Kabaret dla sąsiadów i nie tylko

Kabaret dla sąsiadów i nie tylko

Przed laty do łez rozbawiali nas Starsi Panowie, Dudek, czy TEY. Tymczasem grupa zapaleńców swoją pasją chce dzielić się z sąsiadami, mieszkańcami dzielnicy i z każdym komu nie jest obce poczucie humoru. Głównym celem przedsięwzięcia jest włączanie społeczności lokalnej w działania artystyczne realizowane w formie kabaretu. Wspólne próby i przedstawienia rozwiną aktorskie umiejętności mieszkańców Targówka, stworzą możliwość zdobycia przez nich doświadczenia scenicznego, ale przede wszystkim uaktywnią i zintegrują lokalną społeczność.

Do zespołu może dołączyć każdy. Otwarta formuła, wstęp wolny na wszystkie organizowane wydarzenia oraz brak opłat za udział w próbach z instruktorem teatralnym to działania ukierunkowane na włączenie w projekt jak największej liczby osób.

Zajęcia od września 2018 do maja 2018 prowadziła Lidia Sycz - od 11 lat kieruje Teatrem Wariacja. Tworzy przedstawienia dla dzieci i dla dorosłych. Przez wiele lat prowadziła zajęcia teatralne dla dzieci i dla młodzieży, w tym warsztaty recytatorskie, tworzenie spektaklu, tradycje ludowe itp. Autorka wielu przedstawień kabaretowych opartych na tekstach Tuwima, Hemara, Jurandota, Gałczyńskiego, Grodzieńskiej, również z piosenkami przedwojennymi; "Kobieta w kolorze Retro", "Miłosne dialogi na cztery nogi", "Kobieta w oczach mężczyzny". Choreograf, tancerka, stylistka, aktorka filmowa i teatralna, instruktor teatralny. Ukończyła Szkołę Baletową w Warszawie (pracowała jako tancerka-mim w Warszawskiej Operze Kameralnej). Studiowała także na Wydziale Aktorskim w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej w Łodzi. 

Występy kabaretu

Program satyryczny Miłość nie jedno ma imię

Jak zabawnie może wyglądać spotkanie żony i kochanki męża, słomianych mężów czy warszawskich podrywaczy, można będzie zobaczyć w programie kabaretowym "Miłość nie jedno ma imię". Piosenki przedwojennej Warszawy przeplatają się scenkami o miłości, zdradzie i przyjaźni. A nasi aktorzy kabaretowi zupełnie się nie "wstydzą , że zakochali się" w teatrze śpiewając przedwojenną piosenkę.
Scenariusz i reżyseria: Lidia Sycz

Program satyryczny Święta po sąsiedzku

Święta po sąsiedzku, tak rzadko się teraz spędza święta z sąsiadami. Spotyka się sąsiadów na ulicy dźwigających zakupy świateczne, zwłaszcza karpia albo śledzika, ale raczej nie zaprasza się ich na wigilię do domu. Tym razem będzie można podejrzeć co dzieje się przed świętami na klatce schodowej,gdzie od roku już stoi niczyja choinka; zobaczyć zabawną scenę na podwórku ,gdzie jeden z sąsiadów czeka na "rybkę"; czy za zamkniętymi sąsiedzkimi drzwiami, gdzie właśnie pukają kolędnicy. Wesołe sceny sąsiedzkie ubarwione będą piosenkami które wprowadzą w nastrój świąt. Scenariusz i reżyseria: Lidia Sycz

Inicjatorami i autorami pomysłu jest grupa kaberetowa ZATARG, wcześniej występująca pod nazwą Białe Anioły.

Warsztaty kabaretu są realizowane w ramach Inicjatywy Lokalnej we współpracy z Urzędem Dzielnicy Targówek.

ZOBACZ:

autor: Sławomir Domagała

DOFINANSOWANIE:

        

PARTNERZY: