Warsztaty sobotnie

Mali Einsteini

To miejsce zadawania pytań, przeprowadzania eksperymentów i znajdowania odpowiedzi. To miejsce zabawy i nauki. Nie brakuje barwnych doświadczeń i szalonych pomysłów. Dzieci przelewają, przesypują, dotykają, łączą i doświadczają, by poznać otaczający je świat, zaspokoić ciekawość i zdobyć nowe umiejętności. Poznają żywioły jakimi jest woda, ogień, ziemia i powietrze, ich właściwości fizyczne i chemiczne. Jakie niosą zagrożenia, a co dają człowiekowi? Dowiadują się, czym jest prąd, tworzą modele trzęsienia ziemi, wybuchających wulkanów oraz wirów wodnych. Podczas zajęć dowiadują się, jakich świat ma wielkich naukowców oraz co odkryli lub wynaleźli. Mali Einsteini to cykl warsztatów dla małych-wielkich odkrywców.

Zajęcia: sobota, godz. 10.00, 11.00, 12.00. 

Uczestnicy: dzieci 4-9 lat.

Prowadzi Ewelina Romanowska i współpracownicy.

 

 

Mali Einsteini: Dźwięk czy hałas?

Mali Einsteini: Dźwięk czy hałas?

23 stycznia 2021

Czym jest dźwięk? I czy da się go zobaczyć? A kiedy dźwięk staje się hałasem? Zaobserwujemy fale dźwiękowe i zrobimy samodzielnie wodną fletnię. Chcecie zagrać w wodnej orkiestrze?
SZCZEGÓŁY

Mali Einsteini: Magnetyczny slime

Mali Einsteini: Magnetyczny slime

30 stycznia 2021

Lubicie zabawę magnesami? Zastanawialiście się z pewnością, dlaczego raz się przyciągają, a raz odpychają. Wiecie od czego to zależy? Porozmawiamy o właściwościach i zastosowaniu magnesów. Powstanie magnetyczny slime i kilka innych ciekawych doświadczeń.
SZCZEGÓŁY