Psa

Foto: Bogusława Ołowska

01 lipca 2020

Ludzie dzielą się na tych, co kochają koty i na tych, w mieszkaniach  których muszą być zawsze umiłowane psy. Oczywiście, są wśród pracowników Domu Kultury Zacisze studentów UTW miłośnicy wszystkich czworonogów.

1 lipca 2020 roku  przypada Dzień Psa. Został on ustanowiony w Polsce w 2007 r., dziesięć lat po wejściu w życie Ustawy o Ochronie Zwierząt.

SZCZEGÓŁY

Trening umysłu dla osób starszych

Trening umysłu dla osób starszych

30 czerwca 2020

Uprzejmie informujemy, że Fundacja Pracownia Badań i Innowacji Społecznych STOCZNIA przygotowała projekt „Siłownia Pamięci”, by upowszechniać treningi umysłu dla osób starszych.
SZCZEGÓŁY

Wystawa UTW online: Czerwiec w naszym ogrodzie

Foto: Halina Potęga

29 czerwca 2020

W naszych ogrodach jest coraz pięknie. Pachnie różami, jaśminem, czarnym bzem...
SZCZEGÓŁY

Kazimierz Kominiak

Kazimierz Kominiak

29 czerwca 2020

Kim jest pan Kazimierz Kominiak, nieodłączny przyjaciel, opiekun, mąż pani Danuty Kominiak? Przez wiele lat spotykaliśmy się z Nim raz w miesiącu podczas spotkań Koła Terenowego Związku Sybiraków Warszawa Praga Północ imienia Św. Arcybiskupa Zygmunta Szczęsnego Felińskiego w Domu Kultury Zacisze.
SZCZEGÓŁY

Danuta Kominiak - odeszła

Danuta Kominiak - odeszła

29 czerwca 2020

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że odeszła Pani Danuta Kominiak była prezes Koła Terenowego Związku Sybiraków Warszawa Praga Północ imienia Św. Arcybiskupa Zygmunta Szczęsnego Felińskiego. Pogrzeb 7 lipca 2020, godz. 10.00 w Domu Pogrzebowym.
SZCZEGÓŁY

Obudziłyśmy się we Wrocławiu

Obudziłyśmy się we Wrocławiu

27 czerwca 2020

Nasze koleżanki z Klubu Podróżnika, studentki UTW DK Zacisze Teresa Kamińska i Teresa Kubiak-Rogala postanowiły zrealizować swoje marzenie i wybrały się na południe Polski.
SZCZEGÓŁY

Wieczór online w Teatrze ME/ST.

Wieczór online w Teatrze ME/ST.

26 czerwca 2020

Zapraszam na prapremierę online spektaklu internetowego „ZAMKNIĘCI” w wykonaniu aktorów z Teatru ME/ST.
SZCZEGÓŁY

Komunikat - bezpłatne badania

Komunikat - bezpłatne badania

26 czerwca 2020

W obecnej sytuacji epidemiologicznej wyjątkowo istotne jest, aby pacjenci o wysokim stopniu obniżenia odporności, czyli np. pacjenci onkologiczni mieli dostęp do ośrodka onkologicznego zlokalizowanego blisko miejsca zamieszkania. Szczególnie ważne jest to dla osób nieposiadających dostępu do prywatnego samochodu, gdyż pozwala na skrócenie czasu przebywania w środkach komunikacji miejskiej lub minimalizację kosztów taxi.
SZCZEGÓŁY

Wykład UTW online: Zmiany w życiu codziennym

Wykład UTW online: Zmiany w życiu codziennym

26 czerwca 2020

Zapraszamy do wysłuchania wykładu Katarzyny Danielak "Zmiany w życiu codziennym".
SZCZEGÓŁY

Lekcja tańca online: Trite pati

Plakat promujący wydarzenie Tańce Świata

26 czerwca 2020

Zapraszamy na kolejne spotkanie z tańcami świata. Zabieramy Was do Bułgarii na bardzo popularny taniec korowodowy „Trite pati”.
SZCZEGÓŁY

Koncerty Gwiazd: Jazz po sąsiedzku

Czarno-białe zdjęcie zespołu muzycznego na scenie

26 czerwca 2020

Zaciszanie, zaklinajcie pogodę, bo w piątek chcemy zagrać dla Was jazz. Sytuacja będzie wyjątkowa. Muzyka wyjdzie z Domu Kultury Zacisze i będzie krążyć po Zaciszu. Samochód z przyczepą, instrumentami i muzykami przyjedzie do Was. Tuż pod Wasze okna, balkony, ogródki.
SZCZEGÓŁY