Abra - Clip - Art

Abra - Clip - Art

Początek projektu: 5 października 2017

Premiera klipu OGIEŃ: 7 grudnia 2017

Dzięki Funduszowi Animacji Kultury i projektowi ABRA - CLIP - ART zespół ABRA stanął w październiku 2017 roku przed wielkim wyzwaniem – nagraniem klipu i teledysku do piosenki OGIEŃ, do którego słowa i muzykę napisała p. Elżbieta Obrębalska, a aranż wykonał Grzegorz Bożewicz. 

Praca nad teledyskiem rozpoczęła się od warsztatów wokalnych z Adamem Czaplą, trenerem wokalnym specjalizującym się w technice „Mix singing”, który trenował uczestników pierwszej edycji programu The Voice KIDS i The Voice of Poland. Celem było podniesienie umiejętności wokalnych członków zespołu ABRA.

Kolejnym etapem były prace związane z produkcją teledysku oraz z nagraniem piosenki OGIEŃ w Wave&Sound Studio. To zupełnie nowe doświadczenie dla członków naszego zespołu. Ze studiem współpracowali wspaniali artyści, m.in. Zbigniew Preisner, Krzesimir Dębski, Monika Urlik czy Natalia Nykiel. 

W dniach 19 i 26 X 2017 odbyło się nagranie teledysku. Za scenariusz i reżyserię odpowiedzialni byli Aneta Płuszka i Robert Płuszka, twórcy Teatru Puszka

7 grudnia 2017 zespół ABRA zaprezentował przed szeroką publicznością teledysk OGIEŃ. Owoc kilkumiesięcznej pracy, który był nowym wyzwaniem i źródłem nowej wiedzy i doświadczeń. Pierwszym krokiem w profesjonalnej promocji zespołu.

Zespół ABRA powstał w 2016 roku. Wyłonił się z zespołu Abrakadabra, który podzielił się na starsza Abrę i młodszą Kadabrę. W skład Abry wchodzi 12 dzieci w wieku 10-12 lat (z kilkoma wyjątkami). Większość dzieci kilka lat śpiewała w Abrakadabrze, biorąc udział w wielu koncertach i konkursach.

 

Projekt ABRA - CLIP - ART składał się z następujących elementów:

  • 5 X 2017, godz. 16.00-19.00 warsztaty wokalne 

Warsztaty poprowadził Adam Czapla - trener wokalny w pierwszej edycji programu The Voice KIDS i “The Voice of Poland”. Zasiadał także w loży ekspertów pierwszej edycji programu “Super Dzieciak”. Nauczyciel w Broadway Music School. Wokalista, muzyk, trener wokalny specjalizujący się technice “Mix singing”. Kształcił się także w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Szkolił się i pracował pod okiem takich pedagogów wokalnych i badaczy głosu jak Dean Kaelin, John Henny, Jaime Vendera, Hubert Noe, Daniela Stieff, Ilter Denizoglou, Kevin Mahogany, Jnr Robinson, a także uczestniczył w licznych warsztatach wokalnych i seminariach naukowych z polskimi i zagranicznymi wykładowcami. Pracuje z dziesiątkami wokalistów na różnym poziomie zaawansowania, niektórych z nich możecie usłyszeć i zobaczyć w telewizji, radio czy na scenach teatralnych. Czynny wokalista obracający się w klimatach soul, gospel, R&B. Pracuje i śpiewa z warszawskim chórem Sienna Gospel Choir oraz formacją Sienna Singers, z którymi zaśpiewał w wielu projektach muzycznych i odniósł wiele sukcesów m.in docierając do półfinału IX edycji programu Mam Talent w 2015 roku, a także zdobywając złoty medal na Grand Prix festiwalu European Choir Games w Rydze w 2017 roku.

Zespół Abra przekroczył próg studia nagrań, z którym współpracowali wspaniali artyści m.in. Zbigniew Preisner, Krzesimir Dębski, Monika Urlik czy Natalia Nykiel. 

  • 19 i 26 X 2017 Nagranie teledysku

Za scenariusz i reżyserię teledysku odpowiadają Aneta Płuszka i Robert Płuszka, którzy prowadzą Teatr Puszka

Aneta Płuszka - absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej Wydział Lalkarski we Wrocławiu. Aktorka teatralna. Reżyser spektakli dla dzieci, autorka adaptacji i piosenek. Zawodowo związana z warszawskim Teatrze Baj.

Robert Płuszka - absolwent łódzkiej „Filmówki”. Aktor kabaretowy (Kabaret Olgi Lipińskiej), filmowy, teatralny i estradowy. Współpracuje z warszawskimi scenami i studiami dubbingowymi. Związany z warszawskim Teatrem Baj. Zagrał w kilkudziesięciu filmach, serialach i teatrach telewizji. Na swoim kącie ma kilkadziesiąt ról teatralnych. Reżyseruje w teatrze amatorskim. 

  • 7 XII 2017 Premiera teledysku OGIEŃ.
RECENZJE:

ORGANIZATORZY:

DOFINANSOWANIE:

projekty edukacja kulturalna dzieci