Warsztaty sobotnie

Mali Einsteini

To miejsce zadawania pytań, przeprowadzania eksperymentów i znajdowania odpowiedzi. To miejsce zabawy i nauki. Nie brakuje barwnych doświadczeń i szalonych pomysłów. Dzieci przelewają, przesypują, dotykają, łączą i doświadczają, by poznać otaczający je świat, zaspokoić ciekawość i zdobyć nowe umiejętności. Poznają żywioły jakimi jest woda, ogień, ziemia i powietrze, ich właściwości fizyczne i chemiczne. Jakie niosą zagrożenia, a co dają człowiekowi? Dowiadują się, czym jest prąd, tworzą modele trzęsienia ziemi, wybuchających wulkanów oraz wirów wodnych. Podczas zajęć dowiadują się, jakich świat ma wielkich naukowców oraz co odkryli lub wynaleźli. Mali Einsteini to cykl warsztatów dla małych-wielkich odkrywców.

Zajęcia: sobota, godz. 10.00, 11.00, 12.00. 

Uczestnicy: dzieci 4-9 lat.

Prowadzi Ewelina Romanowska i współpracownicy.

 

 

Mali Einsteini: Musujące eksperymenty

Zrzut ekranu z komunikatora internetowego. W dziewięciu okienkach wideorozmowy są uczestnicy warsztatów online oraz instruktorka.

24 kwietnia 2021

Pewnie każdy z Was widział, jak mama używa w kuchni sodę oczyszczoną. Teraz my spróbujemy. Ale nie do pieczenia, tylko do wspaniałej zabawy. Poznamy właściwości musujące sody i wspólnie zrobimy wybuchowy eksperyment. Będzie się działo, ale nie martwcie się – będzie bezpiecznie.
SZCZEGÓŁY