Świat musicalu bis

Świat musicalu bis
WAŻNE DATY

18.09-1.10 | nabór 

2.10 | ogłoszenie wyników 

10.10 | obowiązkowe spotkanie 

21.10-25.11 | warsztaty

 

25 listopada 2017 TEATR RAMPA

Grupa blisko 50 dzieci i młodzieży trenowała warsztat taneczny i wokalno-aktorski z najlepszymi artystami Teatru Rampa, m.in. z Santi Bello, tancerzem i choreografem, Patrykiem Gładysiem, Anną Kędroń i Maciejem Pawlakiem, aktorami i wokalistami musicalowymi.

Projekt zakładał 40 godzin intensywnej pracy z fachowcami, by zdobyć nowe umiejętności, a w konsekwencji przez kilka minut zaistnieć na scenie Teatru Rampa, i wystawić fragmenty wokalno-taneczne musicali Grease, Mamma Mia czy Dźwięki muzyki.

Projekt „Świat musicalu bis” był kontynuacją Świata musicalu realizowanego wspólnie z Teatrem Rampa w 2016 roku.

Opinie intruktorów i uczestników projektu

Teatr to praca zespołowa. Mam nadzieję, że dzięki projektowu uczestnicy zrozumieli, jak wiele pokory trzeba w sobie mieć oraz jak wiele pracy i serca trzeba włożyć w tworzenie sztuki. To przyda im się z pewnością w życiu, nawet jeśli nie wybiorą w przyszłości artystycznej drogi. Umiejętność pracy w grupie, szacunek do partnerów na scenie i ich wysiłku, pokonywanie swoich słabości, kompleksów i strachu - tego wszystkiego uczyliśmy podczas warsztatów. Niektórzy ujawnili także nieprzeciętne talenty wokalne lub taneczne, mam więc nadzieję, że warsztaty i występ były dla nich impulsem do dalszego rozwoju. 
Maciej Pawlak, aktor Teatru Rampa

Praca wokalna jest jak sadzenie ziarenek, nie wiadomo, kiedy zacznie kiełkować, a czasami jest to proces niewidoczny. Z obserwacji tych paru tygodni, zobaczyłam, że dzieci mają więcej odwagi, energii, pewności siebie i bardziej angażują się w powierzane zadania.
Ania Kędroń, aktorka Teatru Rampa

Najbardziej podobała mi się możliwość wystąpienia na scenie przed publicznością. To była szansa jedyna w swoim rodzaju, a zawsze marzyłam, żeby spróbować takiego występu.
Joanna Jósko, 13 lat

Super, że mogliśmy wystąpić na scenie profesjonalnego teatru oraz poznać ludzi tworzących ten teatr na co dzień. Podobało mi się jeszcze to, że mogłam zobaczyć fragment próby do spektaklu "Kobiety na skraju załamania".
Dominika Żarska, 11 lat

Najbardziej podobała mi się praca z choreografami ponieważ nigdy nie byłam na takich zajęciach i mogłam się wiele nauczyć.
Zuzanna Parkosz, 9 lat 

Najbardziej podobała mi się możliwość współpracy z ludźmi robiącymi musicale w prawdziwym teatrze, występ na teatralnej scenie, nowe fajne znajomości z dziewczynami, które interesują się tym samym co ja, pani Ania Kędroń - jest SUPER!
Natalia Dybicz, 13 lat

Najbardziej podobały mi się warsztaty wokalne, ponieważ uzyskałem wiele cennych wskazówek.
Oskar Rozmus, 9 lat

Podobała mi się organizacja projektu, sposób prowadzenia zajęć, trenerzy którzy je prowadzili i ich podejście do pracy z uczestnikami projektu, występ, możliwość uczestnictwa w warsztatach tanecznych z Santim.
Julita Pasirowska, 14 lat

Była świetna atmosfera, wszystkie warsztaty były bardzo profesjonalne i bardzo fajnie pracowało się z dobrze nastawionym do nas instruktorami.
Julia Wiśniewska, 13 lat

Było bardzo fajnie, wszystko mi się podobało. Najbardziej pokaz finałowy na prawdziwej scenie teatru.
Magda Kozłowska, 12 lat
 
Bardzo chciałabym wziąć udział w kontynuacji projektu "Świat musicalu". Zajęcia pokazały mi jak ciekawą formą sceniczną jest musical. Jednocześnie ile wymaga zaangażowania i trudu. Chciałabym kontynuować.
Weronika Obrzut, 11 lat

Warsztaty w Teatrze Rampa:

  • 21 października 2017 
  • 28 października 2017 
  • 12 listopada 2017
  • 19 listopada 2017
  • 25 listopada 2-17

W ramach projektu planowane są następujące działania:

  • bezpłatne warsztaty wokalno-aktorskie

20 godz. warsztatów wokalno-aktorskich. Warsztaty wprowadzające w muzyczny świat musicalu. Podczas warsztatów uczestnicy naucza się kilku musicalowych utworów. Warsztaty poprowadzą Anna Kędroń oraz Maciej Pawlak.

Anna Kędroń - aktorka Teatru Rampa. Występowała także na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni oraz Teatru Impresaryjnego w Toruniu. Grała w spektaklach "Grease", "Rapsodia z demonem", "Skrzypek na dachu", "Shrek", "Mayday. Run for your wife".

Maciej Pawlak – aktor i wokalista musicalowy. Debiutował w 2008 r. Współpracuje z teatrami muzycznymi w kraju. W Teatrze Rozrywki grał główną rolę Maxa Pollacka w musicalu „Our House”, w Krakowskim Teatrze Variété kreuje rolę Emmetta Forresta – partnera tytułowej „Legalnej Blondynki”, a w Teatrze Rampa w Warszawie można go zobaczyć w „Rapsodii z Demonem” z muzyką zespołu Queen oraz w rock-operze „Jesus Christ Superstar” w roli Piotra. Koncertuje z orkiestrami i w kameralnych składach z repertuarem musicalowym oraz filmowym. 

  • bezpłatne warsztaty taneczne

20 godz. warsztatów tanecznych. Warsztaty poprowadzi Santi Bello wraz z Patrykiem Gładysiem. 

Santi Bello - tancerz, choreograf, współpracuje z Teatrem Rampa i Operą Podlaską. Santi Bello rozpoczął naukę baletu w wieku 16 lat w swoim rodzinnym mieście pod okiem Lenity Lindell, solistki Baletu Narodowego Finlandii. Kontynuował naukę tańca współczesnego i baletu klasycznego w Teatrze Victoria, z Charo Feblesem i Gonzalo Saragossą (Konserwatorium María de Avila, Madryt). W 2004 roku zdobył pierwsze miejsce w balecie klasycznym i drugie miejsce w tańcu nowoczesnym w konkursie “Young prospects of Tenerife”. W 2005 roku przeniósł się do Las Palmas de Gran Canaria, gdzie pobierał nauki u Orlando Salgado (Królewskie Konserwatorium Tańca w Madrycie), Marii Eulate (Carmen Roche), Anatola Janowsky’ego i Carmen Robles (centrum choreograficzne w Las Palmas).

Patryk Gładyś - debiutował w musicalu Koty w Teatrze Muzycznym ROMA. Kolejne doświadczenia zdobywał w spektaklach Grease, Miss Saigon, Akademia Pana Kleksa, Upiór w Operze, Deszczowa piosenka, Aladyn, Najlepsze z Romy, Ale musicale. Występował na wielu scenach w kraju i za granicą, m.in. brał udział w światowym tournée projektu Rock Loves Chopin  (Zagrzeb, Pekin, Szanghaj, Bratysława, Budapeszt, Moskwa, Wilno, Verona, Kair, Berlin) oraz przedstawieniu Notre Dame (Baku). W ostatnim czasie związany ze spektaklem Kopciuszek (Opera Nova w Bydgoszczy), Magicznym Sklepem z Zabawkami (Teatr Palladium w Warszawie) i familijnym spektaklem Wanna Archimedesa granym w naszym Teatrze Rampa.

  • pokaz finałowy

przygotowany przez dwie grupy. Zaproszeni do Teatru Rampa goście będą mogli zobaczyć fragmenty wokalno-taneczne musicali: Grease, Mamma Mia czy Dźwięki muzyki w wykonaniu uczestników projektu.

RECENZJE:

 

ORGANIZATORZY:

PATRONAT:

DOFINANSOWANIE:

PARTNERZY:

muzyka taniec teatr projekty młodzież edukacja kulturalna dzieci warsztaty