Słownik dobrego sąsiedztwa

Radosne dzieci z książkami.

ZAPISY online od 23.09.22: Prosimy o wypełnienie krótkiej ankiety: https://tiny.pl/wtdjq Każda osoba która zakwalifikuje się do projektu otrzyma e-mail w tej sprawie. Przypominamy, że projekt obejmuje dwa dni warsztatowe - 1 i 2.10.22.

ЗАПИСИ онлайн з 23.09.22: Будь ласка, заповніть коротку анкету: https://tiny.pl/wtdjq Кожна особа, яка відповідає вимогам проекту, отримає електронний лист із цього приводу. Нагадуємо, що проект охоплює два робочі дні – 1 та 2.10.22.

1 i 2 października 2022 sobota i niedziela

  • grupa I (5-7lat) 1 i 2.10.22 godz. 10-12
  • grupa II (8-9 lat) 1 i 2.10.22 godz. 12.15-14.15
  • grupa III (10-13 lat) 1 i 2.10.22 godz. 14.30-16.30

Arteterapia i animacja, czyli warsztaty integracyjne dla dzieci z Polski i Ukrainy!

Dwudniowe warsztaty łączące arteterapię ze sztuką animacji poklatkowej. W ich wyniku powstanie krótki film z najważniejszymi, według uczestników, zwrotami w języku polskim i ukraińskim, niejednokrotnie zaskakującymi i wesołymi. Wyniki pracy uczestników zostaną zaprezentowane 16 listopada 2022 podczas Międzynarodowego Dnia Tolerancji, kiedy opublikowany zostanie filmik „Słownik dobrego sąsiedztwa”.

*** 

Словник добросусідства

Інтеграційні майстерні для дітей з Польщі та України - арт-терапія та анімація

1 та 2 жовтня 2022р (субота та неділя)

  • І група (5-7 років) 1 та 2 жовтня 22 року, 10-12
  • ІІ група (8-9 років) 1 і 2.10.22 року, 12.15-14.15
  • ІІІ група (10-13 років) 1 і 2.10 22 року, 14.30-16.30

Дводенний семінар, який поєднує арт-терапію з мистецтвом стоп-моушн-анімації. У результаті буде створено короткий фільм із найважливішими, на думку учасників, фразами польською та українською мовами, часто дивовижними та веселими. Результати роботи учасників будуть представлені 16 листопада 2022 року під час Міжнародного дня толерантності, коли буде опубліковано відео «Словник добросусідства».

Онлайн реєстрація з 23.09.22.

Проект фінансується Столичним містом Варшава (Фонд культурної освіти).

Warsztaty integracyjne dla dzieci z Polski i Ukrainy.

Jak brzmią polskie porzekadła: „Lepszy sąsiad bliski niż brat daleki”. Dobry sąsiad to skarb, nie ważne, czy mieszka w domu, czy w kraju obok nas.

„Słownik dobrego sąsiedztwa” to cykl warsztatów integracyjnych i propozycja wzbogacenia oferty Domu Kultury Zacisze dla mieszkańców Targówka mówiących po polsku i po ukraińsku. W ramach projektu odbędą się trzy cykle bezpłatnych warsztatów łączące arteterapię ze sztuką animacji poklatkowej. W ich wyniku powstanie krótki film z najważniejszymi, według uczestników, zwrotami w języku polskim i ukraińskim, niejednokrotnie zaskakującymi i wesołymi. Projekt będzie okazją dla dzieci i młodzieży do lepszego poznania swoich sąsiadów. Mimo, że część z nich, co tydzień przychodzi do domu kultury na różnego rodzaju zajęcia nie mają szansy na spotkanie i zapoznanie się. Warsztaty arteterapii z elementami integracyjnymi położą nacisk na tłumionych w dzieciach i młodzieży emocjach, bo trudna sytuacja związana z wojną w Ukrainie wpływa zarówno na dzieci z Ukrainy jak i z Polski. Tego typu zajęcia to dobry wstęp do pokonywania lęków, własnych zahamowań, wzmacniają one wiarę w siebie i twórczy rozwój. Powstałe podczas arteterapii prace plastyczne będą doskonałą bazą dla animacji poklatkowej. Warsztaty poklatkowe pozwolą uczestnikom poznać różne słowa w języku polskim i ukraińskim, a uczestnicy sami zadecydują, które z nich są ważne i użyteczne do poznania swojego sąsiada i utrzymania dobrego sąsiedztwa. Wyniki ich pracy zostaną zaprezentowane 16 listopada 2022 podczas Międzynarodowego Dnia Tolerancji, kiedy opublikowany zostanie filmik „Słownik dobrego sąsiedztwa”. Celem warsztatów będzie integracja grupy i wzmocnienie w uczestnikach postawy szacunku dla odmienności kulturowej oraz budowanie otwartości na kontakt z osobami z różnych rejonów świata.

Projekt finansuje m.st. Warszawa (Fundusz Edukacji Kulturalnej).