Świat musicalu 2018

Świat musicalu 2018

UWAGA! Zgłoszenia do projektu przyjmujemy do 11.10.18. Formularz na stronach: docs.google.com

Projekt „Świat musicalu 2018” jest kontynuacją „Świata musicalu” z 2016 r. i „Świata musicalu bis” z roku 2017. Projekt wprowadza dzieci do świata sztuki musicalowej. 32 osoby podzielone na dwie grupy przygotują każdy element muzycznego przedstawienia. Osoby z mniejszymi szansami, które ze względu na miejsce zamieszkania, sytuację społeczną czy finansową nie mogą w pełni uczestniczyć w kulturze, pod opieką doświadczonych instruktorów i czynnych artystów musicalowych, stworzą krótkie musicale na wybrane przez siebie tematy. Od pomysłu, poprzez napisanie scenariusza, rozdzielenie ról, wspólne tworzenie choreografii i tekstu piosenki, aranżację znanych melodii musicalowych, aż po projekty kostiumów - dotkniemy każdego tematu, który pojawia się podczas pracy nad profesjonalnym musicalem.

Warsztaty poprowadzą artyści Teatru Rampa: Anna Kędroń, Urszula Dral, Maciej Pawlak, Michał Cyran.

  • Anna Kędroń - aktorka Teatru Rampa. Występowała także na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni oraz Teatru Impresaryjnego w Toruniu. Grała w spektaklach "Grease", "Rapsodia z demonem", "Skrzypek na dachu", "Shrek", "Mayday. Run for your wife".
  • Maciej Pawlak – aktor i wokalista musicalowy. Debiutował w 2008 r. Współpracuje z teatrami muzycznymi w kraju. W Teatrze Rozrywki grał główną rolę Maxa Pollacka w musicalu „Our House”, w Krakowskim Teatrze Variété kreuje rolę Emmetta Forresta – partnera tytułowej „Legalnej Blondynki”, a w Teatrze Rampa w Warszawie można go zobaczyć w „Rapsodii z Demonem” z muzyką zespołu Queen oraz w rock-operze „Jesus Christ Superstar” w roli Piotra. Koncertuje z orkiestrami i w kameralnych składach z repertuarem musicalowym oraz filmowym.
  • Cyran Michałaktor musicalowy, choreograf, reżyser. Absolwent Studium Wokalno- Aktorskiego im. D. Baduszkowej w Gdyni oraz Uniwersytetu Gdańskiego na Wydziale Zarządzania. Autor wielu choreografi do koncertów oraz spektakli muzycznych i musicalowych m.in.: w Teatrze Muzycznym w Gdyni  Rewia FilmowaRewia PoloniaRewia The Musical, Tuwim dla dorosłych,  w Teatrze Jaracza w Olsztynie  Jazda na Zamek, Zespół Śmierci i Tańca, w Teatrze Muzycznym w Toruniu Gra Warta Piernika, Złoto i Liście, Siła Sióstr (reżyseria i choreografia). Zagrał w musicalach m.in.: Fame, Skrzypek na dachu, Chłopi, Lalka, Grease, My Fair Lady, Madagascar, Tajemnica Tomka Sawyera, Jesus Christ Superstar, Rapsodia z Demonem. Odtwórca głównej roli gdyńskiej wersji Mayday. Run For Your Wife. Pomysłodawca MusicALL Team w Teatrze Muzycznym w Toruniu i właściciel agencji eventowej ABOABO. A przede wszystkim musicalowy pasjonat.

ORGANIZATORZY:

DOFINANSOWANIE:

PARTNERZY: