Geo-Targówek

Geo-Targówek

Cele projektu „Geo-Targówek”:

  • stworzenie możliwości aktywnego spędzania czasu mieszkankom i mieszkańcom Warszawy poprzez przygotowanie ścieżki geocachingowej na Targówku Fabrycznym i kontynuowanie zabawy geocachingowej na Zaciszu (GEO-ZACISZE).
  • pokazanie mieszkankom i mieszkańcom Warszawy Targówka Fabrycznego jako miejsca z unikalnym dziedzictwem historycznym i architektonicznym.

Geocaching polega na poszukiwaniu skrytek tzw. keszy (ang. cache). Można w nich znaleźć logbooka, czyli dziennik odwiedzin, pieczątki, okolicznościowe drewniaki (ang. wood coins) oraz fanty na wymianę pozostawione przez innych geokeszerów. Skrytki zlokalizujesz dzięki współrzędnym z bezpłatnej aplikacji, w któej odnajdziesz również ciekawe historie, archiwalne zdjęcia czy nagrania wideo. Nieznany Targówek możesz poznać samodzielnie lub razem z innymi uczestnikami organizowanych spacerów.

Poszukiwaczom przygód i niezwykłych historii zaproponowaliśmy 4 spacery z przewodnikami:

  • 18 września 2021 spacer ścieżką Geo-Fabryczny
  • 25 września 2021 spacer ścieżką Geo-Zacisze
  • 9 października 2021 spacer ścieżką Geo-Fabryczny
  • 16 października 2021 spacer ścieżką Geo-Zacisze
  • 14 maja 2022 spacer ścieżką Geo-Zacisze.

Dla osób zainteresowanych geocachingiem przygotowaliśmy program Geo-Wolontariusz. Zasady udziału opisaliśmy tutaj

Szukanie keszy to świetny sposób na aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu, doskonała zabawa dla wszystkich, bez względu na wiek czy kondycję fizyczną. Keszy można szukać o każdej porze roku – i co ważne w dzisiejszych czasach – niezależnie od sytuacji epidemiologicznej. W opinii geokeszerów (poszukiwaczy keszy) jest to jeden z najlepszych sposobów na aktywne poznawanie nowych miejsc lub odkrywanie miejsc dobrze znanych na nowo.

Spis skrytek dwóch serii geocachingowych na Targówku

 

 

Projekt finansuje m.st. Warszawa (Fundusz Edukacji Kulturalnej).

FILMY:
ORGANIZATORZY:

DOFINANSOWANIE:

PARTNERZY: