Projekty

Zakończone

Niezapomniane przeboje... czyli z polską piosenką rozrywkową przez XX wiek

Niezapomniane przeboje... czyli z polską piosenką rozrywkową przez XX wiek

23 października - 27 listopada 2016

Trzy wydarzenia: Koncert Piosenek Dwudziestolecia Międzywojennego, Koncert Przebojów z lat 50., 60. i 70. i Koncert Przebojów z lat 80. i 90. Projekt Stowarzyszenia na rzecz Warszawy, Edukacji, Studentów i Tolerancji WEST z udziałem wykonawców z zespołu "Dur-Moll".
SZCZEGÓŁY

Plac zabaw

Plac zabaw

12 października 2016

Przy DK Zacisze w 2016 r. powstał nowoczesny, bezpieczny i funkcjonalny plac zabaw - miejsce rekreacji, zabawy i integracji na Zaciszu, przestrzeń w której każde dziecko znajdzie dla siebie różnorodne atrakcje stymulujące jego rozwój motoryczny.

SZCZEGÓŁY

Be sporty. Be happy

Be sporty. Be happy

22 września - 30 października 2016

Międzynarodowa wymiana młodzieży na Łotwie.

SZCZEGÓŁY

Śpiewające Żurawie

Śpiewające Żurawie

15 września - 27 października 2016

Warsztaty wokalne dla członków Męskiego Zespołu Wokalnego "Żurawie", prowadzone przez prof. Krzysztofa Kusiela-Moroza. Projekt realizowany jest ze środków Funduszu im. Staszka Jonczyka „Śpiewaj” prowadzonego przez Fundację im. Stefana Batorego.

SZCZEGÓŁY

Łączy nas śpiew i taniec

Łączy nas śpiew i taniec

13 września - 17 grudnia 2016

Bezpłatne warsztaty taneczne i wokalne dla dorosłych. Projekt jest finansowany ze środków Funduszu Animacji Kultury WPEK (zadanie III - projekty rewitalizacyjne).

SZCZEGÓŁY

Laboratorium Edukacji Kulturalnej

Laboratorium Edukacji Kulturalnej

07 - 08 czerwca 2016

Laboratorium Edukacji Kulturalnej to stołeczny program szkoleń dla pracowników domów kultury, realizowany w latach 2016-2018.
SZCZEGÓŁY

Nasi tancerze w Radiu Kampus

Nasi tancerze w Radiu Kampus

03 czerwca 2016

Zapraszamy do słuchania Radia Kampus. Prosto ze Szwecji nasi tancerze z Klubu Boogie Rock opowiadać będą o projekcie „Peace”. Transmisja na żywo z miasteczka Viksjöfors! Przez 8 dni formą dialogu będzie taniec, video, scenki, rozmowy o ruchach migracyjnych, pokoju i wolności. 

SZCZEGÓŁY

Peace!

Peace!

02 - 10 czerwca 2016

Projekt wymiany tanecznej realizowanej w Szwecji, przy współpracy młodzieży z Polski i Łotwy.

SZCZEGÓŁY

Theatre of Europe

Theatre of Europe

20 maja - 06 czerwca 2016

Projekt wymiany realizowanej na Łotwie, przy współpracy młodzieży z Polski, Słowacji, Rumunii i Włoch.

SZCZEGÓŁY

Teatr na straży

Teatr na straży

18 kwietnia - 06 czerwca 2016

"Teatr na straży" to projekt interaktywnego teatru profilaktycznego skierowany do uczniów warszawskich placówek oświatowych. Spektakl "Florka w sieci" zagości na deskach sceny DK Zacisze.

SZCZEGÓŁY

Praktykantki w Akademii Malucha

Praktykantki w Akademii Malucha

01 - 21 marca 2016

Studentki Uniwersyteckiego Kolegium Kształcenia Nauczycieli Języka Angielskiego w Akademii Malucha.

SZCZEGÓŁY

Kabaret dla Seniorów

Kabaret dla Seniorów

08 lutego - 19 grudnia 2016

Spotkania z żartem, śmiechem i piosenką dla miłośników teatru i kabaretu. Ćwiczenia i zabawy z tekstem. Przygotowanie autorskich przedstawień kabaretowych.

SZCZEGÓŁY

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Folklorystycznej Seniorów w Mariampolu

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Folklorystycznej Seniorów w Mariampolu

01 lutego - 16 października 2016

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Folklorystycznej Seniorów w Mariampolu (Litwa) to muzyczne wydarzenie skupiające śpiewających seniorów z całej Europy. DK Zacisze reprezentował Zespół wokalno-estradowy „Zaciszańska Nuta” oraz Męski Zespół Wokalny „Żurawie”.

SZCZEGÓŁY

The Heart of Art

The Heart of Art

01 - 05 lutego 2016

The Heart of Art to cykl artystycznych warsztatów prowadzonych przez wolontariuszy z Malezji i Kirgizji.

SZCZEGÓŁY

Boogie Rock na World Dance Week

Boogie Rock na  World Dance Week

11 - 13 grudnia 2015

World Dance Week organizowany pod patronatem International Dance Organization oraz Polskiej Federacji Tańca jest jedną z największych imprez tanecznych na świecie. Zlokalizowany w Hotelu Gołębiewski w Mikołajkach, jest imprezą odbywającą się nieprzerwanie od piętnastu lat. Członkowie Klubu Boogie Rock wystartują w dwóch kategoriach dzieci i juniorzy.

SZCZEGÓŁY

VII Rajd Szlakiem Hymnu „Dla Ojczyzny ratowania, wrócim się przez morze”

VII Rajd Szlakiem Hymnu „Dla Ojczyzny ratowania, wrócim się przez morze”

07 grudnia 2015

VII Rajd Szlakiem Hymnu „Dla Ojczyzny ratowania, wrócim się przez morze” upamiętnia polskiego bohatera narodowego hetmana Stefana Czarnieckiego oraz najważniejsze wydarzenia historyczne związane z Jego osobą. Do panteonu narodowego wszedł jako wzór patriotyzmu, uczestnik wielu bitew i potyczek, siedmiokrotnie ranny podczas walk z wrogami Polski.

SZCZEGÓŁY

Wystawa: Mikroobrazy Warszawskie

Wystawa: Mikroobrazy Warszawskie

08 - 12 listopada 2015

Niezwykła opowieść o Targówku ukazana w pracach dzieci z pracowni rysunku i malarstwa DK Zacisze. Prace powstawały podczas czterech spotkań na przestrzeni pięciu miesięcy. Przedstawiają najbliższe otoczenie, osiedle, dzielnicę, miasto. Wykonane są metodą kolażu. Prace powstawały pod kierunkiem Katarzyny Rowskiej podczas realizacji projektu „Mikroobrazy Warszawskie”.

SZCZEGÓŁY

Dance for peace

Dance for peace

23 - 31 października 2015

Na Łotwie trwa projekt „Dance for peace”, w którym biorą udział nasi młodzi tancerze z Klubu Boogie Rock Warszawa. Projekt realizowany jest z młodzieżą z Hiszpanii, Szwecji i Łotwy. Efektem ich pracy będzie video rejestrujące happening, publikacja zawierająca zbiór kreatywnych metod wykorzystywanych podczas projektu oraz cztery cyfrowe opowieści stworzone przez grupy z 4 krajów.

SZCZEGÓŁY

Projekt: Wspieramy miejsce, w którym mieszkamy

Projekt: Wspieramy miejsce, w którym mieszkamy

19 października - 04 listopada 2015

Pracownicy DK Zacisze biorą udział w spotkaniach coachingowych i mentorskich dla ludzi, którzy swoją pracą sprawiają, że życie innych jest weselsze i pełniejsze. Sesje mają na celu rozwój zawodowy i wsparcie działalności instytucji. Spotkania prowadzą: Paulina Labes i Viola Jakubowska.

SZCZEGÓŁY

European Dance Choreography

European Dance Choreography

18 - 25 października 2015

Bboys i bgirls z Zacisza w piątek, 23.10.15 wystartowali w L'Autre Canal Nancy, w wydarzeniu tanecznym we Francji. Zaprezentowali tam najnowsze układy choreograficzne, które trenowali przez kilka ostatnich dni pod okiem doświadczonych tancerzy i kolegów z Francji, Włoch i Chorwacji.

SZCZEGÓŁY