Projekty

Zakończone

European Youth Week 2011 - Warsaw, do it

European Youth Week 2011 - Warsaw, do it

16 maja 2011

Młodzież szkolna z Dzielnicy Targówek spotkała się w DK „Zacisze”, aby wziąć udział w debacie „Polska, Dania, Cypr – wizja Europy w 2014 r.” poświęconej dobrym i złym stronom dotyczącym przewodnictwa Polski w Radzie Europy.
SZCZEGÓŁY

DynamicArt

DynamicArt

01 maja - 31 października 2011

Nieformalna grupa działająca przy Domu Kultury „Zacisze” zaprasza młodzież w wieku 13-20 lat do wzięcia udziału w projekcie „DynamicArt”. Podejmowane działania artystyczne będą w głównej mierze bazowały na fotografii i spotkaniach z artystami fotografikami.
SZCZEGÓŁY

„Usłysz nas” i DK „Zacisze” na XV Międzynarodowym Salonie Edukacyjnym PERSPEKTYWY 2011

„Usłysz nas” i DK „Zacisze” na XV Międzynarodowym Salonie Edukacyjnym PERSPEKTYWY 2011

03 - 05 marca 2011

Marta Abramczyk i Zbigniew Darda prezentowali doświadczenia zdobyte podczas realizacji projektu „Usłysz nas\" w ramach Salonu Edukacyjnego PERSPEKTYWY 2011, który odbył się w PKiN. Zapraszamy do lektury specjalnych podziękowań.
SZCZEGÓŁY

Projekt „Usłysz nas” laureatem Nagrody m.st. Warszawy

Foto: Piotr Drozdowicz

27 października 2010

Droga do sukcesu była długa, ale udało się. „Usłysz nas” zrealizowany przez DK „Zacisze” przy finansowym wsparciu Komisji Europejskiej został najwyżej oceniony w walce o Nagrodę m.st. Warszawy za projekty z zakresu edukacji kulturalnej. Statuetkę i kwotę 30 tysięcy zł. z rąk Wiceprezydenta Włodzimierza Paszyńskiego odebrali pomysłodawczyni, niedosłysząca Marta Abramczyk i koordynator Zbigniew Darda. Gratulujemy!
SZCZEGÓŁY

Przez dziurkę od klucza

Przez dziurkę od klucza

12 października 2010 - 11 stycznia 2011

Projekt edukacji kulturalnej adresowany do uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 84. Założeniem cyklu są spotkania dla dzieci i młodzieży z wielkimi osobowościami kultury i sztuki. Pierwsze odbyły się na wystawie Józefa Wilkonia.
SZCZEGÓŁY

Taneczny Archipelag Międzykulturowy

Taneczny Archipelag Międzykulturowy

28 lipca - 04 sierpnia 2010

Blog: www.tanecznyarchipelag.blog.onet.pl

Spektakl taneczny z udziałem grup młodzieżowych z Polski i Litwy. W tym projekcie taniec będzie ciekawą formą wyrażania emocji, potrzeb i najważniejszych wartości. Naszym partnerem będzie młodzież z Klubu ,,Elvis“ z Šiauliai, która na co dzień uprawia taniec sportowy i akrobatykę.

SZCZEGÓŁY

Zawsze razem

Zawsze razem

01 - 08 lipca 2010

Sześciodniowe spotkanie młodzieży z Warszawy i Vilkaviškis na Litwie. Główne działanie - przygotowanie filmu o miłości Barbary Radziwiłłówny i Zygmunta Augusta na tle wspólnych wydarzeń historycznych.
SZCZEGÓŁY

Wyróżnienie za „dotykanie spraw ludzkich” dla „Deaf life”!

Marta Abramczyk i Bogusław Linda, fot. Piotr Drozdowicz

10 marca 2010

Naszym podopiecznym gratulujemy, a Państwa zapraszamy do obejrzenia filmu. Na projekcje zapraszamy do kina Muranów, które postanowiło zorganizować dodatkowe seanse.
SZCZEGÓŁY

Spotkania na styku z filmem „Deaf life”

Spotkania na styku z filmem „Deaf life”

04 marca 2010

Projekcja filmu „Deaf life” i pierwsze spotkanie integracyjne poświęcone interakcjom i barierom, jakie powstają na styku ludzi słyszących i niesłyszących.
SZCZEGÓŁY

Deaf life

Deaf life

01 grudnia 2009

Prezentacja filmu w Fundacji Atelier będącego owocem pracy młodzieży głuchej i słyszącej. Opowiada o dwóch nastolatkach: niesłyszącej Oli i Agnieszce, której pasją jest taniec.
SZCZEGÓŁY

„Przystanek Wolność” na Litwie

postacie

15 - 22 listopada 2009

Druga części projektu adresowanego do młodzieży Polski i Litwy. Tydzień wspólnych debat, artystycznych warsztatów i dyskusji o przyszłych projektach w malowniczo położonym Vistytis na Litwie.

SZCZEGÓŁY

„Deaf life”

Marta Abramczyk

14 listopada 2009

Prezentacja filmu będącego owocem pracy młodzieży głuchej i słyszącej. Opowiada o dwóch nastolatkach: niesłyszącej Oli i Agnieszce, której pasją jest taniec.
SZCZEGÓŁY

Program grantowy "Jesteśmy aktywni"

Program grantowy Jesteśmy aktywni

26 października - 31 grudnia 2009

Konkurs grantowy \"Jesteśmy aktywni\" Młodzieżowej Rady Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy w ramach projektu \"Przystanek wolność\" dofinansowanego ze środków finansowych Komisji Europejskiej - program \"Młodzież w działaniu\"
SZCZEGÓŁY

Konferencja: Aktywność głuchej i niedosłyszącej młodzieży oraz ich interakcje ze słyszącymi rówieśnikami

Konferencja: Aktywność głuchej i niedosłyszącej młodzieży oraz ich interakcje ze słyszącymi rówieśnikami

23 października 2009

W programie: wykład Magdaleny Bielak pt. „Niesłyszący są wśród nas”, prezentacja projektu „Usłysz nas” oraz premiera filmu „Deaf Life”.
SZCZEGÓŁY

Usłysz nas

Marta Abramczyk, koordynator projektu

01 lutego - 31 października 2009

Przedsięwzięcie integracyjne dla osób niesłyszących i słyszących przygotowane przez Nieformalną Grupę „Aktywni to My”. Termin: 1 lutego – 31 grudnia 2009 r. Dofinansowanie: Program „Młodzież w Działaniu”. Nagroda m.st. Warszawy za projekt z zakresu edukacji kulturalnej 2009!
SZCZEGÓŁY

Dzieci z Targówka w Danii

Dzieci z Targówka w Danii

10 - 14 grudnia 2008

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wyjazdu do Danii, 10-14 grudnia 2008 r.
SZCZEGÓŁY

Język sztuki zbliża

Język sztuki zbliża

02 czerwca - 31 lipca 2008

Projekt artystyczny realizowany w Vistitis na Litwie z udziałem młodzieży z Domu Kultury "Zacisze" i Centrum Dzieci i Młodzieży z Vilkaviskis. Termin: 2 czerwca - 31 lipca 2008 r. Dodinansowanie: Polsko-Litewski Fundusz Wymiany Młodzieży.
SZCZEGÓŁY

Wolontariusz z Iranu

Wolontariusz z Iranu

15 - 25 maja 2008

Wolontariusz z Iranu - Danyar Kazempour gościem zaciszańskiej społeczności. Pobyt zorganizowany w ramach programu AIESEC POLSKA \" The international platform for young people to discover and develop their potential\".
SZCZEGÓŁY

Stacja WKD - warszawska kuźnia debiutów

Stacja WKD - warszawska kuźnia debiutów

01 maja - 31 lipca 2008

Międzynarodowe spotkanie artystyczne młodzieży z Polski, Litwy i Łotwy. Termin: 1 maja - 31 lipca 2008 r. Dofinansowanie: Program \"Młodzież w działaniu\".
SZCZEGÓŁY

Nasze korzenie wczoraj, jutro i dziś

Nasze korzenie wczoraj, jutro i dziś

10 czerwca - 15 grudnia 2007

Program adresowany do Sybiraków, społeczności lokalnej Zacisza, młodzież oraz szerokiego grona internautów. Termin: 10 czerwca-15 grudnia 2007r. Dofinansowanie: Program Operacyjny „Patriotyzm Jutra”, Ministrstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
SZCZEGÓŁY