Praktykantka APS w DK Zacisze

Praktykantka APS w DK Zacisze

30 kwietnia - 28 maja

Jestem studentką drugiego roku Animacji Społeczno-Kulturowej z Edukacją Kulturalną w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej. W ramach zaliczenia roku miałam odbyć dwudziestogodzinne praktyki w miejscu związanym z kulturą. Spośród wielu takich placówek w mojej okolicy, wybrałam Dom Kultury „Zacisze”.

Z tą placówką, miałam wcześniej do czynienia, jako uczestnik odbywających się tam warsztatów i zajęć. Pamiętałam, że w DK „Zacisze” zawsze panowała przyjemna atmosfera, a zajęcia były bardzo ciekawe i dobrze przeprowadzane. Dom Kultury „Zacisze” gwarantuje również wachlarz zajęć dla każdego, w każdym wieku. Bardzo mnie ucieszyło, gdy przyjęto moje zgłoszenie na praktyki. Szybko udało mi się wpasować do ludzi i się z nimi dogadać. Wszyscy byli bardzo przyjaźni i chętnie wprowadzali mnie w pracę w DK „Zacisze”. Zajęcia mijały mi niezwykle szybko i w bardzo pożyteczny sposób.

W trakcie praktyk miałam możliwość uczestniczyć w Festiwalu Dzieci i Młodzieży Artystyczny Targówek oraz Sąsiedzkiej Garażówce i Europejskim Dniu Sąsiada. W trakcie tych wydarzeń dowiedziałam się, jak pracuje się z dziećmi i dorosłymi. Umożliwiło mi to poznanie pracy organizatorów festiwali i innych wydarzeń kulturalnych. Mimo pracowicie spędzonego czasu, świetnie się bawiłam i wiele się nauczyłam. Zdobyłam cenne doświadczenie i z wielką chęcią odbyłabym moje kolejne praktyki w Domu Kultury „Zacisze”.

Będę bardzo miło wspominać czas spędzony na praktykach i żałuję, że tak szybko się skończyły.

Oliwia Oziębło