Geo-Targówek

Geo-Targówek

Cele projektu „Geo-Targówek”:

  • stworzenie możliwości aktywnego spędzania czasu mieszkankom i mieszkańcom Warszawy poprzez przygotowanie ścieżki geocachingowej na Targówku Fabrycznym i kontynuowanie zabawy geocachingowej na Zaciszu (GEO-ZACISZE).
  • pokazanie mieszkankom i mieszkańcom Warszawy Targówka Fabrycznego jako miejsca z unikalnym dziedzictwem historycznym i architektonicznym.

Geocaching polega na poszukiwaniu skrytek tzw. keszy (ang. cache). Można w nich znaleźć logbooka, czyli dziennik odwiedzin, pieczątki, okolicznościowe drewniaki (ang. wood coins) oraz fanty na wymianę pozostawione przez innych geokeszerów. Skrytki zlokalizujesz dzięki współrzędnym z bezpłatnej aplikacji, w któej odnajdziesz również ciekawe historie, archiwalne zdjęcia czy nagrania wideo. Nieznany Targówek możesz poznać samodzielnie lub razem z innymi uczestnikami organizowanych spacerów.

Jeśli chcesz się dowiedzieć który z mafiosów sprzedawał bilety w kinie Pelikan, co zbudowano z szyn kolei petersburskiej lub w jaki sposób udaremniono wysadzenie trzypiętrówki koniecznie zapisz się na spacer z przewodnikiem:

  • 18 IX godz. 11.00 - spacer ścieżką Geo-Fabryczny, zbiórka przy SP 58 (ul. Mieszka I 7)
  • 25 IX godz. 10.00 - spacer ścieżką Geo-Zacisze, zbióka przy DK Zacisze (ul. Blokowa 1)
  •   9 X godz. 11.00 - spacer ścieżką Geo-Fabryczny, zbiórka przy CKIA (ul. Siarczana 6)
  • 16 X godz. 10.00 - spacer ścieżką Geo-Zacisze, zbióka przy DK Zacisze (ul. Blokowa 1)

Zapisy: współpraca@zacisze.waw.pl (podaj datę spaceru, imię i nazwisko oraz nr telefonu)
Wysyłając zgłoszenie akceptujesz regulamin spacerów.

Udział w spacerze to doskonała okazja, aby zostać Geo-Wolontariuszem. Włącz się do gry i przeczytaj jakie mamy dla Ciebie zadania. Nie zwlekaj i zapisz się na spacer po Targówku Fabrycznym i/lub po Zaciszu. UWAGA! Liczba miejsc ograniczona! Decyduje kolejność zgłoszenia!

Szukanie keszy to świetny sposób na aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu, doskonała zabawa dla wszystkich, bez względu na wiek czy kondycję fizyczną. Keszy można szukać o każdej porze roku – i co ważne w dzisiejszych czasach – niezależnie od sytuacji epidemiologicznej. W opinii geokeszerów (poszukiwaczy keszy) jest to jeden z najlepszych sposobów na aktywne poznawanie nowych miejsc lub odkrywanie miejsc dobrze znanych na nowo.

Spis skrytek dwóch serii geocachingowych na Targówku

 

 

Projekt finansuje m.st. Warszawa (Fundusz Edukacji Kulturalnej).

ORGANIZATORZY:

DOFINANSOWANIE:

PARTNERZY: