Spektakl: 100-noga i spółka

Spektakl: 100-noga i spółka

19 września 2021

Interaktywne miniprzedstawienie dla dzieci w wieku 4-9 lat oraz ich rodziców. Przedstawienie miało formę teatralnych spotkań z dziećmi opartych na wybranych fragmentach polskiej i światowej literatury dziecięcej i skonstruowanych w taki sposób, by uruchomić aktywność dzieci i włączyć je w akcję przedstawienia (poprzez dialog, śpiew, wspólne muzykowanie, np. wygrywanie rytmu oraz poszukiwanie zagubionego bohatera spektaklu).

Reżyseria i scenografia:

 • Dariusz Kunowski

Obsada:

 • Andrzej Bocian
 • Marta Gryko-Sokołowska
 • Katarzyna Żytomirska

Teatr Scena Lubelska działa od 2005 roku na warszawskim Kamionku, tuż obok Dworca Wschodniego, na trzecim piętrze artystycznej kamienicy mieszczącej wiele pracowni twórczych i kilka teatrów offowych. Teatr związany jest z Fundacją Sceny Lubelska 30/32, która została założona, aby wspierać działania teatru i działania społeczności lokalnej.

Założycielem Sceny i reżyserem większości spektakli jest Dariusz Kunowski. Przedstawienia są zróżnicowane gatunkowo – znajdziemy wśród nich m.in. spektakle lalkowe, musical, farsę, dramat realistyczny. Łączy je ważne miejsce muzyki i tańca, niezwykła wyobraźnia plastyczna oraz częsta inspiracja tradycją.

Zasady uczestnictwa w spektaklu:

 1. Obowiązuje telefoniczna rezerwacja bezpłatnych wejściówek w sekretariacie DK Zacisze.
 2. Dom kultury jest otwarty dla widzów 30 minut przed spektaklem.
 3. Wejście do DK Zacisze i przebywanie na terenie domu kultury jest możliwe tylko w maseczkach zakrywających usta i nos. Obowiązek ten dotyczy również czasu trwania spektaklu. Zwolnione z tego obowiązku są dzieci do ukończenia 5 r.ż.
 4. Przy wejściu do DK Zacisze należy zdezynfekować ręce.
 5. Przy wejściu do sali teatralnej sprawdzana jest lista obecności.
 6. Prosimy o zajmowanie tylko wyznaczonych miejsc i stosowanie się do wskazówek pracowników DK Zacisze. Bezpośrednio obok siebie mogą usiąść osoby z dzieckiem do ukończenia 13. roku życia oraz osoby wspólnie zamieszkujące.
 7. Prosimy o towarzyszenie dziecku podczas spektaklu.
 8. Informujemy, że nie jest czynna Kawiarenka w DK Zacisze.
 9. Informujemy, że nie jest czynna szatnia. Jest możliwość wnoszenia okrycia wierzchniego na widownię i położenie go na wolnym miejscu obok siebie.
 10. Zalecamy zachowanie dystansu 1,5m przy przemieszczaniu się wewnątrz DK Zacisze.
 11. Rezerwacja wejściówek i uczestnictwo w spektaklu jest równoznaczne z akceptacją powyższych zasad.
ORGANIZATORZY:

DOFINANSOWANIE: