Projekty

Zakończone

Peace!

Peace!

02 - 10 czerwca 2016

Projekt wymiany tanecznej realizowanej w Szwecji, przy współpracy młodzieży z Polski i Łotwy.

SZCZEGÓŁY

Theatre of Europe

Theatre of Europe

20 maja - 06 czerwca 2016

Projekt wymiany realizowanej na Łotwie, przy współpracy młodzieży z Polski, Słowacji, Rumunii i Włoch.

SZCZEGÓŁY

Teatr na straży

Teatr na straży

18 kwietnia - 06 czerwca 2016

"Teatr na straży" to projekt interaktywnego teatru profilaktycznego skierowany do uczniów warszawskich placówek oświatowych. Spektakl "Florka w sieci" zagości na deskach sceny DK Zacisze.

SZCZEGÓŁY

Praktykantki w Akademii Malucha

Praktykantki w Akademii Malucha

01 - 21 marca 2016

Studentki Uniwersyteckiego Kolegium Kształcenia Nauczycieli Języka Angielskiego w Akademii Malucha.

SZCZEGÓŁY

Kabaret dla Seniorów

Kabaret dla Seniorów

08 lutego - 19 grudnia 2016

Spotkania z żartem, śmiechem i piosenką dla miłośników teatru i kabaretu. Ćwiczenia i zabawy z tekstem. Przygotowanie autorskich przedstawień kabaretowych.

SZCZEGÓŁY

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Folklorystycznej Seniorów w Mariampolu

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Folklorystycznej Seniorów w Mariampolu

01 lutego - 16 października 2016

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Folklorystycznej Seniorów w Mariampolu (Litwa) to muzyczne wydarzenie skupiające śpiewających seniorów z całej Europy. DK Zacisze reprezentował Zespół wokalno-estradowy „Zaciszańska Nuta” oraz Męski Zespół Wokalny „Żurawie”.

SZCZEGÓŁY

The Heart of Art

The Heart of Art

01 - 05 lutego 2016

The Heart of Art to cykl artystycznych warsztatów prowadzonych przez wolontariuszy z Malezji i Kirgizji.

SZCZEGÓŁY

Boogie Rock na World Dance Week

Boogie Rock na  World Dance Week

11 - 13 grudnia 2015

World Dance Week organizowany pod patronatem International Dance Organization oraz Polskiej Federacji Tańca jest jedną z największych imprez tanecznych na świecie. Zlokalizowany w Hotelu Gołębiewski w Mikołajkach, jest imprezą odbywającą się nieprzerwanie od piętnastu lat. Członkowie Klubu Boogie Rock wystartują w dwóch kategoriach dzieci i juniorzy.

SZCZEGÓŁY

VII Rajd Szlakiem Hymnu „Dla Ojczyzny ratowania, wrócim się przez morze”

VII Rajd Szlakiem Hymnu „Dla Ojczyzny ratowania, wrócim się przez morze”

07 grudnia 2015

VII Rajd Szlakiem Hymnu „Dla Ojczyzny ratowania, wrócim się przez morze” upamiętnia polskiego bohatera narodowego hetmana Stefana Czarnieckiego oraz najważniejsze wydarzenia historyczne związane z Jego osobą. Do panteonu narodowego wszedł jako wzór patriotyzmu, uczestnik wielu bitew i potyczek, siedmiokrotnie ranny podczas walk z wrogami Polski.

SZCZEGÓŁY

Wystawa: Mikroobrazy Warszawskie

Wystawa: Mikroobrazy Warszawskie

08 - 12 listopada 2015

Niezwykła opowieść o Targówku ukazana w pracach dzieci z pracowni rysunku i malarstwa DK Zacisze. Prace powstawały podczas czterech spotkań na przestrzeni pięciu miesięcy. Przedstawiają najbliższe otoczenie, osiedle, dzielnicę, miasto. Wykonane są metodą kolażu. Prace powstawały pod kierunkiem Katarzyny Rowskiej podczas realizacji projektu „Mikroobrazy Warszawskie”.

SZCZEGÓŁY

Dance for peace

Dance for peace

23 - 31 października 2015

Na Łotwie trwa projekt „Dance for peace”, w którym biorą udział nasi młodzi tancerze z Klubu Boogie Rock Warszawa. Projekt realizowany jest z młodzieżą z Hiszpanii, Szwecji i Łotwy. Efektem ich pracy będzie video rejestrujące happening, publikacja zawierająca zbiór kreatywnych metod wykorzystywanych podczas projektu oraz cztery cyfrowe opowieści stworzone przez grupy z 4 krajów.

SZCZEGÓŁY

Projekt: Wspieramy miejsce, w którym mieszkamy

Projekt: Wspieramy miejsce, w którym mieszkamy

19 października - 04 listopada 2015

Pracownicy DK Zacisze biorą udział w spotkaniach coachingowych i mentorskich dla ludzi, którzy swoją pracą sprawiają, że życie innych jest weselsze i pełniejsze. Sesje mają na celu rozwój zawodowy i wsparcie działalności instytucji. Spotkania prowadzą: Paulina Labes i Viola Jakubowska.

SZCZEGÓŁY

European Dance Choreography

European Dance Choreography

18 - 25 października 2015

Bboys i bgirls z Zacisza w piątek, 23.10.15 wystartowali w L'Autre Canal Nancy, w wydarzeniu tanecznym we Francji. Zaprezentowali tam najnowsze układy choreograficzne, które trenowali przez kilka ostatnich dni pod okiem doświadczonych tancerzy i kolegów z Francji, Włoch i Chorwacji.

SZCZEGÓŁY

Jesienne spotkania filmowe

Jesienne spotkania filmowe

12 października - 21 grudnia 2015

Seniorów UTW Zacisze oraz wszystkie osoby zainteresowane sztuką filmową zapraszamy do udziału w warsztatach filmowych. Podczas zajęć uczestnicy poznają tajniki filmowania i tworzą własny film. Premiera planowana jest na 21 grudnia 2015 r. Warsztaty prowadzi Łukasz Szewczyk, Prezes Stowarzyszenia, twórca filmowy, scenarzysta, producent.

SZCZEGÓŁY

Warsztaty wokalne, taneczne i teatralne dla zespołu Abrakadabra

Warsztaty wokalne, taneczne i teatralne dla zespołu Abrakadabra

01 października - 12 grudnia 2015

Weekendowe warsztaty muzyczno-teatralno-taneczne mają na celu rozwijanie umiejętności wokalnych, tanecznych i aktorskich dzieci, przygotowanie wokalne, teatralne i taneczne do konkursów i przeglądów. Projekt realizowany ze środków warszawskiego Funduszu Animacji Kultury.

SZCZEGÓŁY

Spektakl muzyczny: Faust

Spektakl muzyczny: Faust

28 września 2015

Spektakl teatralny na podstawie dramatu J.W. Goethego w wykonaniu grupy teatralnej Punkt. Scenariusz i reżyseria Dorota Gołaszewska. Muzyka A. Gołaszewski. Spektakl wystawiono z okazji zakończenia młodzieżowego projektu Voluntheatre.

SZCZEGÓŁY

Praktykantki z Akademii Pedagogiki Specjalnej

Praktykantki z Akademii Pedagogiki Specjalnej

07 - 14 września 2015

W pierwszym tygodniu września dwie studentki Pedagogiki Kreatywności na APS odbyły praktyki w DK Zacisze. Oto jakie miały wrażenia.

SZCZEGÓŁY

Szkolenie-Staż-(Samo)zatrudnienie

Szkolenie-Staż-(Samo)zatrudnienie

01 września - 30 listopada 2015

Dom Kultury „Zacisze” włączył się do realizacji projektu „Szkolenie-Staż-(Samo)zatrudnienie”.
SZCZEGÓŁY

Mikroobrazy warszawskie

Mikroobrazy warszawskie

24 czerwca - 12 listopada 2015

Przeglądanie, wybieranie, cięcie i klejenie. Jak się okazuje mówienie o naszej dzielnicy nie jest łatwe, zwłaszcza, gdy chcemy ukazać jej wyjątkowość, zawrzeć wspomnienia i historie związane z nami lub bliskimi. Wczoraj dzieci z pracowni malarstwa tworzyły kolaże, które w przyszłości staną się pocztówkami. Nad całością czuwała Katarzyna Rowska.

SZCZEGÓŁY