Projekty

Zakończone

Warsztat Młoda Warszawa: Dom sąsiedzki w lokalnej sieci

Warsztat Młoda Warszawa: Dom sąsiedzki w lokalnej sieci

13 czerwca 2017

Domy sąsiedzkie to otwarte dla wszystkich miejsca tworzone przez i dla mieszkańców. Czym różni się ta przestrzeń od innych dostępnych publicznie i czym może być wsparcie pracy z młodzieżą? Warsztat dla nauczycieli i pracowników instytucji publicznych przybliżył idee domów sąsiedzkich, wskazał obszary wspólne i korzyści płynące ze współpracy.
SZCZEGÓŁY

Młodzież z Zacisza o projekcie „Spring of sport” w Radiu RDC

Młodzież z Zacisza o projekcie „Spring of sport” w Radiu RDC

26 maja 2017

Gośćmi audycji „Poranek w RDC” będzie Adam Biedrzycki, nauczyciel z CII Liceum Ogólnokształcącego i młodzież z Zacisza. Opowiedzą o swoich wrażeniach z wyjazdu do Włoch i międzynarodowego projektu „Spring of sport”. Wspominać będą niebywałe emocje z historycznego 100. wyścigu Giro d'Italia na zboczach Etny, warsztaty nurkowania i kręgli.

SZCZEGÓŁY

Słucham, czuję, akceptuję... warsztaty z improwizacji teatralnej

Słucham, czuję, akceptuję... warsztaty z improwizacji teatralnej

22 maja - 19 czerwca 2017

Fundacja „Szafa Kultury" i Dom Kultury Zacisze zaproponowały młodzieży z Teatru „Pinokio" zajęcia z improwizacji teatralnej. Uczestnicy rozwijali kreatywność i abstrakcyjne myślenie, poprawiali umiejętności komunikacji i pracy w grupie, uczyli się akceptować pomysły swoje i innych, a także pomysłowo rozwiązywać problemy.

SZCZEGÓŁY

Spring of Sport

Spring of Sport

11 kwietnia - 16 maja 2017

Międzynarodowa wymiana młodzieży z Polski, Włoch, Czech, Słowenii, Rumunii i Bułgarii we włoskim mieście Molfetta. DK Zacisze oraz dzielnicę Targówek reprezentują uczniowie CII LO.

SZCZEGÓŁY

Kultura bez barier

Kultura bez barier

28 marca 2017

Szkolenia z zakresu obsługi widza niepełnosprawnego dla pracowników i współpracowników Domu Kultury Zacisze. W programie: mity i stereotypy dotyczące osób z niepełnosprawnością, analiza problemów, z którymi spotykają się osoby z niepełnosprawnością, savoir - vivre wobec osoby z niepełnosprawnością, widz niepełnosprawny w instytucji kultury i bariery w kulturze i sposoby udostępniania kultury.
SZCZEGÓŁY

Budżet partycypacyjny 2018: Spotkanie informacyjne

Budżet partycypacyjny 2018: Spotkanie informacyjne

15 marca 2017

Spotkanie informacyjne z autorami projektów złożonych do Budżetu Partycypacyjnego 2018, pracownikami odpowiednich wydziałów Urzędu Dzielnicy Targówek i jednostek, przedstawicielami dzielnicowego zespołu ds. budżetu partycypacyjnego oraz mieszkańcami.
SZCZEGÓŁY

Warszawa Lokalnie

Warszawa Lokalnie

13 stycznia - 31 grudnia 2017

Chcesz działać lokalnie, poznać sąsiadów? Warszawa Lokalnie ci w tym pomoże!

SZCZEGÓŁY

Późne debiuty na Zaciszu

Późne debiuty na Zaciszu

10 grudnia 2016

Warszawscy seniorzy po raz kolejny udowodnili, że na debiut reżyserski nigdy nie jest za późno. Dwa krótkometrażowe filmy ich autorstwa będzie można zobaczyć podczas grudniowej premiery w Domu Kultury Zacisze. Wstęp wolny! Projekt stanowi piątą odsłonę cyklu Późne debiuty Stowarzyszenia Pracownia Filmowa „Cotopaxi".
SZCZEGÓŁY

Świat musicalu

Świat musicalu

03 grudnia 2016

Młodzi zdolni odkrywali w sobie talent wokalny, taneczny i graficzny u boku najlepszych specjalistów! Wcielali się w rolę Demona, Erwina, bądź Królowej w „Rapsodii z Demonem” i zaśpiewali „Don’t Stop Me Now” grupy Queen z Jakubem Wocialem, aktorem musicalowym Teatru Rampa. Zatańczyli balet, hip-hop i klasyczny jazz z Santiego Bello. I wreszcie, stworzyli własny plakat z Mariuszem Ołowskim.
SZCZEGÓŁY

Bezpłatne zajęcia artystyczne dla dzieci na Zaciszu

Bezpłatne zajęcia artystyczne dla dzieci na Zaciszu

03 grudnia 2016

Cykl 45 godzin zajęć artystycznych dla dzieci w wieku 5-12 lat, rozwijających ich zainteresowania i kształtujących postawy aktywnego uczestnictwa w kulturze od najmłodszych lat. Kierowany jest do wszystkich dzieci z Zacisza. Projekt będzie realizowanych w ramach środków z budżetu partycypacyjnego.

SZCZEGÓŁY

Dance tools for inclusion

Dance tools for inclusion

28 października - 05 listopada 2016

Szkolenie w Chorwacji dla instruktorów tańca. Projekt w Zagrzebiu pozwoli im poznać metody pracy, doskonalić swoje umiejętności i jakość prowadzonych zajęć tanecznych. Podczas ośmiu dni uczestnicy wezmą udział w warsztatach tanecznych, podzielą się swoimi doświadczeniami w pracy z młodzieżą, poznają dobre praktyki występów w przestrzeni publicznej i otwartych warsztatów tanecznych.

SZCZEGÓŁY

Voice of Zacisze: warsztaty muzyczno-wokalne

Plakat

27 października - 15 grudnia 2016

Młodzież z zespołu Voice of Zacisze stanęła przed ogromnym wyzwaniem. Szkoli warsztat i zdobywa cenne wskazówki od wybitnych pedagogów i gwiazd polskiej sceny muzycznej. Do tej pory spotkała się z założycielami Sound'n'Grace: Anną Żaczek-Biderman i Kamilem Mokrzyckim oraz z Elżbietą Zapendowską, Andrzejem Głowackim i Krystyną Prońko. Ostatnie warsztaty poprowadziła Lidia Sycz.

SZCZEGÓŁY

Niezapomniane przeboje... czyli z polską piosenką rozrywkową przez XX wiek

Niezapomniane przeboje... czyli z polską piosenką rozrywkową przez XX wiek

23 października - 27 listopada 2016

Trzy wydarzenia: Koncert Piosenek Dwudziestolecia Międzywojennego, Koncert Przebojów z lat 50., 60. i 70. i Koncert Przebojów z lat 80. i 90. Projekt Stowarzyszenia na rzecz Warszawy, Edukacji, Studentów i Tolerancji WEST z udziałem wykonawców z zespołu "Dur-Moll".
SZCZEGÓŁY

Plac zabaw

Plac zabaw

12 października 2016

Przy DK Zacisze w 2016 r. powstał nowoczesny, bezpieczny i funkcjonalny plac zabaw - miejsce rekreacji, zabawy i integracji na Zaciszu, przestrzeń w której każde dziecko znajdzie dla siebie różnorodne atrakcje stymulujące jego rozwój motoryczny.

SZCZEGÓŁY

Be sporty. Be happy

Be sporty. Be happy

22 września - 30 października 2016

Międzynarodowa wymiana młodzieży na Łotwie.

SZCZEGÓŁY

Śpiewające Żurawie

Śpiewające Żurawie

15 września - 27 października 2016

Warsztaty wokalne dla członków Męskiego Zespołu Wokalnego "Żurawie", prowadzone przez prof. Krzysztofa Kusiela-Moroza. Projekt realizowany jest ze środków Funduszu im. Staszka Jonczyka „Śpiewaj” prowadzonego przez Fundację im. Stefana Batorego.

SZCZEGÓŁY

Łączy nas śpiew i taniec

Łączy nas śpiew i taniec

13 września - 17 grudnia 2016

Bezpłatne warsztaty taneczne i wokalne dla dorosłych. Projekt jest finansowany ze środków Funduszu Animacji Kultury WPEK (zadanie III - projekty rewitalizacyjne).

SZCZEGÓŁY

Laboratorium Edukacji Kulturalnej

Laboratorium Edukacji Kulturalnej

07 - 08 czerwca 2016

Laboratorium Edukacji Kulturalnej to stołeczny program szkoleń dla pracowników domów kultury, realizowany w latach 2016-2018.
SZCZEGÓŁY

Nasi tancerze w Radiu Kampus

Nasi tancerze w Radiu Kampus

03 czerwca 2016

Zapraszamy do słuchania Radia Kampus. Prosto ze Szwecji nasi tancerze z Klubu Boogie Rock opowiadać będą o projekcie „Peace”. Transmisja na żywo z miasteczka Viksjöfors! Przez 8 dni formą dialogu będzie taniec, video, scenki, rozmowy o ruchach migracyjnych, pokoju i wolności. 

SZCZEGÓŁY

Peace!

Peace!

02 - 10 czerwca 2016

Projekt wymiany tanecznej realizowanej w Szwecji, przy współpracy młodzieży z Polski i Łotwy.

SZCZEGÓŁY