Projekty

Zakończone

Jesienne spotkania filmowe

Jesienne spotkania filmowe

12 października - 21 grudnia 2015

Seniorów UTW Zacisze oraz wszystkie osoby zainteresowane sztuką filmową zapraszamy do udziału w warsztatach filmowych. Podczas zajęć uczestnicy poznają tajniki filmowania i tworzą własny film. Premiera planowana jest na 21 grudnia 2015 r. Warsztaty prowadzi Łukasz Szewczyk, Prezes Stowarzyszenia, twórca filmowy, scenarzysta, producent.

SZCZEGÓŁY

Warsztaty wokalne, taneczne i teatralne dla zespołu Abrakadabra

Warsztaty wokalne, taneczne i teatralne dla zespołu Abrakadabra

01 października - 12 grudnia 2015

Weekendowe warsztaty muzyczno-teatralno-taneczne mają na celu rozwijanie umiejętności wokalnych, tanecznych i aktorskich dzieci, przygotowanie wokalne, teatralne i taneczne do konkursów i przeglądów. Projekt realizowany ze środków warszawskiego Funduszu Animacji Kultury.

SZCZEGÓŁY

Spektakl muzyczny: Faust

Spektakl muzyczny: Faust

28 września 2015

Spektakl teatralny na podstawie dramatu J.W. Goethego w wykonaniu grupy teatralnej Punkt. Scenariusz i reżyseria Dorota Gołaszewska. Muzyka A. Gołaszewski. Spektakl wystawiono z okazji zakończenia młodzieżowego projektu Voluntheatre.

SZCZEGÓŁY

Praktykantki z Akademii Pedagogiki Specjalnej

Praktykantki z Akademii Pedagogiki Specjalnej

07 - 14 września 2015

W pierwszym tygodniu września dwie studentki Pedagogiki Kreatywności na APS odbyły praktyki w DK Zacisze. Oto jakie miały wrażenia.

SZCZEGÓŁY

Szkolenie-Staż-(Samo)zatrudnienie

Szkolenie-Staż-(Samo)zatrudnienie

01 września - 30 listopada 2015

Dom Kultury „Zacisze” włączył się do realizacji projektu „Szkolenie-Staż-(Samo)zatrudnienie”.
SZCZEGÓŁY

Mikroobrazy warszawskie

Mikroobrazy warszawskie

24 czerwca - 12 listopada 2015

Przeglądanie, wybieranie, cięcie i klejenie. Jak się okazuje mówienie o naszej dzielnicy nie jest łatwe, zwłaszcza, gdy chcemy ukazać jej wyjątkowość, zawrzeć wspomnienia i historie związane z nami lub bliskimi. Wczoraj dzieci z pracowni malarstwa tworzyły kolaże, które w przyszłości staną się pocztówkami. Nad całością czuwała Katarzyna Rowska.

SZCZEGÓŁY

Teatr na straży

Teatr na straży

13 kwietnia - 22 czerwca 2015

„Teatr na straży” zaprezentował spektakl profilaktyczny, który porusza problematykę związaną z bezpieczeństwem w Internecie, radzenia sobie z trudnymi sytuacjami, jakie dzieci mogą napotkać w wirtualnym świecie. Uczy umiejętności informowania zaufanych dorosłych oraz odpowiednich służb o zagrożeniach w przypadku doświadczania cyberprzemocy.

SZCZEGÓŁY

Pomysłodawca projektu "Szlakiem Hymnu" wyróżniony przez Arcybiskupa

Pomysłodawca projektu Szlakiem Hymnu wyróżniony przez Arcybiskupa

26 marca 2015

Abp. Andrzej Dzięga ustanowił ks. Jana Zalewskiego kanonikiem gremialnym kapituły konkatedralnej w Kamieniu Pomorskiem. Uroczystość odbyła się w czwartek 26 marca 2015 r. Serdecznie gratulujemy!

SZCZEGÓŁY

Niepełnosprawni też są ważni!

Niepełnosprawni też są ważni!

16 lutego - 30 czerwca 2015

Dorota Goszczyńska: Dzięki projektowi „Niepełnosprawni też są ważni!!!” miałam możliwość odbycia szkolenia zawodowego na pracownika administracyjno-biurowego z obsługą komputera. Następnie odbyłam praktyki zawodowe w Domu Kultury „Zacisze”, dzięki którym dostałam duże możliwości poszerzenia swojej wiedzy i zainteresowań związanych z pracą w administracji.

SZCZEGÓŁY

Szkolenie kontaktowe w Maladze: Contact Making Seminar of Youth Exchanges

Szkolenie kontaktowe w Maladze: Contact Making Seminar of Youth Exchanges

21 - 25 stycznia 2015

Trzydziestu czterech uczestników z 18 krajów i niezliczona liczba pomysłów na przyszłe młodzieżowe wymiany realizowane w ramach unijnego programu Erasmus+, to efekt szkolenia zorganizowanego w  dn. 21-25 stycznia 2015, w Maladze.

SZCZEGÓŁY

Podsumowanie VI Rajdu Szlakiem Hymnu 2014

Podsumowanie VI Rajdu Szlakiem Hymnu 2014

22 października 2014

Dobiegł końca VI Rajd Szlakiem Hymnu. W patriotycznym nastroju, w który wprowadzili nas uczestnicy Rajdu czytając myśli Komendanta oraz Warszawski Chór Chłopięcy i Męski działający przy Uniwersytecie Fryderyka Chopina pod kier. prof. Krzysztofa Kusiel-Moroza, zostały wręczone dyplomy, zdjęcia i katalogi z relacją z wyprawy po Bałkanach.

SZCZEGÓŁY

DK Zacisze i „Projekt W” na Forum Młodzieży

DK Zacisze i „Projekt W” na Forum Młodzieży

10 października 2014

Dom Kultury „Zacisze” i uczestnicy polsko-ukraińskiego „Projektu W” wzięli udział w trzeciej edycji Forum Młodzieży poświęconej „Aktywnym obywatelom”. Jeden z warsztatów poprowadziła Kasia Anuszewska, koordynatorka projektów unijnych w DK „Zacisze”. Na naszym stoisku można było porozmawiać z wolontariuszami z „Projektu W”.

SZCZEGÓŁY

Wolontariuszka z Turcji

Wolontariuszka z Turcji

01 października 2014 - 28 lutego 2015

Przez 5 miesięcy Rezzan Karluk przebywała w Warszawie na wymianie studenckiej. W Domu Kultury "Zacisze" przygotowała wraz z wolontariuszami z XIII LO im. Lisa-Kuli spotkanie sąsiedzkie. Podczas "Zaciszańskiej Gwiazdki" można było skosztować tureckich specjałów m.in. kisir - turecka sałatka z kuskusem.

SZCZEGÓŁY

ABC wolontariatu i Projekt W

ABC wolontariatu i Projekt W

08 września 2014

Spotkanie podsumowujące Projekt V w Supraślu. Młodzież zapoznała słuchaczy z tematyką dotyczącą wolontariatu i aktywności społecznych oraz zaprezentowała materiały multimedialne, które udało się zarejestrować podczas całości działań.

SZCZEGÓŁY

O Rajdzie Szlakiem Hymnu w TVP Rzeszów

O Rajdzie Szlakiem Hymnu w TVP Rzeszów

09 maja 2014

Zapraszamy do oglądania reportażu przygotowanego przez TVP Rzeszów prosto z Sanoka, która o założeniach i historii Rajdu Szlakiem Hymnu rozmawiała z ks. Janem Zalewskim i dyrektor DK Zacisze Bożenną Dydek. Młodzież, a dokładnie Iza, Kasia, Adam i Franek podzielili się wrażeniami z trasy oraz opowiadali o znaczeniu patriotyzmu w ich życiu.

SZCZEGÓŁY

VI Rajd Szlakiem Hymnu „Słuchaj jeno, pono nasi Biją w tarabany”

VI Rajd Szlakiem Hymnu „Słuchaj jeno, pono nasi Biją w tarabany”

26 kwietnia - 10 maja 2014

Trasa wiodła przez Polskę, Węgry, Serbię i Rumunię. Rajdowicze przemierzyli blisko 5 tys. km. A wszystko po to, by w nietypowy sposób sięgnąć do kart naszej historii, rozwinąć polską flagę, zaśpiewać hymn, złożyć kwiaty w miejscach pamięci narodowej i utożsamić się z naszymi dziejami.

SZCZEGÓŁY

Bożenna Dydek o VI Rajdzie Szlakiem Hymnu w TVP Warszawa

Bożenna Dydek o VI Rajdzie Szlakiem Hymnu w TVP Warszawa

23 kwietnia 2014

Zapraszamy do obejrzenia rozmowy Karoliny A. Jakobsche z Bożenną Dydek o nietypowej lekcji historii, trasie, programie i poznawaniu siebie, czyli o VI edycji Rajdu Szlakiem Hymnu. Rozmowa odbyła się 23 kwietnia w programie „Dzień dobry Warszawo”.

SZCZEGÓŁY

Azyl Warszawa: Krótkie historie długiego czekania

Azyl Warszawa: Krótkie historie długiego czekania

05 kwietnia - 21 czerwca 2014

Fundacja Strefa WolnoSłowa i Dom Kultury Zacisze zaprosili mieszkańców Warszawy na finałowy spektakl "Krótkie historie długiego czekania" przygotowany w ramach projektu Azyl Warszawa 2014. Prawdziwe historie, autorskie teksty i opowieści powstałe w wyniku improwizacji inspirowanych dramatem “Trzy Siostry” Antoniego Czechowa stały się głównym wątkiem spektaklu.

SZCZEGÓŁY