Projekty

Zakończone

Pomysłodawca projektu "Szlakiem Hymnu" wyróżniony przez Arcybiskupa

Pomysłodawca projektu Szlakiem Hymnu wyróżniony przez Arcybiskupa

26 marca 2015

Abp. Andrzej Dzięga ustanowił ks. Jana Zalewskiego kanonikiem gremialnym kapituły konkatedralnej w Kamieniu Pomorskiem. Uroczystość odbyła się w czwartek 26 marca 2015 r. Serdecznie gratulujemy!

SZCZEGÓŁY

Niepełnosprawni też są ważni!

Niepełnosprawni też są ważni!

16 lutego - 30 czerwca 2015

Dorota Goszczyńska: Dzięki projektowi „Niepełnosprawni też są ważni!!!” miałam możliwość odbycia szkolenia zawodowego na pracownika administracyjno-biurowego z obsługą komputera. Następnie odbyłam praktyki zawodowe w Domu Kultury „Zacisze”, dzięki którym dostałam duże możliwości poszerzenia swojej wiedzy i zainteresowań związanych z pracą w administracji.

SZCZEGÓŁY

Szkolenie kontaktowe w Maladze: Contact Making Seminar of Youth Exchanges

Szkolenie kontaktowe w Maladze: Contact Making Seminar of Youth Exchanges

21 - 25 stycznia 2015

Trzydziestu czterech uczestników z 18 krajów i niezliczona liczba pomysłów na przyszłe młodzieżowe wymiany realizowane w ramach unijnego programu Erasmus+, to efekt szkolenia zorganizowanego w  dn. 21-25 stycznia 2015, w Maladze.

SZCZEGÓŁY

Podsumowanie VI Rajdu Szlakiem Hymnu 2014

Podsumowanie VI Rajdu Szlakiem Hymnu 2014

22 października 2014

Dobiegł końca VI Rajd Szlakiem Hymnu. W patriotycznym nastroju, w który wprowadzili nas uczestnicy Rajdu czytając myśli Komendanta oraz Warszawski Chór Chłopięcy i Męski działający przy Uniwersytecie Fryderyka Chopina pod kier. prof. Krzysztofa Kusiel-Moroza, zostały wręczone dyplomy, zdjęcia i katalogi z relacją z wyprawy po Bałkanach.

SZCZEGÓŁY

DK Zacisze i „Projekt W” na Forum Młodzieży

DK Zacisze i „Projekt W” na Forum Młodzieży

10 października 2014

Dom Kultury „Zacisze” i uczestnicy polsko-ukraińskiego „Projektu W” wzięli udział w trzeciej edycji Forum Młodzieży poświęconej „Aktywnym obywatelom”. Jeden z warsztatów poprowadziła Kasia Anuszewska, koordynatorka projektów unijnych w DK „Zacisze”. Na naszym stoisku można było porozmawiać z wolontariuszami z „Projektu W”.

SZCZEGÓŁY

Wolontariuszka z Turcji

Wolontariuszka z Turcji

01 października 2014 - 28 lutego 2015

Przez 5 miesięcy Rezzan Karluk przebywała w Warszawie na wymianie studenckiej. W Domu Kultury "Zacisze" przygotowała wraz z wolontariuszami z XIII LO im. Lisa-Kuli spotkanie sąsiedzkie. Podczas "Zaciszańskiej Gwiazdki" można było skosztować tureckich specjałów m.in. kisir - turecka sałatka z kuskusem.

SZCZEGÓŁY

ABC wolontariatu i Projekt W

ABC wolontariatu i Projekt W

08 września 2014

Spotkanie podsumowujące Projekt V w Supraślu. Młodzież zapoznała słuchaczy z tematyką dotyczącą wolontariatu i aktywności społecznych oraz zaprezentowała materiały multimedialne, które udało się zarejestrować podczas całości działań.

SZCZEGÓŁY

Projekt W

Projekt W

20 czerwca - 31 października 2014

Akcja promująca wolontariat oraz dwujęzyczna, multimedialna e-gazeta przedstawiająca aktywność społeczną młodzieży w Polsce i na Ukrainie to efekt wymiany polsko-ukraińskiej młodzieży. Uczestnicy to wolontariusze z Polski i ukraińscy pasjonaci mediów. Akcja finałowa projektu odbyła się Supraślu pod hasłem „Aktywność społeczna młodzieży a nowe media”.

SZCZEGÓŁY

O Rajdzie Szlakiem Hymnu w TVP Rzeszów

O Rajdzie Szlakiem Hymnu w TVP Rzeszów

09 maja 2014

Zapraszamy do oglądania reportażu przygotowanego przez TVP Rzeszów prosto z Sanoka, która o założeniach i historii Rajdu Szlakiem Hymnu rozmawiała z ks. Janem Zalewskim i dyrektor DK Zacisze Bożenną Dydek. Młodzież, a dokładnie Iza, Kasia, Adam i Franek podzielili się wrażeniami z trasy oraz opowiadali o znaczeniu patriotyzmu w ich życiu.

SZCZEGÓŁY

VI Rajd Szlakiem Hymnu „Słuchaj jeno, pono nasi Biją w tarabany”

VI Rajd Szlakiem Hymnu „Słuchaj jeno, pono nasi Biją w tarabany”

26 kwietnia - 10 maja 2014

Trasa wiodła przez Polskę, Węgry, Serbię i Rumunię. Rajdowicze przemierzyli blisko 5 tys. km. A wszystko po to, by w nietypowy sposób sięgnąć do kart naszej historii, rozwinąć polską flagę, zaśpiewać hymn, złożyć kwiaty w miejscach pamięci narodowej i utożsamić się z naszymi dziejami.

SZCZEGÓŁY

Bożenna Dydek o VI Rajdzie Szlakiem Hymnu w TVP Warszawa

Bożenna Dydek o VI Rajdzie Szlakiem Hymnu w TVP Warszawa

23 kwietnia 2014

Zapraszamy do obejrzenia rozmowy Karoliny A. Jakobsche z Bożenną Dydek o nietypowej lekcji historii, trasie, programie i poznawaniu siebie, czyli o VI edycji Rajdu Szlakiem Hymnu. Rozmowa odbyła się 23 kwietnia w programie „Dzień dobry Warszawo”.

SZCZEGÓŁY

Azyl Warszawa: Krótkie historie długiego czekania

Azyl Warszawa: Krótkie historie długiego czekania

05 kwietnia - 21 czerwca 2014

Fundacja Strefa WolnoSłowa i Dom Kultury Zacisze zaprosili mieszkańców Warszawy na finałowy spektakl "Krótkie historie długiego czekania" przygotowany w ramach projektu Azyl Warszawa 2014. Prawdziwe historie, autorskie teksty i opowieści powstałe w wyniku improwizacji inspirowanych dramatem “Trzy Siostry” Antoniego Czechowa stały się głównym wątkiem spektaklu.

SZCZEGÓŁY

Szlakiem Hymnu 2014

Szlakiem Hymnu 2014

24 stycznia - 30 października 2014

W tym roku projekt składa się z dwóch konkursów: Ogólnopolskiego Konkursu Pieśni i Piosenki Patriotycznej, Ogólnopolskiego Konkursu Multimedialnego pt. „Przeżyłem, widziałem, Tobie opowiem, a Ty przekaż innym” oraz z VI Rajdu Szlakiem Hymnu, którego trasa będzie wiodła przez Polskę, Węgry, Serbię i Rumunię. Tematem przewodnim jest 100 rocznica wybuchu I Wojny Światowej.

SZCZEGÓŁY

Prezentacja finałowa projektu Artysta (z) pierwszej klasy

Prezentacja finałowa projektu Artysta (z) pierwszej klasy

04 grudnia 2013

Finałowa prezentacja projektu „Artysta (z) pierwszej klasy” realizowanego w ramach Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej z udziałem sześciu klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej nr 84. W programie: pokaz taneczny „tanga andrusowskiego” i „polki”, prezentacje wokalne oraz wystawa kartek świątecznych i wybranych prac powstałych podczas realizacji projektu.

SZCZEGÓŁY

Artysta (z) pierwszej klasy

Artysta (z) pierwszej klasy

05 listopada - 31 grudnia 2013

Warsztaty artystyczne adresowane do dzieci z SP nr 84. Podczas listopadowych spotkań uczestnicy poznawali warsztat plastyka i pod okiem specjalisty tworzyli ozdoby i kartki świąteczne. Jedna z klas poznawała folklor warszawski i ćwiczyła warsztat taneczny. Efekty miesięcznej pracy zobaczyli nauczyciele i najbliżsi podczas grudniowej wystawy oraz prezentacji wokalno-muzycznej. Projekt realizowany był w ramach Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej.

SZCZEGÓŁY

Projekt ARTlab+

Projekt ARTlab+

01 - 08 lipca 2013

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej Program "Młodzież w działaniu". Liczba uczestników: 36. Lider Projektu: Dom Kultury Zacisze w Warszawie, partnerzy: Zespół Szkół nr 13 w Kamieńcu Podolskim (Ukraina) oraz Polski Związek Kulturalno-Oświatowy w Republice Czeskiej.

SZCZEGÓŁY

e-Kultura

e-Kultura

22 - 28 czerwca 2013

Projekt nominowany w konkursie EDUinspiracje 2014. Młodzież z Warszawy i Kłajpedy zmierzyła się z tematem: „Nowe technologie i artystyczne umiejętności – jako platforma wypowiedzi młodzieży”. W ciągu sześciu dni w Olecku grupa polsko-litewska dyskutowała o wolności, tolerancji i demokracji. A wszystko po to, by promować dialog międzynarodowy i wartości europejskie.

SZCZEGÓŁY

V Rajd Szlakiem Hymnu „Dał nam przykład Bonaparte"

V Rajd Szlakiem Hymnu „Dał nam przykład Bonaparte

13 - 25 maja 2013

Dom Kultury Zacisze po raz drugi był realizatorem Rajdu Szlakiem Hymnu „Dał nam przykład Bonaparte" w dniach 10-25 maja 2013. Jak mówi Bożenna Dydek, dyrektor DK Zacisze: Przejechaliśmy 9150 kilometrów. Byliśmy we Francji, Hiszpanii i Portugalii. Dzięki Rajdowi poznawaliśmy dziejową walkę Polaków, którzy wstępowali do Legionów Polskich Napoleona Bonaparte, by walczyć o wolną i niepodległą Polskę.

SZCZEGÓŁY

Projekt „Face2Face” nagrodzony w kategorii NAJBARDZIEJ KREATYWNY PROJEKT.

Projekt „Face2Face”  nagrodzony w kategorii NAJBARDZIEJ KREATYWNY PROJEKT.

06 listopada 2012

6 listopada w trakcie Polsko-Litewskiego Kongresu Młodzieży osiem organizacji odebrało z rąk Przewodniczących Komitetu - Pani Claudii Torres-Bartyzel oraz Laimonasa Talat-Kelpsa nagrody za najlepszy polsko-litewski projekt młodzieżowy.
Dom Kultury Zacisze otrzymał nagrodę za projekt „Face2Face” w kategorii NAJBARDZIEJ KREATYWNY PROJEKT.
SZCZEGÓŁY

Program edukacji kulturalnej „Szlakiem hymnu”

Program edukacji kulturalnej „Szlakiem hymnu”

17 października 2012 - 21 sierpnia 2014

Program ma na celu przybliżenie Mazurka Dąbrowskiego, jego kontekstu historycznego poprzez cykl lekcji opierających się na warsztatach muzycznych, plastycznych, różnego rodzaju grach itp. Prezentujemy Państwu szereg ciekawych scenariuszy lekcji opracowanych przez kreatywnych nauczycieli historii, języka polskiego, plastyki i muzyki.
SZCZEGÓŁY