Projekt: Słownik dobrego sąsiedztwa

1 i 2 października 2022 

Dom Kultury Zacisze zaprosił dzieci i młodzież w wieku 5-16 lat z Polski i Ukrainy do udziału w dwudniowych, bezpłatnych warsztatach integracyjnych pt. „Słownik dobrego sąsiedztwa”.

Krótko mówiąc warsztaty animacji poklatkowej, warsztaty plastyczne z elementami arteterapii w wyniku, których powstał krótki film animowany.

Słownik dobrego sąsiedztwa

Jak brzmi polskie porzekadło: „Lepszy sąsiad bliski niż brat daleki” lub z jakimi słowami/hasłami utożsamia się młodzież? Warsztaty „Słownik dobrego sąsiedztwa” łączyły sztukę animacji poklatkowej, arteterapii, tworzenia haseł i zwrotów w języku polskim i ukraińskim. Adresowane były do dzieci z Polski i Ukrainy. Uczestnicy mieli okazję poznać etapy tworzenia filmów techniką animacji poklatkowej, wziąć udział w wyborze ciekawych haseł i zwrotów w języku polskim i ukraińskim, niejednokrotnie zaskakujących i wesołych, które naturalnie stały się częścią słownika dobrego sąsiedztwa.

Podczas warsztatów położony został nacisk na wydobycie tłumionych przez dzieci i młodzież emocji, trudnych doświadczeń. Zajęcia dawały możliwość  pokonania lęków, własnych zahamowań, wzmacniały wiarę w siebie i twórczy rozwój. 

Projekt sfinansowało miasto stołeczne Warszawa w ramach Funduszu Edukacji Kulturalnej

*** 

Словник добросусідства

Інтеграційні майстерні для дітей з Польщі та України - арт-терапія та анімація

1 та 2 жовтня 2022р (субота та неділя)

  • І група (5-7 років) 1 та 2 жовтня 22 року, 10-12
  • ІІ група (8-9 років) 1 і 2.10.22 року, 12.15-14.15
  • ІІІ група (10-13 років) 1 і 2.10 22 року, 14.30-16.30
Немає вільних місць

Дводенний семінар, який поєднує арт-терапію з мистецтвом стоп-моушн-анімації. У результаті буде створено короткий фільм із найважливішими, на думку учасників, фразами польською та українською мовами, часто дивовижними та веселими. Результати роботи учасників будуть представлені 16 листопада 2022 року під час Міжнародного дня толерантності, коли буде опубліковано відео «Словник добросусідства».

Онлайн реєстрація з 23.09.22.

Проект фінансується Столичним містом Варшава (Фонд культурної освіти).

 

FILMY: