Geo-Targówek

Geo-Targówek

Termin realizacji: lipiec  grudzień 2021

Gdzie znajdują się pozostałości osiedli robotniczych i fabryk z XIX w.? Co zbudowano z szyn kolei petersburskiej? Gdzie mieszkał serialowy Balcerek? Targówek Fabryczny skrywa niejedną barwną historię, która dla większości mieszkańców Warszawy pozostaje nieznana. Celem projektu „Geo-Targówek” jest stworzenie możliwości aktywnego spędzania czasu mieszkankom i mieszkańcom Warszawy poprzez przygotowanie ścieżki geocachingowej na Targówku Fabrycznym i kontynuowanie zabawy geocachingowej na Zaciszu (GEO-ZACISZE) oraz pokazanie mieszkankom i mieszkańcom Warszawy Targówka Fabrycznego jako miejsca z unikalnym dziedzictwem historycznym i architektonicznym.

Geocaching polega na poszukiwaniu skrytek tzw. keszy (ang. cache). We wszystkich zostaną ukryte informacje przygotowane przez Radę Osiedla Targówek Fabryczny, a w części niespodzianki – archiwalne zdjęcia, materiały multimedialne, okolicznościowe drewniaki oraz pieczątki. Każdy z mieszkańców Warszawy będzie mógł odkrywać Targówek samodzielnie wykorzystując bezpłatną aplikację mobilną lub razem z innymi uczestnikami zorganizowanych spacerów. Szukanie keszy to świetny sposób na aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu, doskonała zabawa dla wszystkich, bez względu na wiek czy kondycję fizyczną. Keszy można szukać o każdej porze roku – i co ważne w dzisiejszych czasach – niezależnie od sytuacji epidemiologicznej.

W opinii geokeszerów (poszukiwaczy keszy) jest to jeden z najlepszych sposobów na aktywne poznawanie nowych miejsc lub odkrywanie miejsc dobrze znanych na nowo.

Projekt realizowany ze środków Funduszu Edukacji Kulturalnej.

ORGANIZATORZY:

PARTNERZY: